• توزیع یارانه غیر نقدی در شرایط تورمی

  یکی از درآمدهایی که در بودجه سالانه تعیین می‌شود پیش‌بینی فروش نفت است که برای سال 97 این رقم 160هزار میلیارد تومان تعیین شد و تاکنون 110 هزار میلیارد تومان آن تحقق یافته است.

 • در زمین دشمن بازی نکنیم

  ‌‌بعد از پیروزی انقلاب، منافع استکبار جهانی به خطر افتاد و با عنایت به این‌که دشمنان انقلاب در عرصه نظامی نتوانستند علیه مردم ایران به پیروزی برسند تلاش کردند جنگ رسانه‌ای را علیه نظام جمهوری اسلامی به راه اندازند.

 • خیز و جامه نیلی کن...

  دنبال پیرهن مشکیام می گردم توی کمد پیراهنهایم، شیطنت میکند پیدا نمیشود، میان رنگ ها و طرح ها گویا قایم شده باید نازش را بکشم، حواست نباشد، گم میشود. پیدایش میکنم جلوی پره های بی نیام میگیرم بوی خاصی می دهد بوی بنفشه و چوب، بوی ادویه و کندر، بوی گمشدهای که ته مشامم را نوازش میدهد، بوی زیر گلوی نوزاد، بوی یال اسب، اتو را آب میکنم دلشوره دارم.

 • تیر نقدینگی به اقتصاد ایران

  قیمت خودرو طی چند ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته و برخی خودروسازان را متهم می‌کنند. قیمت خودرو در حالی رشد داشته که افزایش قیمت از سوی خودروسازان اتفاق نیفتاده و قیمت این کالا در بازار رشد داشته است.

 • توقع زیاد در جاده ناهموار صادرات

  شاکی خود متشاکی است. رئیس‌جمهور روز شنبه در سخنرانی خود اعلام کرد صادرکنندگان ارز خود را به سامانه نیما وارد نمی‌کنند و دستور دادم که با افراد متخلف برخورد شود.

 • ‌تورم کالاهای اساسی بالاتر از تورم میانگین

  مرکز ملی آمار طی ماه، فصل و سال آمارهایی را به نام تورم ماهانه، تورم فصلی و تورم سالانه اعلام می‌کند. برای بیان مفهوم تورم باید گفت که تورم بر اساس یک سبد مصرفی خانوار محاسبه و اعلام می‌شود و جامعه آماری آن بیش از 80 هزار خانوار است.

 • نقش عربستان در فتنه عراق

  ‌رخدادها و تحولات اخیر بصره و حمله برخی افراد مشکوک به ساحتمان های دولتی و کنسولگری ایران در بصره در چارچوب سناریوی از پیش تعیین شده از سوی آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان قابل تجزیه و تحلیل است.

 • ترکیه باید آزادسازی ادلب را بپذیرد

  نشست سران ایران، روسیه و ترکیه گام تاریخی بود که نشان می‌دهد بعد از هفت سال از شروع بحران سوریه عزم جدی در بازیگران اصلی منطقه برای حل بحران سوریه به‌وجود آمده است. البته به طور طبیعی انتظار نمی‌رود در فاصله زمانی کوتاه در مورد همه موضوعات مربوط به سوریه توافق صورت گیرد؛ زیرا مواضعی که ترکیه ابتدای بحران سوریه داشت بیشتر به سمت محور غربی - عبری و تروریست‌ها گرایش داشت.

 • باز هم پیروز خواهیم شد

  برخی استراتژیست‌ها، مولفه های اصلی پیروزی در یک مواجهه سخت را چهار مولفه آرمان بزرگ ، ملت بزرگ، دشمن بزرگ و رهبر بزرگ دسته بندی کرده اند.

 • 17 شهریور 1357

  اعتراض ،گلوله ، آتش و خون

  تاریخ معاصر ایران خصوصاً دوران قبل از خیزش ملت ایران و رهایی از بند رژیم وابسته طاغوت پهلوی بعد از گذشت نزدیک به 4 دهه از به ثمر نشستن انقلاب هنوز به درستی تبیین نشده و بسیاری از نسل های دهه های بعد از انقلاب از علت اعتراضات و چگونگی بروز انقلاب اطلاع دقیقی ندارند و در همین فضای بی اطلاعی از فداکاری های گذشته گان و مظلومیت مبارزین انقلاب ، دشمنان این مرز و بوم به خیال دست اندازی دوباره به منافع ملی به تاریخ نگاری زرد پرداخته و با وارونه جلوه دادن حقایق به دنبال مقاصد شوم خود هستند .

 • یادداشت؛

  روایتی نزدیک از واقعه 17 شهریور 57 از زبان یک عضو فداییان اسلام

  جمعه خونین 17 شهریور سال 57، یکی از روزهای مهم در تاریخ انقلاب ایران به شمار می‌رود. در این روز، مردم کشور با شجاعت و غیرت به خیابان‏ها آمدند و شعارهای ضد رژیم پهلوی سردادند. در این روز، افراد و جوانان بسیاری شهید شدند.

 • مطالبه‌گری خبرگان از دستگاه‌ها درباره مشکلات مردم

  اعضای مجلس خبرگان علمای منتخب مردم هستند که دارای نفوذ مردمــــــــی بوده و ارتباط گسترده با آنها دارند. بنابراین مردم از چند زاویه انتظار همراهی خبرگان با مشکلات و معضلات موجود در جامعه را دارند.

 • اختیار دارید!

  در شرایط کنونی اختیارات مسئولان اجرایی کشور در چارچوب قانون اساسی است و طبق قانون به رئیس‌جمهوری که منتخب مردم است اختیارات لازم و کافی داده شده است تا اداره امور اجرایی کشور را در چارچوب قوانین کاملا شفاف و روشنی که مجلس تصویب کرده است در اختیار داشته باشد و در این ارتباط دست رئیس‌جمهور کاملا باز است و اختیارات مکفی در اختیار دارد. قوه مجریه منابع مالی مورد نیاز خود را به‌واسطه لایحه‌ای که آماده می‌کند و در ضمن رقم بسیار بالایی است به تصویب مجلس رسانده و سپس در اختیار می‌گیرد، بنابراین باید مو به مو لایحه را اجرایی و عملیاتی کند.