• سوپر اسپرت پژو برای رالی داکار

  تازه‌ترین دستپخت سوپر اسپرت پژو به یکی از خبرسازترین خودروهای جهان تبدیل شده است. این شاهکار دیدنی 3008 دی‌کی‌آر (3008 DKR) نام دارد. یکی از مجلات علمی جهان درباره این خودرو می‌نویسد: پژو 2008 دی‌کی‌آر آمد و رفت. حالا صحبت از یک ارتقای دیدنی است، چون جانشین آن یعنی 3008 دی‌کی‌آر برای تسخیر جاده‌های سخت کوهستانی آمده است. این خودرو واقعا عصبانی است!

 • خرید مک لارن توسط اپل؛ شایعه یا واقعیت؟

  چند روز پیش بود که روزنامه فایننشال تایمز به نقل از چند منبع آگاه اعلام کرد شرکت اپل قصد خرید بخش قابل توجهی از شرکت انگلیسی خودروسازی مک لارن را دارد. اندکی پس از اعلام این خبر، یکی از مدیران ارشد شرکت مک لارن، این خبر را تکذیب و اعلام کرد شرکت او چنین برنامه‌ای ندارد.

 • عملکرد واحد کنترل الکترونیک خودرو بسیار مهم و مراقبت از آن ضروری است

  با مغز متفکر خودروی‌تان آشنا شوید

  با پیشرفت فناوری و تمایل مصرف‌کنندگان به داشتن خودروهایی که هر روز با امکانات رفاهی و امنیتی بیشتری عرضه می‌شود و عزم خودروسازان برای بالاتر بردن سطح کیفی و استانداردهای محصولات خود به منظور به دست آوردن سهم بیشتری از بازار فروش، آرام آرام پای قطعه‌ای حساس در خودروها باز شد که همانند مغز انسان، وظیفه کنترل عملکرد و تنظیم سایر بخش‌ها را به عهده دارد. این قطعه که در گویش عمومی به کامپیوتر شهرت یافته است، دقیقا از ساختار یک رایانه پیروی می‌کند و به مدد توسعه فناوری‌‌های الکترونیکی و سایر اجزای خودرو هر روز بر وظایفش افزوده می‌شود. اما ساختار حساس یک رایانه در بین قطعات مکانیکی یک خودرو چه می‌کند؟

 • نشست مشترک مدیران ایران خودرو و پژو سیتروئن

  عکاس: مجید آزاد

  نشست مشترک بین مدیران و کارکنان ایران خودرو و مدیر عامل شرکت پژو سیتروئن روز چهارشنبه با حضور هاشم یکه زارع مدیر عامل شرکت ایران خودرو و «کارلوس تاوارس» مدیرعامل گروه پژو سیتروئن فرانسه برگزار شد.در حاشیه این نشست، سه خودروی 2008، 208 و 301 که قرار است در ایکاپ تولید شود و همچنین خودروهای 508 و 308 که در آینده به بازار ایران وارد خواهد شد، به نمایش گذاشته شد.

 • پاسات و گلف به ایران می آیند

  در حالیکه خودروسازان فرانسوی وارد بازار ایران شده‌اند، رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان از قرارداد خودروسازان آلمانی با ایران برای ایجاد پایگاه صادراتی خود در منطقه خبر می‌دهد.

 • مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران:

  اکثر خودروهای رد شده در معاینه فنی سایپایی هستند

  مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به لغو یکطرفه اجرای طرح کاهش از سوی پلیس گفت: نیروی انتظامی دلایلی را برای عدم اجرای طرح کاهش عنوان کرده که قابل قبول و قانع کننده نیست.

 • روزگاری که ژیان صادر می کردیم +عکس

  تصویر فوق خودروهای سیتروئن تولید ایران در دهه 50 شمسی را نشان می دهد که در گمرک خرمشهر آماده صادرات به امارات متحده عربی (شیخ نشین ابوظبی) هستند.

 • نخستین خودروی ساخت پژو +عکس

  شرکت پژو برای اولین بار در سال 1810 جهت ساخت آسیاب‌های قهوه توسط «امیل پژو» تأسیس شد. سپس از سال 1842 نمکدان‌ها و فلفل‌دان‌های چرخنده نیز به تولیدات شرکت اضافه شد.

 • لغو مجوز وارد کننده‌های نماینده‌نما تا 2 ماه آینده

  بنابر آمار انجمن واردکنندگان خودرو ۶۰درصد از نمایندگی‌های فعال در کشور متعلق به شرکت‌های واسطه‌ای است که تاکنون موفق به اخذ مجوز از شرکت مادر نشده‌اند، این در شرایطی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت طبق دستورالعمل «نحوه صدور فعالیت نمایندگی‌ها در ایران» اواسط آذرماه را آخرین مهلت اخذ نمایندگی از شرکت مادر برای شرکت‌های مذکور تعیین کرده است.

 • دردسرهای رنو تلیسمان برای کره‌‌ای‌ها و ژاپنی‌ها

  در روزهای گذشته رونمایی نگین خودرو از مدل لوکس و جدید رنو یعنی تلیسمان در صدر اخبار خودرویی قرار گرفته است و امید می‌رود که این مدل بتواند فروش خوبی را با برخورداری از مشخصه‌های خوب فنی و رفاهی تجربه کند؛ هرچند که تلیسمان از همان ابتدای ورود خود به بازار باید با رقبای سرسختی دست و پنجه نرم کند.

 • شورولت رویال؛ خودرویی که از آغاز به پایان رسید!

  سایه امریکا بر سرش بود اما هیچ وقت یک امریکایی تمام عیار شناخته نمی شد. نام شورولت را بر پیشانی داشت اما عیوب فراوانش داد مالکان را درآورده بود ، تا جایی که فقط با 2 سال تولید مجبور شد تا جای خود را به خودروهای دیگری بدهد.