• شبکه استانی خوزستان در حادثه تروریستی چه کرد؟

  حادثه تروریستی در محل برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز یک بار دیگر همه مردم کشورمان را ناراحت کرد و با انتشار اولین تصاویر مردم در صفحه‌های اجتماعی شان ضمن محکومیت این حمله با بازماندگان حادثه اظهار همدردی کردند. بدون شک نقش رسانه بخصوص در زمان حملات تروریستی و نحوه اطلاع‌رسانی از این حادثه بسیار با اهمیت است چرا که بسیاری از مردم نگران افراد حاضر در محل حادثه هستند و تروریست‌ها به‌دنبال ایجاد رعب و وحشت در میان مردم.

 • تخریب رسانه ملی یا سیاه‌نمایی آیین‌های مردمی

  عظمت عاشورا و جایگاه والای ماه محرم به‌گونه‌ای است که امام راحل(ره)، زنده ماندن اسلام را به بزرگداشت و احیای دو ماه محرم و صفر نسبت داده و بسیاری از علما و صاحب‌نظران شکل‌گیری و اقتدار انقلاب اسلامی ایران را پرتویی از نهضت عاشورا دانسته‌اند.

 • پیام 23 هزار شهید خوزستان

  واقعه غمبار اهواز گرچه ملت ایران را عزادار کرد اما بار دیگر اتحاد و انسجام ملی و همبستگی همه اقوام و قومیت‌ها را در کشورمان نشان داد.

 • ترکیه و ایران؛ یک راهبرد برای دشمن مشترک

  ارزش لیر ترکیه طی دو سال اخیر و با افزایش تنش‌های آنکارا با واشنگتن همزمان با بازداشت آندره برونسون کشیش آمریکایی در اکتبر 2016، قرار داد خرید اس 400 از روسیه و نیز ابطال قرار داد جنگنده های اف 35 به ترکیه از سوی کنگره آمریکا سقوط بیش از 100 درصدی را شاهد بوده بطوریکه از 3.1 برای هر دلار در اواخر سال 2016 به 6.3 رسیده است.

 • آقای روحانی! نماینده شایسته ای برای این جبهه باشید

  امروز رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک می شود. مهمترین برنامه این سفر چهارروزه، سخنرانی و تبیین آخرین مواضع جمهوری اسلامی ایران در باره مهمترین مسائل روز جهان است.

 • کارت سوخت برگردد‌

  با افزایش نرخ دلار در کشور قاچاق کالا صرفه اقتصادی پیدا می‌کند، اما برخی کالاها هستند که در همه کشورها در دسته استراتژیک قرار دارند و یکی از آنها بنزین است.

 • دیپلماسی اقتصادی حلقه مفقوده در رابطه با همسایگان

  هرچند اولویتها در سیاست خارجی هرکشور بنابر اصول تعریف شده در روابط بین‌المللی به رده‌های خاصی تقسیم می‌شود ولی نکته‌ای که به شکل تقریبا مشترک در تمامی این تقسیم‌بندی‌ها وجود دارد اولویت بخشی به کشورهای همسایه است.

 • دیوار پوسیده دموکرات‌ها

  نیازی به یک ذهن پیچیده ندارد که دریابیم ریشه مواضع و دشمنی‌های 40 ساله دولت های مختلف آمریکا در قبال ایران چیست. علت اصلی دشمنی آنها موضوعاتی مثل مسائل هسته‌ای،‌ حضور ایران در منطقه و مسائل حقوق بشری نیست چه اینکه دولتمردان آمریکایی رفتار متفاوتی را با برخی کشورها داشته‌اند.

 • گمشده مجالس عزاداری ما

  زمانی انتقاد می شد که باید "مجالس عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) ، سیاسی باشد" اما بدلیل ضعف نهادهای ذیربط بجایی رسید که اصل فلسفه و حماسه عاشورا و قیام امام حسین(ع) به حاشیه رفت.

 • مراقب کلمه‌هایتان باشید ...

  هجو و هزل سرا بود، جذام گرفته بود‌. دلیلش را هم همه حدس می‌زدند‌. جذامش بعد همان روزی اتفاق افتاد که چند جوانی را که بر عزای شاه کربلا بر سر می‌زدند به تمسخر گرفته بود و تیکه انداخته بود.

 • یادداشت؛

  تداوم بخشی غدیر خم با غدیر خونین کربلا/ اصلی‌ترین پیام عاشورا

  یکی از بنیادی‌ترین پیام‌های اعتقادی، سیاسی امام حسین (ع)، حفظ و صیانت از حریم مقدس ولایت و تداوم بخشی جریان غدیر خم با غدیر خونین کربلا است؛ چه اینکه اکمال دین و اتمام نعمت منوط به ولایت اهل‌بیت (ع) است

 • صنعت خودرو در حیرانی

  با توجه به مشکلات صنعت خودرو در سال جاری و نابسامانی بازار، دو هدف اصلی در تنظیم بازار خودرو در شرایط فعلی، باید تامین نیاز مصرف‌کنندگان و هدایت نقدینگی به سمت تولید باشد تا در بازار آزاد، قیمت‌ها تا این حد خارج از عرف بالا نرود؛ اما طرح‌های پیش‌فروشی که ایران‌خودرو و سایپا در روزهای اخیر ارائه کرده‌اند هیچ کدام از این دو هدف را تامین نمی‌کند و به نظر می‌رسد این طرح‌ها به نوعی تحت فشار وزارت صنعت و سایر ارکان بالادستی ارائه شده است.

 • درباره امنیت با کسی شوخی نداریم

  برقراری امنیت در نظام جمهوری اسلامی ایران از نقطه صفر مرزی تا عمق کشور و ایجاد فضای آرامش در همه شهرها و روستاها یکی از مسائل بسیار مهم و استراتژیک ما در طول دوران انقلاب اسلامی بوده و در این زمینه نظام با هیچ مجموعه و گروهی شوخی ندارد.