• یکی از بازیگران از تجربه حضورش در مراسم اربعین در کربلا به جام‌جم می‌گوید

  فریبا نادری، کوله به دوش در بزرگراه نجف -کربلا

  راهپیمایی اربعین حالا تقریبا به یکی از آیین‌ها و سنت‌های مردم ایران هم تبدیل شده است. هر سال بخش زیادی از هموطنان ما بلافاصله بعد از تاسوعا و عاشورا می‌روند دنبال رتق و فتق کردن کارهایشان برای شرکت در راهپیمایی روز اربعین در عراق. این وسط اما این موضوع فقط محدود به ما و شما و میلیون‌ها نفر دیگر از مردم عادی نیست.

 • مدیر مسئول روزنامه الوفاق در گفت وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  "انتفاضه بازگشت" تنها راه تاسیس دولت مستقل فلسطینی است

  کارشناس مسایل اعراب و مدیر مسئول روزنامه عرب زبان الوفاق در خصوص طرح های سازشکارانه فلسطین و رژیم صهیونیستی گفت: با گذشت بیش از دو دهه از عمر پیمان اسلو بین جنبش فتح و رژیم صهیونیستی، تشکیلات خودگردان همچنان سرگرم مذاکرات با تل آویو برای تشکیل دولت مستقل فلسطینی است.

 • رییس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  دولت در مسکن کارنامه قبولی نگرفته است/ هیچ حرکت مثبتی برای بهبود مسکن نشد

  درحالی عباس آخوندی از وزارت راه و شهرسازی کنار کشید که بسیاری از کارشناسان و فعالان عرصه مسکن براین باورند کارنامه وی در این سمت به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نبوده و به‌نوعی دولت تدبیر و امید هم در این زمینه نمره قبولی را کسب نکرده است.

 • یک کارشناس مسکن در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  کاهش چشمگیر تولید مسکن نسبت به اوایل دهه نود/ تدبیری برای رونق شهرک‌های اقماری نبود

  یک استاد دانشگاه و کارشناس مسکن بابیان اینکه سال آتی رکود مسکن شدت خواهد یافت، گفت: وزیر جدید مسکن باید توان خود را بر اصلاح روش تأمین و جذب سرمایه ساخت‌وساز بگذارد و به تعهد دولت در تکمیل مسکن مهر عمل کند.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با تعدادی از موکب‌داران خوزستانی که با عشق به زوار اربعین خدمت می‌کنند

  کَرَم نما و فرود آ که خانه خانه توست...

  شور و عشق حسین (ع) که به دلت بیفتد و مِهرش را که به دلت سنجاق کنند، دیگر فرقی نمی‌کند، چه ملیت و مذهبی داری و چه نژادی، فرقی نمی‌کند، دارا هستی یا ندار، فرقی نمی‌کند سالمی یا دارای نقص عضو،... خلاصه این‌که عاشق که شوی، حالت آنقدر خوب می‌شود که می‌خواهی این حال خوب را میان همه تقسیم کنی، گاه حتی جانت را هم بدهی، مال و ثروت و وقت و آنچه از هنر و توانایی که در چنته داری، جای خود دارد.

 • گروه «کودکان اربعین» عروسک‌های «وُداد» را به خادمان کوچک عراقی هدیه می‌دهد

  سفیر خوشگل دوستی

  آه که با کمی آنغوره، مقداری نمد، چند کاموای رنگی، مشتی الیاف و چند دکمه ریز و پرکلاغی چه معجزه‌ها می‌شود، کرد. می‌شود چیت‌های گل درشت را قیچی زد، انداختشان زیر چرخ خیاطی، دایره‌ای دوخت و چسباند به تنه، برایش چشم و دهان دوخت و گونه‌اش را گلی کرد و بعد هم موهای کاموایی‌اش را بافت و برای این فرشته کوچولوی بانمک دو بال ناز دوخت و بعد تا پیاده‌روی اربعین توی لفاف مشمایی نگهش داشت و آن وقت، وقت هروله رفتن به سمت کربلا آن را داد دست دخترکانی که مخلصانه درموکب‌ها هرچه بلدند می‌کنند برای زوار ایرانی.

 • در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح شد؛

  تاثیر هژمونی قدرت‌ها در تصمیمات سازمان ملل کاملا ملموس است

  کارشناس مسائل بین‌الملل به بهانه سالروز تأسیس سازمان ملل متحد گفت: ساختار کنونی این سازمان شکاف طبقاتی عمیقی در اقتصاد جهان بوجود آورده و در حالی که ملت ها به روند کلی این نهاد اعتراض دارند، قدرت‌ها با اعمال نفوذ اجازه اصلاح سیاست‌ها‌ی بین المللی را نمی‌دهند.

 • گفت‌وگو با الهام فلاح، درباره تجربه‌ای به نام داستان‌نویسی

  مادر شدن فرصتی شد برای نویسندگی

  حالا هی بنویسید فلان دهه شصتی موفق است چون فلان سمت را گرفته و حالا در فلان وزارتخانه یا فلان سازمان معاون است و مدیر است و... یکی نیست بپرسد، مگر موفقیت، فقط گرفتن پست و مقام دولتی یا راه‌اندازی یک شرکت تجاری خصوصی است؟ نمی‌شود یک نویسنده موفق باشد؟ آن هم درکشور ما که به قول الهام فلاح؛ نویسندگی حرفه است اما شغل نه! آن‌هم وقتی که یک زن دهه شصتی، متولد 62 تصمیم می‌گیرد‌ نویسنده شود و برای این هدفش می‌جنگد!

 • گفت و گوی جام جم با بانوی کارآفرین

  یادگاری بر این گنبد مینا

  میناکاری، هنر آتش و خاک است. بر آمدن رنگ‌هایی شگفت انگیز و درخشان که یادآور آسمان است؛ آسمانی آبستن گلستان که می‌تواند ساعت‌ها چشم‌ها را خیره کند؛ هنری پنج هزار ساله که کماکان علاقه‌مندان زیادی را از سراسر دنیا جذب خود می‌کند و هنرمندان و صنعتگران زیادی در کشورمان به تولید آن مشغولند. این هنرِ دست زیبا و ظریف اگرچه بیشتر تولید و کار دست زنان هنرمند است، اما بازار کار و صادرات و سودآوری‌اش اغلب در دست مردان است.

 • گفت‌وگو با فرزانه معصومیان، گوینده رادیو

  عاشق کارت باش تا پولدار شوی!

  اگر تا حالا فکر می‌کردید کسانی که روی فن بیان خود کار کرده و آن را ارتقا می‌دهند فقط برای این است که بازیگر، گوینده یا مجری شوند، باید بگویم کمی تا قسمتی اشتباه کرده‌اید چون از فن بیان خوب می‌توان در جاهای مختلف استفاده‌های بهینه و کاربردی کرد. مثلا یک مادر شوهر خوب که تمایل دارد با عروسش ارتباط موثر داشته باشد تا باعث سربلندی پسرش شود، روی فن بیان خود کار می‌کند و آموزش‌های لازم در این زمینه را فرا می‌گیرد !‌

 • مدیر شبکه تلویزیونی ایران‌کالا در گفت‌وگو با جام‌جم:

  برای تبلیغ از هیچ‌کس پول نمی‌گیریم

  شبکه ایران‌کالا از تازه‌تاسیس‌ترین شبکه‌های تلویزیونی رسانه ملی است که مدت چندانی از افتتاح رسمی و شروع به کارش نمی‌گذرد. شبکه‌ای که اهدافی چون تبلیغ برای کالاهای ایرانی به منظور رونق بازار، ظرفیت‌سازی و تحول‌آفرینی در فضای کسب و کار، حمایت از کار، تولید و سرمایه ایرانی، کمک به توسعه اشتغال، ارتقای کیفیت کالاها و خدمات و تحقق عدالت اطلاعاتی با تاکید بر حمایت از صنایع کوچک و متوسط را به عنوان ماموریت خود برگزیده است و در یک کلام، حامی کالای ایرانی و اقتصاد ملی کشور است.

 • گفت‌وگو با علیرضا معینی؛ گوینده و مجری رادیو و تلویزیون

  شبکه‌های اجتماعی صداهای خوب را می‌بلعند

  صدایش شناسنامه‌اش است، حتی اگر اجرای یک برنامه تلویزیونی را به عهده داشته باشد به تلویزیون نگاه هم نکنی تا صدایش را بشنوی او را می‌شناسی؛ علیرضا معینی. گوینده قدیمی رادیو 12 سال است بازنشسته شده اما همچنان با رادیو و تلویزیون همکاری دارد و البته مدرس فن گویندگی هم هست و به آنهایی که تصمیم دارند، حرفه آینده خود را بر اساس صدا انتخاب کنند، فن بیان درس می‌دهد.

 • بهزاد ذوالفقار یک پراید سوار عشق رکورد است

  مرد یک میلیون کیلومتری

  داستان پرایدِ پلاک 913ص17 داستان یک عدد است، داستان یک میلیون کیلومتر که قواره‌اش اصلا به قواره پراید نمی‌آید. اما بهزاد ذوالفقار 54 ساله در عرض 13 سال این یک میلیون کیلومتر را چسبانده به پراید سفید رنگش که حالا بعد از پیمودن یک میلیاردمتر در خیابان‌ها و جاده‌ها حالش چندان هم بد نیست.