لوگوی جام جم سیما
  • 0 0
  • 0

در مراسم تکریم و معارفه مدیران شبکه های رادیویی اقتصاد،پیام و آوا مطرح شد

افزایش واکنش های رادیو به رخدادهای بیرونی

پنج شنبه 11 بهمن 1397 ساعت 12:12
آئین تکریم و معارفه مدیران شبکه های رادیویی اقتصاد، پیام و آوا با حضور معاون صدای رسانه ملی، مدیران، کارشناسان و کارکنان شبکه های یاد شده برگزار شد.

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی معاونت صدای رسانه ملی، دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی در این مراسم ضمن اشاره به توانایی های موجود در رادیو گفت: مسئله ای که در نظر بسیار جلوه گری می کند آن است که همکاران رادیو در حالی این رسانه را دوست دارند که در این مسیر همراهی و همدلی خاص و بسیار منحصر به فردی وجود دارد.

ادبیات رادیو برگرفته از کمک و همیاری است

معاون صدا ضمن تشکر از خدمات ارزنده مدیر پیشین رادیو اقتصاد، گفت: دکتر رضایی در حالی به درجه بازنشستگی نائل می شوند که فصل جدیدی از فعالیت ها در زندگی ایشان آغاز می شود. ایشان در بخش های مختلف رسانه ملی و همچنین سایر بخش های رادیو اقدامات ارزشمند و موثری انجام داده اند.

دکتر شاه آبادی با یادآوری شرایط فعلی اقتصادی کشور افزود: شبکه رادیویی اقتصاد در شرایط فعلی از وضعیت مناسبی برخوردار است و هم اکنون این شبکه اقدام به تولید و پخش برنامه های موثر و نام آشنا می کند برای رسیدن به این شرایط تلاش زیادی نیز صورت گرفته شده است. به نحوی که بعضی از این برنامه ها در فضای خارج از استودیو تهیه و تولید می شود.برنامه های مناسب صبحگاهی و دیگر برنامه های تخصصی در حوزه اقتصاد از نقاط قوت این شبکه است.به همین خاطر یقینا در شبکه رادیویی اقتصاد باید شاهد این روند رو به رشد باشیم.تلاش ها باید به گونه ای باشد که تجربیات و زیر ساخت های ایجاد شده به عنوان یک مبنای مشخص قرار گیرد تا برنامه ریزی در نهایت شاهد جهشی دیگر باشیم.

معاون صدای رسانه ملی با مهم ارزیابی کردن برنامه های اقتصادی تولید شده در شبکه های رادیویی ادامه داد: نظر به ماموریت های پیش رو در شبکه رادیویی اقتصاد و برنامه های اقتصادی سایر شبکه های رادیویی، می توان شورای اقتصاد معاونت صدا را تشکیل داد تا به عنوان خط کمربندی برنامه های اقتصادی محور رسانه در سال پیش رو مد نظر قرار گیرد.

معاون صدا با اشاره به انتصاب سرپرست جدید رادیو اقتصاد افزود: خانم محمودی از جمله مدیرانی است که برخواسته از درون شبکه رادیویی اقتصاد است و هم راستا با ادبیات حاکم بر رادیو که هرگاه فردی پرچم دار جریانی می شود، سایرین نیز برای رسیدن به اهداف مورد نظر کمک و مساعدت های لازم را انجام می دهند، در یک تداوم قرار دارند.

دکتر شاه آبادی با بیان مهم و حساس بودن شبکه رادیویی پیام و آوا ادامه داد: همانطور که قبلا گفته بودیم برنامه های رادیو پیام دستخوش تحولات خوبی شد.به عنوان نمونه می توان به تشکیل اولین شورای اندیشه ورز که با همراهی آقای مقدسی انجام شد اشاره کرد.همچنین در شرایط فعلی با تغییرات رو به جلو شاهد آن هستیم که سرعت انعکاس و واکنش ما نسبت به رخدادهای بیرونی افزایش یافته است که بخش مهمی از آن مربوط به رادیو پیام و آواست.حساسیت در این دو بخش در حالی بسیار بالاست که امروزه شناخت اکثریت مردم از رادیو به واسطه رادیو پیام و آواست.به گونه ای که در استان ها نیز استقبال بسیار خوب و شایسته ای از آنها شده است. انتخاب قطعات موسیقی و فعالیت مناسب کارشناسانی که در شیفت های مختلف این شبکه حضور دارند، نشان از آن دارد که اقدامات بسیار خوب و شایسته ای انجام شده است. به همین خاطر قطعا مسیر روشن و روبه جلو با قدرت ادامه خواهد یافت، هرچند که انتظارات و توقعات بیشتری هم وجود دارد. مخصوصا اگر در عرصه رقابت با فضای مجازی، شاهد جلوه گری بیشتری از رادیو باشیم.

دکتر شاه آبادی با اشاره به خدمات حمیدرضا مقدسی مدیر پیشین رادیو پیام گفت: آقای مقدسی با تلاش های مستمر خود عملکرد رادیو پیام و آوا را به نحو شایسته ای متبلور کرد و از سویی امیدوارم با حضور آقای ملازاده تغییر مناسب و روبه جلو را بر اساس مبانی دیده شده شاهد باشیم.در رادیو زمانی که افراد از مسئولیتی به مسئولیت دیگر جا به جا می شوند، خیلی راحت در میان همکاران جدید جای خود را پیدا می کنند، توانایی ها و امتیازات خود را در میان دوستان و حلقه جدید به بهترین نحو ممکن به اشتراک می گذارند.

معاون صدا با مهم ارزیابی کردن اقدامات موثر و مناسب رسانه ای ادامه داد: امروزه از سوی رسانه های بیگانه هجمه های زیادی به فضای فکری و رسانه ای کشور وارد می شود. به همین خاطر ما باید تریبون شفافی باشیم که در لحظه بتواند بیانگر مواضع باشد تا پاسخ های کارآمد، مناسب، موثر و به هنگام داده شود.بهترین های همه شبکه ها باید فرصت حضور و بروز در رادیو پیام و آوا را داشته باشند و امیداریم که این فرصت همیشه وجود داشته باشد تا در کنار یک کادر تخصصی این کار انجام شود.

گفتنی است؛ در ادامه این مراسم که حضور مدیران شبکه های رادیویی با اجرای حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت صدا در فضایی صمیمی همراه بود، طی احکام جداگانه ای از سوی دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، شهرام ملازاده به جای حمید رضا مقدسی بعنوان سرپرست شبکه رادیویی پیام و آوا همچنین خانم مرضیه محمودی بعنوان سرپرست رادیو اقتصاد و جایگزین دکتر اکبر رضایی که به درجه بازنشستگی نائل شد، منصوب شدند.

خاطر نشان می شود خانم مرضیه محمودی که به سمت سرپرست شبکه رادیویی اقتصاد منصوب شده است پیش از این مدیر گروه کسب و کار رادیو اقتصاد، مدیر طرح و برنامه رادیو گفت و گو، سرپرست اطلاعات و برنامه ریزی رادیو اقتصاد و همچنین مدیر گروه تاریخ و فرهنگ رادیو گفت و گو در کنار انجام فعالیت های علمی، پژوهشی مختلف را در سوابق خود دارد.

هچنین شهرام ملازاده مدیر جدید شبکه رادیوی پیام و آو نیز پیش از این تهیه کننده در شبکه های فرهنگ، تهران، البرز،جوان و اقتصاد، مدیر کل بازرسی و نظارت منطقه آزاد قشم، مدیر گروه جهان و تجارت در رادیو تجارت، مدیر گروه های صبحگاهی و عصرگاهی در رادیو البرز، مشاور و مدیر پخش شبکه رادیویی جوان، مدیر پخش و نظارت، دانش، اقتصاد و دفاع مقدس در رادیو ایران، دبیر کارگروه تهیه کنندگان رادیو قائم مقام رادیو تهران بوده و هم همزمان ریاست کمیته داوران چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو را نیز عهده دار است.

وی موفقیت هایی از قبیل کسب 6 جایزه بهترین سردبیری و تهیه کنندگی در جشنواره های مختلف داخلی و بین المللی و نیز برنده بهترین برنامه در بخش مستند و سرگرمی جشنواره ABU در کشکور چین را در کارنامه دارد.

در بخشی این مراسم همکاران و مدیران شبکه های رادیویی اقتصاد، پیام و آوا به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و در پایان این مراسم تقدیر ویژه ای توسط معاون صدای رسانه ملی، مدیران شبکه های رادیویی، شوای مدیران و کارکنان دوشبکه با تقدیم لوح و هدایا انجام شد.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3614142894639043200
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: