لوگوی جام جم ورزشی
 • اولین نافرمانی ، آخرین شد!

  «سعید فتاحی بسیار زحمت کشیده است و میدانی‌ترین عنصر سازمان لیگ است.» این صحبتی است که مهدی تاج بالاترین مقام مسئول در فوتبال ایران در کنفرانس خبری‌اش در تاریخ ۱۹ خرداد ۹۸ و تنها چند روز بعد از فجایعی که در فینال جام حذفی شاهد آن بودیم درباره رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ مطرح کرد.

 • کالدرون در اندازه‌ هدایت پرسپولیس نیست

  حرف و حدیث‌هایی که گابریل کالدرون درباره استقلال در مصاحبه‌های اخیرش مطرح کرده، بحثی اساسی‌تر را که پیرامون وی وجود دارد، به زیر سایه خود برده است اما همانطور که دیدار نافرجام و جنجالی اواخر هفته پیش قرمز‌ها مقابل ماشین‌سازی نشان داد، مسائل حاشیه‌ای و زدن حرف‌های نسنجیده، کمترین ایراد این مربی آرژانتینی است و ایراد اصلی و بزرگ او به میدان مسابقات و جنبه‌های فنی بر می‌گردد.

 • چیپ نزن آقا!

  «آقای گل محمدی این چه وقت چیپ زدن بود؟». 15 سال از گفتن این جمله عادل فردوسی پور می گذرد.

 • استقلال و طعم شیرین چیرگی

  استقلال برای اولین بار در فصل جدید با ارائه یک بازی دلچسب توانست یک پیروزی مقتدرانه را به دست بیاورد. بر خلاف پیش بینی‌ها استراماچونی در بازی مقابل سایپا نیز به سیستم ۳-۵-۲ وفادار ماند و از عارف غلامی که در لحظات پایانی محرومیتش به تعلیق درآمده بود در ترکیب اصلی استفاده کرد.

 • در فوتبال اروپا چه می‌‏گذرد؟

  شیمی درمانی بی‏ حاصل در قاره سبز

  انگار جرایم یوفا و فیفا عاملی است که تحریکات را دو برابر می کند. اینجا دیگر جریمه هم فایده ای ندارد. حالا دیگر همه خوب می دانند برای جلوگیری از این وضعیت باید یک اقدام شدید انجام داد، اقدامی به قیمت تعطیلی فوتبال.

 • فوتبالِ زشت!

  تیم ملی فوتبال ایران برای نخستین بار در دوران سرمربی‎گری مارک ویلموتس شکست خورد، آن هم مقابل تیمی که انگار قرار است تلخ‌‌ترین بخش‌های ناکامی‌های فوتبال ایران را بنویسد.

 • عادتِ استقلال به خبرهای بد

  استقلالی خیلی وقت است که حال و روز خوبی ندارد، درست قبل از اینکه فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران آغاز شود این خبرهای بد شروع شد. اکنون انگار همه چیز در اوج است.

 • فوتبال جای ترحم نیست

  با اینکه تیم ملی فوتبال ایران یکی از بی‎اهمیت‎ترین بازی‎های رسمی خود را پشت سر گذاشت اما هنوز هم بابت آن حرف می‎زنیم و تحلیل می‎کنیم.