لوگوی جام جم سیما
  • 0 5
  • 0

روسای تلویزیون‌های دولتی عراق، سوریه، افغانستان و سریلانکا اعلام کردند

نیازمند فناوری رسانه‌ای پیشرفته ایران هستیم

سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 22:04
رئیس رسانه ملی در دیدارهایی جداگانه با روسای رادیو تلویزیون‌های دولتی عراق، سوریه، افغانستان و سریلانکا، آمادگی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه تجهیزات فنی پیشرفته و همچنین تدارک دوره‌های آموزشی دررشته‌های فنی، برنامه‌سازی و مدیریت رسانه اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابطعمومی رسانه ملی، دکتر علیعسکری در دیدار رئیس رادیو تلویزیون جمهوری عربی سوریه با بیان اینکه تحریم برای ایران نه محدودیت بلکه یک فرصت است، اعلام کرد: ما از فرصت تحریم بخوبی استفاده کردیم و مصمم شدیم نیازهایمان را خودمان تأمین کنیم.

وی افزود: ما در این فرصت ابداعات جدیدی داشتیم و به فناوریهایی دست یافتیم که در نوع خود کمنظیر است. تحریم فرصت خوبی را برای پیشرفت و بالابردن تولیدات داخلی مان فراهم کرد.

وی با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و سوریه گفت: خون جوانان کشور ما با مردم سوریه درآمیخته و مردم ما به این کشور برای ایستادگی در مقابل تروریسم تکفیریها و آمریکا و اسرئیل کمک شایانی کردند.

دکتر علیعسکری با اشاره به کمکهای رسانه ملی در زمینه ایجاد و توسعه فناوری سیگنال رسانی زمینی به کشور سوریه ابراز امیدواری کرد رادیو تلویزیون دولتی سوریه بتواند از این همکاری برای ترویج فرهنگ مقاومت بهره ببرد و این همکاریها به برقراری صلح و آرامش در کشور سوریه و توسعه این کشور کمک کند.

رئیس سازمان صدا وسیما همچنین در دیدار رئیس رادیو تلویزیون ملی افغانستان از آمادگی رسانه ملی برای ارائه دورههای آموزشی در زمینه رسانه چه به صورت کارگاهی و چه در قالب دانشگاه صداوسیما خبر داد و گفت: صداوسیما هم در زمینه آموزش رشتههای تولیدی نظیر تهیهکنندگی و کارگردانی و هم آموزش فناوریهای رسانهای میتواند به شما کمک کند. وی همچنین از پیشنهاد تاسیس شرکتی در زمینه خدمات فنی با مشارکت صداوسیمای ایران و رادیو تلویزیون افغانستان برای رفع نیازهای فنی این کشور در زمینه توسعه فناوری رسانه استقبال کرد.

دکتر علیعسکری با بیان توانمندی رسانه ملی در زمینه ساخت فرستندههایی که در شرایط اقلیمی متفاوت قابلیت سیگنالرسانی به بهترین نحو دارند گفت: ما آمادگی کامل داریم به رادیو تلویزیون دولتی افغانستان در این زمینه کمک کنیم .

وی همچنین از پیشرفتهای رسانه ملی در زمینه توسعه فناوری و تجهیزات رسانه یاد کرد و گفت: با وجود وضعیت اقلیمی پیچیده کشور ما، رسانه ملی 7000 ایستگاه فرستنده دارد که در هر دمایی کار میکنند و برخی از آنها در دنیا نادر است. رئیس رسانه ملی به مهمان افغانی خود توصیه کرد برای توسعه سیگنالرسانی در کشورش از این فناوری که هم پیشرفته و هم مقرونبهصرفه است استفاده کند.

دکتر علیعسکری همچنین از آمادگی رسانه ملی برای مبادلات برنامهای و ارائه محتوایی متناسب با فرهنگ مردم افغانستان که قرابت فرهنگی زیادی با مردم ایران دارند خبر داد.

رئیس سازمان صدا و سیما در ادامه دیدار مهمانان خارجی شرکتکننده در پانزدهمین اجلاس فناوری رسانه با رئیس رادیو تلویزیون دولتی سریلانکا دیدار کرد.

دکتر علیعسکری در این دیدار از مردم خوب و سختکوش سریلانکا یاد کرد و از همکاری همهجانبه با رادیو تلویزیون دولتی این کشور سخن گفت.

وی در پاسخ به اعلام نیاز رئیس رادیو تلویزیون سریلانکا به دانش فنی و مبادلات برنامهای با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: ما آمادگی داریم تا هم در زمینه ارائه آموزشهای فنی و هم ارسال تجهیزات پیشرفته با شما همکاری کنیم. وی همچنین از آمادگی رسانه ملی برای فروش محصولات انیمیشن با قیمتی مناسب خبر داد و از سلامت برنامههای کودک رسانه ملی برای این گروه سنی در تمام دنیا سخن گفت.

وی همچنین با درخواست ارائه فیلمها و سریالهای تلویزیونی ایران موافقت کرد و درخصوص مبادلات برنامهای بااین کشور قول مساعد داد. بنابر این گزارش نایف العبیدات رئیس رادیو تلویزیون جمهوری عربی سوریه، محمدزرین انزور رئیس رادیو تلویزیون ملی افغانستان و سارانکا رئیس رادیو تلویزیون دولتی سریلانکا در دیدارهای جداگانهای با رئیس سازمان صداوسیما درخواستهایشان را درخصوص همکاری رسانهای با رسانه ملی در زمینههای مختلف فنی و محتوایی اعلام کردند.

دکتر علیعسکری همچنین در دیدار رئیس شبکه رسانهای عراق با بیان رابطه بسیار نزدیک دو کشور ایران و عراق گفت: این رابطه نزدیک از طریق رسانهها باید برای مردم تبیین شود. وی به دسیسه دشمنان برای ایجاد اختلاف میان دو ملت ایران و عراق اشاره کرد و گفت: دشمن سرمایهگذاری بسیاری برای ایجاد اختلاف میان دو کشور ایران و عراق کرده و با ایجاد تروریسم در کشور عراق کوشیده تا بر این کشور مسلط و از این راه به کشورهای منطقه ضربه بزند.

دکتر علیعسکری از توانمندی رسانهای رسانه ملی سخن گفت و افزود: فرصت تحریمها موجب شد تا بسیاری از تجهیزات فنی را در تراز جهانی تولید کنیم و خودکفا شویم. رئیس سازمان صداوسیما سپس از توان بالای دانشمندان، دانشگاهها و قوای علمی کشور سخن گفت و از رتبه بالای کشور در زمینه تولید علم و رتبه اول ایران در منطقه و جهان یاد کرد.

رئیس رسانه ملی با اعلام آمادگی رسانه ملی برای هر نوع همکاری رسانهای با رادیو تلویزیون ملی عراق گفت: رسانه ملی چه در زمینه آموزش، هم در دانشگاه صداوسیما هم دورههای مختلف آموزشی، بازدیدهای مفید و ارائه تجهیزاتی که به علت سرویسدهی آسان به‌‌صرفهاند توانایی همکاری با رادیو تلویزیون عراق را دارد. وی همچنین از تولیدات مستند رسانه ملی یاد کرد و گفت: در صداوسیما نهضت جدی برای تولید مستند راه افتاده و مستندهای خوبی تولید شده است که در این زمینه میتوان مبادلات برنامهای داشت. دکتر علیعسکری از حجم بالای تولیدات رسانه ملی سخن گفت که میتواند در فهرست برنامههای درخواستی هیأت رسانهای عراق قرار گیرد. رئیس رسانه ملی افزود: در زمینه انیمیشن نیز رسانه ملی رشد زیادی داشته و میتوان در همکاریهای رسانهای فهرستی از انیمیشنها را ارائه داد که با توجه به رعایت اصول اخلاق در خانواده برای کودکان مفید است.

وی سپس با درخواست رئیس رادیو تلویزیون عراق برای ایجاد کمیته مشترک میان رسانه ملی و رسانه این کشور موافقت کرد.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3526003264655184988
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: