لوگوی جام جم سیما
  • 0

  فرهاد قائمی در گفت‌وگو با جام‌جم از نقش آفرینی در سریال «سّر دلبران» می‌گوید

  «بهمن» در‌دمای 52 درجه

  فرهاد قائمیان خیلی سخت انتخاب می‌کند و ترجیح می‌دهد هر بار در نقشی متفاوت ظاهر شود؛ این اتفاق هم در سینما افتاده و هم در تلویزیون. او در فیلم «ناخواسته» دیالوگ نداشت و فقط با چشم بازی می‌کرد، اما با چند سکانس کوتاه، توانست نقش ماندگاری را در ذهن بیننده ثبت کند.

  • 0

  نمایش «سرزمین مادری» در جمع نمایندگان بختیاری مجلس

  مدیر شبکه سه سیما با اشاره به جلسه روز دوشنبه خود با نمایندگان بختیاری گفت: در این جلسه مقرر شد برای حصول اطمینان بیشتر بعد از بازبینی بخش‌هایی از این سریال توسط نمایندگان بختیاری‌ مجلس، زمان پخش جدید این سریال از شبکه سه سیما اعلام شود.

  • 0

  این‌ساده‌های دوست‌داشتنی بهانه سریال‌های تلویزیونی

  دنیای نوجوانی کوتاه است؛ به اندازه زمانی که از آغوش‌ و نوازش‌های والدین دل می‌کنیم و به استقلال فردی و اجتماعی می‌رسیم. بنابراین طبیعی است سهم سریال‌های تلویزیونی از قصه‌ها و قهرمان‌های نوجوانانه خیلی زیاد نباشد، اما در عوض سریال‌های لطیفی درباره این دوره و برای این مخاطب ساخته شده است.

  • 0

  گزارش جام‌جم از پشت صحنه سریال «محکومین»

  پیشنهاد‌های خانم مددکار

  مجازات به جای حبس، قانونی است که در چند سال گذشته جای خود را در قوانین قضایی و حقوقی کشور باز کرده و می‌کوشد با نگاهی جدید و متناسب با جرم، سزای عمل را در نظر بگیرد. در این قانون تازه، همه جرایم اجتماعی با تنبیه فرد خطاکار از طریق حبس و رفتن به زندان مواجه نمی‌شود و درخصوص جرایمی که کمتر آسیب‌رسان بوده‌اند، قاضی حکم به عملی جایگزین برای جبران خطای فرد می‌دهد.

  • 0

  سایه ملودرام اجتماعی بر سر سریال‌های تلویزیونی

  فهرستی از آخرین سریال‌های تلویزیون یا ماندگارترین مجموعه‌‌هایی که هنوز به‌یاد داریم، براحتی نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از سریال‌های تلویزیونی ما، ملودرام‌های اجتماعی ـ خانوادگی هستند. این سریال‌ها به موضوعاتی چون قهر و آشتی خانواده‌ها، مشکلات جوانان مانند ازدواج، مسکن، اشتغال، اعتیاد، مسائل ناشی از فاصله بین نسل‌ها و موضوعاتی از این دست می‌پردازند.

  • 0

  گزارش تولید سریال «مرد» در کوه‌های دیلمان

  بازی در ارتفاع 2500 متری

  شاید چندان هم بیر‌اه نباشد اگر فریدون حسن‌پور را راوی قصه کیمیاگران دانست؛ آدم‌های معمولی یا حتی از یادرفته‌هایی که پای پیاده، وقتی همه خوابند با گذر از رنج‌ها، نشانی گنج را جست‌وجو می‌کنند و به تحول و بصیرتی دست پیدا می‌کنند که کیمیای وجودشان را جلا می‌دهد.

  • 0

  تازه‌ترین سریال سعید نعمت‌الله و بهرنگ توفیقی از شبکه 3 پخش می‌شود

  «عقیق» عاشورا در دیکتاتوری رضاخان

  یبعد از «زیر پای مادر» و غوغای منتقدان و طرفداران آن سریال، سعید نعمت‌الله به‌عنوان نویسنده و بهرنگ‌ توفیقی در مقام کارگردان، سریال دیگری ساخته‌اند که «عقیق» نام دارد و قرار است از امشب ساعت 20 و 45دقیقه در ده قسمت از شبکه سه به نمایش درآید.

  • 0

  «گیله‌وا» سریال تاریخی جدید تلویزیون

  عشق سال‌های قحطی

  در دل جنگل‌های سرسبز شمال ایران، جایی که هنوز پای امواج تلفن همراه به آن نرسیده، یک گروه بزرگ تصویربرداری سریالی را به پایان رسانده‌اند که «گیله‌وا» نام دارد.

  • 0

  گفت‌و‌گوی جام‌جم با بازیگران سریال ماندگار خانه سبز به بهانه روز خانواده

  خانه‌ای که جایش سبز است

  21 سال از اولین پخش مجموعه «خانه سبز» می‌گذرد. 21 عدد کمی نیست؛ شاید به اندازه ثلث زندگی آدمی باشد و انبوه خاطره‌ها، تجربه‌ها و اتفاقاتی که در طول این مدت می‌توانند رخ دهند تا حافظه را دستخوش تغییر کنند و بسیاری از اتفاقات قدیمی را از خاطر ببرند.

  • 0

  جام‌جم به بهانه روز روستا و عشایر گزارش می‌دهد

  سریال‌هایی که از روستا گذشتند

  همه ما بارها این جمله را شنیده‌ایم که ایران قدمت دیرینه‌ای به لحاظ تاریخی دارد. کافی است سری به گوشه گوشه ایران بزنیم تا متوجه شویم هر روستایی ویژگی‌های خاص خودش را دارد؛ طبیعت، معماری، آداب و رسوم مردم و... در هر روستا متفاوت و منحصر به خودش است.

  • 0

  این سریال از امشب روی آنتن شبکه یک می‌رود

  از تهران تا کربلا با «هاتف»

  با سپری شدن روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و ورود به دهه دوم ماه محرم، جدول پخش برنامه‌های رسانه ملی هم تغییر پیدا کرده و با پایان پخش مجموعه‌های «پرواز در ارتفاع صفر»، «شکوه یک زندگی» و «نفس شیرین» شبکه‌های مختلف تلویزیونی مجموعه‌های نمایشی و برنامه‌های تولیدی و زنده گوناگونی را متناسب با حال و هوای این دهه تدارک دیده‌اند.

  • 0

  از فرداشب منتظر هاتف باشید

  سریال «هاتف» به تهیه‌کنندگی نعمت چگینی و کارگردانی داریوش یاری که متناسب با ایام محرم ساخته شده است از فردا شب (شنبه 15 مهرماه) از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

  • 0

  یک شروع نفسگیر برای سریال‌ها

  مخاطبان تلویزیون و سینما قبل از تماشای هر اثر ترجیح می‌دهند با یک شروع غافلگیرکننده و جذاب رو به رو شوند تا با اشتیاق فراوان آن اثر را دنبال کنند. طبیعی است که اگر این اتفاق بیفتد، بیننده تا پایان فیلم یا یک قسمت از سریال به ساعت خودش نگاه نمی‌کند و مشتاقانه ادامه می‌دهد، اما برعکس وقتی شروع قصه چندان گیرا نباشد، حتی اگر در ادامه کارگردان به تعلیق کار بیفزاید، خیلی در جذب مخاطب موفق نخواهد بود.

  • 0

  این سریال از امشب ساعت 20 و 45 دقیقه روی آنتن شبکه 3 می‌رود

  «نفس شیرین» مروج از خود گذشتگی درماه ایثار

  تقویم روزهایش را یک به یک ورق زده و بار دیگر به ماهی ویژه رسیده است؛ محرم که ماه ایثار، شهادت و از خود گذشتگی نام گرفته است و بعد از گذشت سال‌های سال از واقعه جانسوز کربلا، هنوز مردمان را به این فرهنگ دعوت می‌کند و به تفکر وا می‌دارد. از جمله کنش‌هایی که بدون شک به منزله همین گذشت و ایثار محسوب می‌شود، فرهنگ اهدای عضو است؛ به معنی زندگی دوباره بخشیدن.

  • 0

  از فردا شب در شبکه یک ببینید؛

  «پرواز در ارتفاع صفر»

  عبدالحسن برزیده که آثار دفاع مقدسی از جمله مجموعه «دولت مخفی» را در کارنامه دارد، این بار از زاویه‌ای تازه به جنگ نگاه کرده و قرار است مخاطبان شبکه یک را همراه تازه‌ترین اثرش سریال «پرواز در ارتفاع صفر» کند.