لوگوی جام جم ورزشی
  • 0 4
  • 0

دایی: ساکت بودم، نصف تهران مال من بود!

چهارشنبه 28 فروردین 1398 ساعت 16:20
سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: من سال به سال موبایلم را نمی‌بینم، اما در مورد کی‌روش و طلبش بگویم که باید حق و حقوقش را داد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، علی دایی در نشست خبری پیش از بازی با سپاهان اظهار داشت: فردا مقابل سپاهان بازی مهم دیگری داریم.

به فکر جبران باخت بازی رفت مقابل سپاهان هستیم

وی ادامه داد: بازی حساس با سپاهان که جزو بهترین تیم های شهرستانی محسوب می‌شود، بسیار سخت است.این تیم امسال هم با کادر فنی خوب و بازیکنانی که دارد به دنبال قهرمانی است. بازی رفت را بد باختیم و اکنون دنبال جبران هستیم.

مقابل پرسپولیس خوب نبودیم و باختیم

دایی در مورد عملکرد تیمش مقابل پرسپولیس گفت: مقابل پرسپولیس عملکرد خوبی نداشتیم. اگر خوب عمل می‌کردیم اکنون پیروز شده بودیم. اما ما تمام سعی‌مان را می‌کنیم و با قدرت بازی‌هایمان را ادامه خواهیم داد و در بازی‌ فردا به فکر سه امتیاز هستیم. مطمئنا هر کاری از دست‌مان برآید مقابل حریفان انجام می‌دهیم.

بعد از باخت به پرسپولیس یک بچه صحبت می‌کند

وی در مورد صحبت‌های مطرح شده مقابل محمد دایی بعد از بازی با پرسپولیس گفت: من صحبت‌هایم را قبل از بازی هم مطرح کردم و همواره برای برانکو احترام قائل بودم و هیچ وقت از او گلایه نکردم و او را زیر سؤال نبردم. برانکو کار بزرگی کرده است. دو سال پشت سر هم پرسپولیس را قهرمان لیگ کرد و امروز هم مدعی اصلی قهرمانی است. سال قبل هم تیم را به فینال لیگ قهرمانان آسیا رساند. کاری که ایشان کرده بسیار بزرگ بوده است و همیشه مورد احترام من بوده و هست.اما متاسفانه شما نگاه کنید بعد از آنکه ما بازی حساس مقابل پرسپولیس را باختیم دو روز بعد زنگ می‌زنند و مصاحبه می‌کنند. ما مقابل پرسپولیس باختیم و با اشتباه بچه گانه هم باختیم ولی در حالت عصبانی مصاحبه می‌کنند و چنین مسائلی پیش می‌آید و بعد از آن هم یک بچه صحبت‌هایی را مطرح کرد.

محمد ما نگفته یک بچه هم در پرسپولیس همین نتایج پرسپولیس را می‌گیرد

سرمربی تیم فوتبال سایپا افزود: فکر نمی‌کنم محمد ما آن تعبیر را به کار برده باشد اما جای دیگر حرف‌هایش اشکال داشته؟ مگر دروغ گفته که گفته یک بازیکن آنها به اندازه کل تیم ما هزینه‌اش است. شاید بیشتر هم باشد. اشکالی هم ندارد. هر چقدر دوست داشته باشد می‌توانند هزینه کنند. همه جای دنیا همین است. اما تیمی که طرفدار ندارد و از نظر مالی مشکلات دارد نبرد نابرابری با سایر تیم‌ها دارند که پول و طرفدار دارند. تیمی هم که پول دارد می‌تواند هر چقدر دوست داشت هزینه کند. من به بازیکنانم افتخار می‌کنم. آنها در نیم فصل دوم چنین بازی خوبی را انجام دادند. اما اینکه محمد ما گفته باشد یک بچه هم چنین نتایجی را می‌تواند بگیرد اصلا چنین چیزی نبوده و شاید اصلا چنین تعبیری را به کار نبرده باشد.

