• اختصاصی جام جم آنلاین

  فرمانده ای که بی سر به دیدار فرزندانش رفت

  اسفند 1362، تخت فلزی را از دل کشوی سردخانه بیرون کشیدند. تو با لب هایی که نداشتی لبخند زدی و نور چراغ‌های سردخانه، چشم هایی را که نداشتی،‌ اذیت کرد و بعد رو برگرداندی که همسرت را ببینی، با صورتی که نداشتی و خواستی با دستت، دست سرد همسرت را بگیری ، با دستی که نداشتی و اسمت را که فریاد می زد شنیدی ، با گوش هایی که نداشتی و بعد زمزمه کردی «گریه نکن ....» اما او صدایت را نشنید. از پا افتاد،ضجه زد و با چادرش، چهره غمگینش را پوشاند تا غریبه ها اشک هایش را نبینند.

 • کاشت نهال توسط رییس جمهور

  عکاس: جام جم

  حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح پنجشنبه به مناسبت گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی یک اصله نهال گردو در محوطه سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی تهران غرس کرد.

 • پرچم ایران از کی سه رنگ شد؟

  درفش، بیرق، علم، لواء یا رایت به معنی پرچم از دیرباز مورد استفاده بوده و از آن به عنوان علامت شاه، حکمران، فرمانده نیرو و لشکریان استفاده می شده است.

 • مراسم تودیع و معارفه مدیر مسئول روزنامه جام جم

  عکاس: چاوش هماوندی

  صبح امروز جمعی از اصحاب قلم و چهره های فرهنگی طی مراسمی از بیژن مقدم مدیرمسئول سابق موسسه جام جم به خاطر بیش از هشت سال فعالیت تقدیر و تشکر کردند و به دکتر مراد عنادی به عنوان مدیر مسئول جدید این موسسه خیرمقدم گفتند.

 • مافیای هنری وجود ندارد

  لطیفه‌ای که «مهران رجبی» درباره خودش شنیده‌ است

  مهران رجبی این جا، آن جا، همه جا! خودش می گوید بامزه ترین جوکی که برایم ساختند این بود که« اگر صبح بیدار شدید و دیدید در فیلمی مهران رجبی بازی ندارد مطمئن باشید دارید فیلم خارجی می بینید».

 • پربییننده ترین رشته های ورزشی در دنیا کدامند؟

  محبوبیتی به اندازه دنیا

  جام جم ورزشی: فهرست محبوب‌ترین رشته‌های ورزشی دنیا باز هم اعلام شد؛ فهرستی که هرچند وقت یک بار منتشر می‌شود و تغییراتی هم در آن وجود دارد.

  • گلف
 • بهترین گوشی های دنیا چقدر در ایران قیمت می خورند؟

  گر به دنبال بهترین تلفن هوشمند دنیا می‌گردید پیش از اینکه انتخاب کنید کدام مدل موبایل را می‌خواهید، بهتر است بدانید کدام یک از سیستم‌های عامل iOS،‌ اندروید یا ویندوز موبایل بیشتر با ذائقه شما همخوانی دارند.

 • جام جم آنلاین گزارش می‌دهد

  بگویید چه بستنی می‌خورید تا بگوییم همسرتان کیست ؟!

  خیلی وقت پیش لطیفه ای شنیدم که می گفت مردم ما، خودشان را پزشکانی خوب، سیاستمدارانی کارکشته و مکانیک هایی ماهر می دانند نشان به آن نشان که هر وقت یکی شان بیمار می شود، دیگران تلاش می کنند با درمان های خودسرانه حالش را بهتر کنند، در مسایل سیاسی همه صاحب نظرند و مطمئن هستند از همه رازهای پشت پرده هم خبر دارند و دست آخر این که اگر در میانه راهی خودروی شان خراب شود، خودشان دست به آچار می‌شوند.

 • گزارش اختصاصی جام جم آنلاین

  آیا تهدید اوباما برای ساقط کردن جنگنده های اسرائیلی جدی است؟

  درست است که اختلافات بین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و باراک اوباما رییس جمهور آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران و توافق احتمالی تهران و غرب به شکلی بی سابقه تشدید شده است و این روزها دو طرف اسرائیلی- آمریکایی بیش از هر زمان دیگری در تاریخ سیاسی شان به تبادل اتهام و انتقاد می پردازند، اما خبرسازی های رسانه ها در گرماگرم تنش در روابط تل آویو و واشنگتن و در آستانه توافق احتمالی و تاریخی ایران و غرب می تواند با هدف استفاده از این فضاسازی ها بر سر میز مذاکرات دنبال شود.