لوگوی جام جم ورزشی
 • شایعه عجیب درباره علی دایی ؛ قهر یک ساله اسطوره؟

  اخراج علی دایی از سایپا و جنجال های گسترده پس از آن را که باعث شکل گیری نوعی تایید اجتماعی به سود این اسطوره فوتبالی شد را می توان بزرگ ترین جنجال لیگ هجدهم قلمداد کرد، جنجالی بزرگ تر از ماجرای شرط بندی محسن فروزان.

 • چهره پرسپولیس در میدان تشریفات (اینفوگرافیک)

  شب گذشته پرسپولیس صدرنشین گروه D لیگ قهرمانان آسیا یعنی السد قطر را دو بر صفر برد اما باز هم قعرنشین ماند. به این ترتیب در شبی که ژاوی اسطوره اسپانیایی السد قطر از فوتبال خداحافظی کرد ، سرخ‎ها به تلخی با آسیا وداع کردند، هر چند این دیدار کاملا تشریفاتی بود و شاگردان برانکو پیش از این حذف خود را قطعی کرده بودند. آمار این دیدار را مرور می‎کنیم:

 • فصلِ آسیایی برای آبی پوشان تمام شد؛

  حسرت 8 امتیازی استقلال در گروه مرگ

  اگر استقلال آنقدر سهل انگار نبود که در نخستین بازی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه سه بر صفر به الدحیل قطر ببازد، اگر در بازی دوم مقابل ضعیف ترین تیم گروه یعنی العین تن به تساوی یک بر یک نمی داد ، اگر قدر موقعیت ها را بیشتر می دانست و فقط و فقط دو امتیاز بیشتر می گرفت اکنون به جای الدحیل قطر به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده بود و از گروه مرگ جان سالم به در برده بود اما آبی های ایران در این فصل از آسیا سهل انگارتر از این بودند که قدر موقعیت ها را بدانند. آنها شب گذشته پیروزی بی ثمری را در شهر العین امارات به دست آوردند و به عنوان تیم سوم گروه C به کار خود در این فصل پایان دادند.

 • ترخیص از آسیا در العین (اینفوگرافیک)

  استقلال ایران شب گذشته در آخرین مسابقه خود در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفت. این تیم که همانند پرسپولیس پیش از صعود نکردن خود را محرز کرده بود در دیداری کاملا تشریفاتی مقابل قعرنشین و دیگر تیم حذف شده گروه یعنی العین امارات در ورزشگاه هزاع بن زاید شهر العین به میدان رفت و با نتیجه دو بر یک به برتری دست یافت. به این ترتیب شاگردان فرهاد مجیدی با کسب رتبه سوم گروه C و بدون اینکه صعود کنند با آسیا خداحافظی کردند. مرور آمار این دیدار خالی از لطف نیست.

 • کار گادوین منشا در استقلال تمام شد

  به گادوین منشا می توان لقب بدترین خرید فصل استقلال را داد، مهاجمی که با سر و صدای زیادی از پرسپولیس به استقلال پیوست اما خریدی ناکارآمد محسوب می شود.

 • پرسپولیس در شب خداحافظی ژاوی با آسیا وداع کرد؛

  شب «بارسایی» برای سرخپوشانِ حسرت به دل

  شب گذشته شب تلخی برای سرخابی ها بود. هر دو تیم به پیروزی رسیدند و هر دو تیم حذف شدند. سرخابی ها خیلی دیر به خود آمدند و اگر همین بازی دیشب را زودتر از این در لیگ قهرمانان آسیا انجام داده بودند اکنون به جای اینکه حذف شده و یا قعرنشین باشند یکی از تیم های صعود کننده به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بودند. پرسپولیس یکی از دو حذف شده ایران شب گذشته بر خلاف اینکه خوب می دانست جایی در یک هشتم نهایی ندارد خوب بازی کرد، شاید هم پیروزی اش به دلیل بی انگیزگی السد قطر بود.