نهادهای امنیتی رصد کنند بلیت‌های تقلبی در کجاها به فروش می‌رسید

دایی با استقبال از ورود نهادهای نظارتی به فوتبال گفت: من نه تنها از کمیته اخلاق بلکه از قوه قضائیه محترم،‌نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه می‌خواهم به مسائلی که در این فوتبال است، ورود کنند. من خوشحالم می‌شوم نهادهای نظارتی ورود کنند و نه تنها حساب من بلکه حساب نزدیکانم را رصد کنند و ببینند چه پول‌هایی و از کجا این پول‌ها به حسابمان ریخته می‌شود. ببینند یک کارمند ساده چطور پول به حساب خودش و نزدیکانش واریز می‌شود. از خدایم است به این مسائل رسیدگی شود. از کمیته اخلاق می‌خواهم که به همه مسائل ورود کند تا برسند به کسانی که مسائل دیگری را رقم زده‌اند.ببینند چه کسانی در سال 89 مبالغ میلیاردی روغن نباتی در شرکت پیشکسوتان داشتند و چه بحث‌های میلیاردی در روغن نباتی وجود داشت و چه دست‌هایی در کار بودو بحث ال ای‌دی‌های آن زمان را ورود کنند. در مورد بحث بلیت‌های بلیت فروشی و بلیت‌هایی که به شرکت تبلیغات محیطی تحویل می‌شد به کجاها فروخته می‌شد و پولش کجاها رفته است. در بحث بازی‌های خارج از خانه چه بلیت‌های تقلبی که چاپ شد و به فروش رفت.

ذهن ما در پایان بازی‌ها منحرف می‌کنید

دایی تاکید کرد: ببینند جای پای چه کسانی اینجاست و ببینند چه کسانی سرشان بالاست و چه کسانی سرشان پایین است. متاسفانه شما بعد از بازی در موقعیتی که مناسب نیست سوالاتی می‌پرسید که همه ما را به حاشیه می‌برید و این حاشیه بردن باعث می‌شود ما از اصل مطلب دور شویم. و ذهن ما از کثیف کاری در فوتبال دور می‌کند و به جاهای دیگر می برد. از خدایم است وزارت اطلاعات، قوه قضائیه، نیروی انتظامی یک بار برای همیشه ورود پیدا کنند و این کثیف‌کاری‌ها را پاک کنن. ما که همیشه زندگی‌مان سالم بوده هست و خواهد بود.

برخی پیشکسوتان 20 سال بیکار هستند و کسی سراغشان نمی‌آید

وی افزود: با تمام احترامی که برای پیشکسوتان قائلم باید متاسفانه بگویم برخی از آنها چه می‌گویند که دور از شان یک پرسپولیسی است. در اینستاگرام‌شان چه چیزهایی نوشته‌اند. بهتر است اول به خودشان نگاه کنند که چرا 20 سال بیکار هستند و کسی سراغ‌شان نمی‌آید. مگر می‌شود همه بد باشند و ما خوب باشیم؟! اول نمی‌توانند زندگی کوچک و خصوصی خودشان را اداره کنند.بعد ببینند آیا کسی را توانسته‌اند در این فوتبال تریبت کنند؟‌ آ‌یا تونسته‌اند یک مسولیت اجتماعی انجام دهند. وگرنه شعار دادن خوب است.

کوچولوها حداقل روی حرفت‌تان بمانید

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت:‌حداقل روی حرفی که می‌زنند بایستند. هر روز یک جور مصاحبه می‌کنند. اول مصاحبه می‌کنند بعد می‌گویند اسم من را در پرانتز بگذارید. پسران خوب! کوچولوها حداقل روی حرفتان بایستید و تا آخرش روی حرفتان بمانید. نه اینکه به خاطر چندر غاز همه چیز را فراموش کنید. خیلی جالب است ما که در پرسپولیس بازی کرده و مربیگری کرده‌ایم پرسپولیسی نمی‌شویم اما برخی آقایان که نمی‌دانم اسم و فامیلشان چیست و چه کار می‌کردند پرسپولیسی می‌شوندو هزاران حرف هم به وجود می‌آید.

سایت های منتسب به پرسپولیس انگ زدند که 350 میلیون گرفته‌ام

وی افزود: قبل از بازی با پرسپولیس از همین سایت‌های منتسب به پرسپولیس نوشتند 350 میلیون تومان به من داده‌اند. اگر نگاه کنید قبل از بازی چنین کارهای کثیفی را به راه انداختند و چنین انگ‌هایی را به ما می‌چسبانند.

اگر ساکت بودم، نصف تهران مال من بود

دایی با اشاره به بحث توافق مالیاتی با باشگاه پرسپولیس گفت:‌من از پرسپولیس طلبی ندارم فقط با این باشگاه توافق کردم که تسویه حساب مالیاتی دو سالی که من در پرسپولیس کار کرده‌ام را پرداخت کنند. اما نمی‌دانم این بحث‌ها از کجا شروع شد و بعد بحث تبانی را به ما چسباندند و بد و بیراه گفتند. من نمی‌توانم ساکت بمانم. من اگر ساکت می‌ماندم نصف تهران مال من بود. دنبال این چیزها نیستم. سالم زندگی کرده‌ام و انشاالله تا آخر عمر هم سالم زندگی می‌کنم. من از بچگی سالم زندگی کرده‌ام.

محمد ما برانکو را دوست دارد

وی با اشاره به صحبت‌های برادرش بعد از باخت پرسپولیس گفت: اگر کسی اشتباه کرده اشتباهش را قبول کند نه اینکه حرفش را پس بگیرد. بعید می‌دانم محمد ما در باره برانکو آن حرف را زده باشد. او برانکو را دوست دارد و به جز من و محمد تمام خانواده‌ام برای برانکو احترام قائلیم اما این مسائل را افرادی دیگر دامن می‌زنند. اگر شما این مسائل را دامن نزنید کثافت کاری‌ها راحت‌تر رو می‌شود. خودمان و مردم را با چیزهای بی‌خودی فریب ندهیم.

زمان من، رویانیان بود و پرسپولیسی‌ها اعتصاب می‌کردند

سرمربی تیم فوتبال سایپا با اشاره به حضورش در این تیم گفت: در زمانی که من به این تیم آمدم زمان مدیریت رویانیان بود. در نیم فصل دوم کسی بالای سرمان نبود و پولی در باشگاه وجود نداشت تا حق و حقوق بچه‌ها را بدهد. این بچه‌ها اعتصاب می‌کردند.

رویانیان آپارتمانش را فروخت که مبلغ خاصی نبود

سرمربی سابق تیم ملی ایران گفت: تیمی که دهم بود را نائب قهرمان شد. آنهم با آن همه مشکلاتی که وجود داشت. بازی مساوی دو بر دو مقابل راه‌آهن فوتبالی بود اما در اهواز غیرفوتبالی باختیم. توپ را با دست گرفتند و به ما گل زدند. شاید شما یادتان نباشد اما من به خوبی خاطرم هست در محوطه جریمه توپ را فقط با دست کنترل کردند و به ما گل زدند. در نهایت فولاد با دو امتیاز بیشتر از ما قهرمان شد. آن هم در تیم ما که همیشه اعتصاب بود و فقط یک بار رویانیان آپارتمانش را فروخت و به باشگاه پول داد که آن هم چیز خاصی نمی‌شد. به غیر از آن ما با بی‌پولی و اعتصاب کار کردیم. بعد می‌گویند آنقدر که ملی‌پوش داشتند. کجا بود این ملی‌پوشان که ما ندیدیم. حداقل خجالت بکشند که چنین چیزهایی را درمی‌آورند. آنها که نسبت به ما مسلط‌تر هستند و راحت‌تر می‌توانند هر چیزی را دربیاورند.این نتایجی بود که با آن شرایط گرفتیم. بعد یک بچه را تیر نکنید تا صحبت کند. اگر کسی در باشگاه پرسپولیس حرف بزند مخلصش هم هستیم و جوابش را هم می‌دهیم و با آنها هم حرف می‌زنیم. نمی‌دانم این آدم ها که مصاحبه می‌کنند می‌توانند بدون اجازه باشگاه‌شان صحبت کنند؟

بدانید که ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم

دایی گفت: اگر باشگاه به او اجازه صحبت داده که دست آنها درد نکند اما بدانند ما بیدی نیستیم که به این بادها بلرزیم تنها می‌توانم برای کسانی تاسف بخورم که همه چیزشان معلوم است، زندگی خانوادگی‌شان مشخص است این افراد به برادر من هم توهین می‌کنند که فرد تحصیلکرده‌ای است و هزاران دانشجو تربیت کرده و برای سطح اول این مملکت تربیت کرده استو اکنون هم با توانایی خودش مربیگری می‌کند و زندگی سالم‌تری هم دارد.

