• 11 دیدگاه ضروری که برای تبدیل شدن به یک کارآفرین میلیاردر باید در خود تغییر دهید

  فرمول‌های تجربی کارآفرینان موفق

  اگر به زندگی بسیاری از کارآفرینانی که خیلی در کار خود پول‌ساز نشده‌اند نگاهی بیندازیم می‌بینیم اگرچه بشدت در حال تلاش برای رشد کردن و فراتر بردن کسب‌وکار خود هستند اما گویی سدّی مانع پیشرفتشان شده است.

 • این شب‌ها بهترین زمان تماشای زحل است

  دیدار با ارباب حلقه‌ها در وقت طلایی

  در بیشتر تقویم‌های نجومی نوشته شده که چهارشنبه ششم تیر 97، سیاره «زحل در مقابله» بوده است. این یعنی اگر ششم تیر خطی از مرکز خورشید به مرکز سیاره زحل به صورت فرضی می‌کشیدیم، مرکز سیاره زمین در نزدیک‌ترین وضع ممکن تا سال آینده به این خط قرار داشت و تقریبا بین خورشید و زحل واقع شده بود.

 • نگاهی به دستاورد های ایستگاه فضایی بین المللی برای پیشرفت علم

  5 سوغاتی از فضا

  ایستگاه فضایی بین‌المللی (International Space Station) ایستگاهی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین واقع شده است. این ایستگاه با سرعت ۲۷ هزار و 700 کیلومتر بر ساعت در حرکت است و هر روز ۱۵ بار به دور سیاره زمین گردش می‌کند.

 • زبان طراحی جذاب مزدا +عکس

  جدیدترین زبان طراحی مزدا که در خودروهای تولیدی سال آینده این شرکت دیده خواهد شد این برند ژاپنی را مجبور می‌کند سنت‌ها را کنار گذاشته و از جنبه‌های گوناگونی به مقوله طراحی نگاه کند.

 • با بهترین موتورسیکلت‌های ادونچر 2018 آشنا شوید

  7 اسب وحشی آهنی

  موتورسیکلت‌های ادونچر (یا ماجراجو)، یکی از بهترین و سریع‌ترین بخش‌های رو به رشد بازار وسایل نقلیه دوچرخ است. این موتورسیکلت‌ها، وقتی می‌خواهید روی مسیرهای ناصاف و پر دست‌انداز حرکت کنید، سواری بسیار مهیج و لذت‌بخش و در عین حال راحتی را برایتان فراهم می‌کند.

 • رمزگشایی از علائم چراغ‌های بیرونی هواپیما

  بینایی، شاید مهم‌ترین حس از حواس پنجگانه انسان باشد. نوری که از خود جسم ساطع شده یا پس از برخورد با سطح آن به سوی چشم ما بازتاب می‌شود، موجب پدیدآمدن تصویر در شبکیه و در نهایت تصور انسان از دنیای اطراف خود را به‌وجود می‌آورد. هرچقدر هم بخواهیم وابستگی‌مان به این حس را با گسترش فناوری‌ها و سیستم‌های پیچیده کاهش دهیم، باز هم دست آخر این چشمان انسان خواهند بود که اطلاعات با ارزش از موقعیت مکانی و زمانی را جهت پردازش به مغز ارسال می‌کنند.

  • دانش
 • زباله جمع‌کن‌های فضایی وارد می‌شوند

  اطراف زمین هزاران قطعه بلااستفاده و سرگردان از ماهواره‌ها، پرتابگرها و حتی ابزارآلات فضانوردان وجود دارد. به این قطعات در اصطلاح زباله فضایی می‌گویند و اندازه آنها می‌تواند به کوچکی یک دانه عدس یا به بزرگی یک صندلی باشد. این زباله‌ها خطرات بالقوه‌ای برای سامانه‌های فضایی در مدار زمین و حتی فضانوردانی است که در حال راهپیمایی فضایی هستند. برخورد هر قطعه کوچک از زباله‌های فضایی که گاه سرعت آنها به بیش از 30 هزار کیلومتر در ساعت می‌رسد، می‌تواند فاجعه‌آمیز باشد.

  • دانش
 • جام‌جم از اهمیت استفاده از انرژی هسته‌ای برای تأمین آب آشامیدنی از دریا گزارش می‌دهد

  حل بحران آب با فناوری هسته‌ای

  تهیه آب قابل شرب در بسیاری از نقاط زمین کاری بسیار سخت و طاقت‌فرسا ست. کمبود آب شیرین در مناطق مختلف زمین امکان توسعه را در بسیاری از بخش‌ها محدود و حتی ناممکن می‌سازد. آمارها نشان می‌دهد یک پنجم جمعیت کره زمین دسترسی به آب سالم قابل آشامیدن ندارند و روز به روز با افزایش جمعیت جهان، بخصوص در مناطق خشک و کم‌آب این محدودیت بیشتر می‌شود.

  • دانش
 • هشدار مرکز ماهر:

  فریب برنامه جعلی ساخت کارت بانکی را نخورید

  مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) ضمن هشدار درباره انتشار باج افزار «سایبرزسی.سی.پی» (Cybersccp) در کانال های تلگرامی فارسی زبان به کاربران توصیه کرد مراقب برنامه جعلی ساخت کارت بانکی باشند.

 • ردیابی سرطان روده با قرص‌های اشعه ایکس

  یکی از روش‌های بررسی احتمال سرطان روده، انجام کولونوسکوپی است که این روش به دلیل روش آماده‌سازی و همچنین تهاجمی بودن فرآیند، بسیار ناخوشایند است. در شرایطی که انجام کولونوسکوپی در بزرگسالان به منظور تشخیص به موقع احتمال سرطان روده بزرگ ضروری است، کمتر کسی راضی به انجام این نوع آزمایش می‌شود، اما محققان از سال 1395/ 2016، روی تولید یک قرص کوچک که بتواند به کابوس کولونوسکوپی پایان دهد، در حال کارند.

 • دانستنی‌هایی که همه کاربران رایانه به آن نیاز دارند

  بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان سال 2018

  وقتی رایانه جدیدی تهیه می‌کنید اولین چیزی که باید به فکر آن باشید نصب یک نرم‌افزار کارآمد آنتی‌ویروس است. اتفاق خوبی که بتازگی در دنیای فناوری شاهد آن هستیم این است که می‌توانیم به صورت کاملارایگان از محافظت بسیار بالایی برای رایانه خود برخوردار شویم. اما با توجه به تعدد آنتی‌ویروس‌های رایگان شاید انتخاب گزینه مناسب‌تر کمی سخت باشد. به همین علت در این مقاله می‌خواهیم به معرفی آنتی‌ویروس‌های رایگانی بپردازیم که بهترین حفاظت را در برابر داده‌ها و اطلاعات شخصی ارائه می‌دهند.