لوگوی جام جم سیما
  • 0

  شب بخیر بچه ها در شبکه کودک

  برنامه شب بخیر بچه ها به کارگردانی سمیه عبدالله زاده هر شب ساعت 21 از شبکه کودک پخش می شود.

  • 0

  همراه با عروسک‌های محبوب تلویزیونی کلاه‌ قرمزی

  دیدین مردم شماها رو دوست ندارن!!

  باز هم تلویزیون و باز هم کلاه قرمزی. ایرج طهماسب و حمید جبلی نوروز 97 را همراه با شیرین زبانی کلاه قرمزی و رفقایش که هرکدام طرفداران خودشان را دارند، برای مخاطبان تلویزیون تماشایی کردند.

  • 0

  «روبی و جوجه‌ها» در پردیس ملت

  انیمیشن برگزیده دو بخش ملی و بین‌المللی دهمین جشنواره پویانمایی تهران در پردیس ملت به نمایش در می‌آید و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

  • 0

  گزارش جام‌جم از عملکرد 22 ساله مرکز پویانمایی صبا ، فرصت‌ها و موانع تولید انیمیشن

  در جست‌وجوی قهرمان‌های وطنی

  در کنار این همه قهرمان کارتونی از سیندرلا تا السا و باب اسفنجی تا بره‌ناقلا، حتی یک قهرمان، یک شخصیت کارتونی جذاب و دوست‌داشتنی وطنی نداریم که سهمی در خاطرات کودکی نسل‌های مختلف داشته باشد.‌ چرا؟!

  • 0

  مجموعه انیمیشنی «بازی کنیم، بخندیم» آماده پخش شد

  یادی از بازی‌های کودکانه خاطره‌انگیز

  بچه‌هایی که روزگاری در کوچه پس‌کوچه‌های محله‌ها دور هم جمع می‌شدند و هفت‌سنگ، عمو زنجیرباف یا قایم‌موشک بازی می‌کردند، حتما مجموعه «کار و اندیشه» را به خاطر دارند. حالا کارگردان این مجموعه، همان بازی‌های قدیمی و خاطره‌انگیز را برای نسل جدید، در قالب مجموعه‌ای به نام «بازی کنیم، بخندیم» بازنمایی و احیا کرده است.

  • 0

  همه چیز درباره دوبله کارتون محبوب «زنان کوچک»

  کوچک، اما قدرتمند

  چهار دختر خانواده همراه مادرشان با شروع جنگ و رفتن پدر خانواده برای جنگیدن، به خانه عمه مارتا می‌روند؛ عمه‌ای بد اخلاق و سختگیر. هر کدام از دخترها روحیات خاص خودشان را دارند. مگی دختر بزرگ خانواده مثل تمام بچه‌های اول خانواده، مهربان، آرام و کدبانوست، دختر دوم، کتی شور و هیجان بالایی دارد؛ حتی برای کتاب خواندن به بالای درخت می‌رود.

  • 0

  آسیب‌شناسی عدم جذابیت و ماندگاری عروسک‌های امروزی تلویزیون

  حسرت عروسک‌های دوست‌داشتنی

  آن شاعری که می‌گوید ما دهه شصتی‌ها تیله و تشتک داشتیم و بچه‌های امروز اسکی توی شمشک، ما کهنه داشتیم و امروزی‌ها پوشک، ما وام داشتیم و آنها وان، باید این را هم به سروده‌هایش اضافه کند که ما برنامه‌های عروسکی دیدنی و جذاب داشتیم با عروسک‌های محبوبی چون مخمل، کلاه قرمزی، پسرخاله، کپل، نارنجی، هادی و هدی، خاله قورباغه، زی‌زی گولو و حتی هاپوکومار اما نسل امروز در بهترین حالت پنگول دارد و چرا!

  • 0

  کارتون‌های خاطره‌انگیز +عکس

  در نبود تنوع زیاد بازی‌های رایانه‌ای و دسترسی محدود به این نوع سرگرمی‌ها، تلویزیون یکی از مهم‌ترین وسایل سرگرمی برای کودکانی بود که در دهه 60 به دنیا آمدند.