برخی بعد از 30 سال دوری از فوتبال جایگاه اجتماعی‌شان همچنان محفوظ است

دایی افزود:‌برخی افراد که 20-30 سال بیرون از فوتبال هستند جایگاه اجتماعی‌شان مشخص است و متاسفانه برخی به دنبال مصاحبه هستندو این مسائل بهانه خوبی است آنها مصاحبه کنند و اسمی از آنها مطرح شود. از شما خواهش می‌کنم به اصل موضوع بپردازید نه حواشی آن. اما اینکه به دنبال این باشید چه کسی این حرف را زده یا آن حرف را زده دردی را دوا نمی‌کند.

هم از پرسپولیسی‌ها حرف می‌شنویم هم از استقلالی‌ها

وی در مورد انگ تبانی که به دایی و تیم سایپا زده شد، گفت: هم از پرسپولیس حرف می‌شنویم هم از طرف استقلالی‌ها به ما بحث تبانی را می‌چسبانند. حداقل یک طرف باید طرف ما باشد نمی‌شود که هر دو طرف علیه ما باشند.

داستان من و پرسپولیس خیلی وقت است که تمام شده

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد اینکه شاید صحبت‌هایی که عرب قبل از مسابقه انجام داد باعث شد چنین شائبه‌هایی مطرح شود زیرا او گفت کار ما با دایی تمام شده، اظهار داشت: عرب چنین حرفی زده؟ داستان من و پرسپولیس خیلی وقت است تمام شده و به الان برنمی‌گردد. نمی‌دانم بحث 350 میلیون تومان از کجا آمد. عرب که چنین چیزی نگفت. پس نباید مغلطه کنیم. حتما از عرب در خصوص مسائل ما خبرنگاری سوالی پرسیده که ایشان هم گفته کارمان را با دایی تمام کرده‌ایم و فقط بحث تسویه حساب مالیاتی مانده. من هم قبل از عید برای اینکه ممنوع الخروج نشوم به اداره مالیات رفتم. بهتر است از کاه کوه نسازیم. در مملکت ما مشکل زیاد وجود دارد که ما برای حل آن نیاز به همفکری داریم و نباید مسائل کوچک را مطرح کنیم.کسانی که در ورزشگاه فحاشی می‌کنند مردم عادی نیستند. حتی مردمی که در اینستاگرام فحش می‌دهند کمبود دارند و تحت تاثیر جو چنین حرفهایی می‌زنند. تماشاگران حق دارند تیم‌شان را تشویق کنند اما نمی‌توانند به کسی توهین کنند. کسی که خواهر و مادر داشته باشد فحش خواهر مادر نمی‌دهد. قطعا از وظایف فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق این است که جو ورزشگاه‌ها درست شود. وگرنه پوست ما کلفت‌تر از این حرفهاست وگرنه به طرف کسی غش نمی‌کنیم و کارمان را انجام می‌دهیم.

موبایلم را سال به سال هم نمی‌بینم

دایی در مورد شکایت کی‌روش گفت: من رسانه‌ها را نمی‌خوانم و در فضای مجازی هم نیستم. موبایلم را هم سال به سال نگاه نمی‌کنم که ببینم چه کسی چه کاری انجام داده و فقط این را می‌توانم بگویم ما باید مطالبات کی‌روش را پرداخت کنیم و به او تعهد داده‌ایم.اگر بحث تحریم است و کارها به کندی پیش می‌رود کی‌روش هم باید تحمل و صبر داشته باشد تا بتواند پولش را بگیرد. خوب است کی‌روش خارجی است و به حق و حقوقش می‌رسد وگرنه ما که در ایران بوده‌ایم بارها به حق و حقوقمان نرسیدیم.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3707885272503781812
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: