• پیروزی «برهم صالح» در عراق و شکستی دیگر برای خاندان بارزانی

  نمایندگان پارلمان عراق سه شنبه شب به منظور تعیین رئیس جمهوری جدید این کشور تشکیل جلسه دادند تا در آخرین روز از ضرب الاجل تعیین شده توسط رئیس پارلمان جهت تعیین تکلیف این موضوع، نامزد مورد نظر خود را برگزینند.

 • سه ضلع مدیریت بازار ارز

  ‌با کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر، مهم‌ترین بحثی که مطرح می‌شود این است که سیاستگذاران چه کنند تا دلار دوباره بالا نرود و با بازگشت التهابات به بازار، اوضاع اقتصاد وخیم نشود؟

 • 130 پروانه عاشق به روایت 33 مرکز صدا و سیما

  امروز آیین رونمایی از 130 مستند ویژه شهدای مدافع حرم که در مراکز استانی صدا و سیما تولید شده‌اند، با حضور رئیس رسانه ملی و دیگر مدیران این سازمان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مقامات لشکری و کشوری برگزار می‌شود. مراسمی در خور و شأن دلدادگانی که برای حضور در خط مقدم مبارزه با تکفیر و ترور، جان به کف راهی جبهه‌ها شدند و در این راه سر دادند تا سری در میان سرها داشته باشیم.

 • استراتژی مقابله به مثل

  سخنان شب گذشته رییس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل حساب‌شده و دقیق بود، به خصوص اینکه ساعاتی قبل از سخنرانی آقای روحانی سخنان ترامپ به گونه ای بود که موجب خنده حضار در جلسه شد. در مقابل سخنان بی منطق و پرخاشگرانه ترامپ، سخنرانی منطقی رییس جمهور کشورمان جلوه و نمود بیشتری داشت.

 • شبکه استانی خوزستان در حادثه تروریستی چه کرد؟

  حادثه تروریستی در محل برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز یک بار دیگر همه مردم کشورمان را ناراحت کرد و با انتشار اولین تصاویر مردم در صفحه‌های اجتماعی شان ضمن محکومیت این حمله با بازماندگان حادثه اظهار همدردی کردند. بدون شک نقش رسانه بخصوص در زمان حملات تروریستی و نحوه اطلاع‌رسانی از این حادثه بسیار با اهمیت است چرا که بسیاری از مردم نگران افراد حاضر در محل حادثه هستند و تروریست‌ها به‌دنبال ایجاد رعب و وحشت در میان مردم.

 • تخریب رسانه ملی یا سیاه‌نمایی آیین‌های مردمی

  عظمت عاشورا و جایگاه والای ماه محرم به‌گونه‌ای است که امام راحل(ره)، زنده ماندن اسلام را به بزرگداشت و احیای دو ماه محرم و صفر نسبت داده و بسیاری از علما و صاحب‌نظران شکل‌گیری و اقتدار انقلاب اسلامی ایران را پرتویی از نهضت عاشورا دانسته‌اند.

 • پیام 23 هزار شهید خوزستان

  واقعه غمبار اهواز گرچه ملت ایران را عزادار کرد اما بار دیگر اتحاد و انسجام ملی و همبستگی همه اقوام و قومیت‌ها را در کشورمان نشان داد.

 • ترکیه و ایران؛ یک راهبرد برای دشمن مشترک

  ارزش لیر ترکیه طی دو سال اخیر و با افزایش تنش‌های آنکارا با واشنگتن همزمان با بازداشت آندره برونسون کشیش آمریکایی در اکتبر 2016، قرار داد خرید اس 400 از روسیه و نیز ابطال قرار داد جنگنده های اف 35 به ترکیه از سوی کنگره آمریکا سقوط بیش از 100 درصدی را شاهد بوده بطوریکه از 3.1 برای هر دلار در اواخر سال 2016 به 6.3 رسیده است.

 • آقای روحانی! نماینده شایسته ای برای این جبهه باشید

  امروز رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک می شود. مهمترین برنامه این سفر چهارروزه، سخنرانی و تبیین آخرین مواضع جمهوری اسلامی ایران در باره مهمترین مسائل روز جهان است.

 • کارت سوخت برگردد‌

  با افزایش نرخ دلار در کشور قاچاق کالا صرفه اقتصادی پیدا می‌کند، اما برخی کالاها هستند که در همه کشورها در دسته استراتژیک قرار دارند و یکی از آنها بنزین است.

 • دیپلماسی اقتصادی حلقه مفقوده در رابطه با همسایگان

  هرچند اولویتها در سیاست خارجی هرکشور بنابر اصول تعریف شده در روابط بین‌المللی به رده‌های خاصی تقسیم می‌شود ولی نکته‌ای که به شکل تقریبا مشترک در تمامی این تقسیم‌بندی‌ها وجود دارد اولویت بخشی به کشورهای همسایه است.