• در سوگ اُم‌عماد‌

  بعضی‌ها یک جوری‌اند. یک جور خاص یک جوری که حرصت را درمی‌آورند. یک جوری که وقتی رفتارهایشان را می‌بینی با خودت می‌گویی: خب دیگر این آخرین چشمه‌ای بود که رو کرد. دیگر نمی‌شود کار خفن‌تری کند. نمی‌شود از این خاکریز جلوتر رفت.

 • 3 نکته درباره طرح‌های پیش‌فروش

  ‌در شرایط فعلی اقتصاد کشور که با التهابات ارزی، تورم شدید و سرگردانی نقدینگی صدها هزار میلیارد تومانی مواجه هستیم و تحریم‌ها و فشارهای دشمنان نیز نقاط آسیب اقتصاد کشور را هدف قرار داده، هر تصمیم اشتباهی از سوی دولت، تولیدکنندگان و سازمان‌های دیگر منجر به آسیب مردم می‌شود.

 • اقتدار پلیس، دندان تخریب بیگانه را کند می‌کند

  نیروی انتظامی در طول سال‌های گذشته بیشترین بار امنیت کشور به ‌ویژه در شهرها، جاده‌ها، مرزها و راه های مواصلاتی را بر دوش کشیده و در این‌ بین با اتخاذ ساز و کارهای ظریف عملیاتی- امنیتی توانسته است توطئه‌های مشترک دشمنان داخلی و خارجی کشورمان را به گونه ای شایان توجه خنثی‌سازی کند.

 • تاثیرات کاهش نرخ ارز بر صنعت کشور

  یکی از مسائلی که از تأثیرات آن بر تمام صنایع به ویژه در سال های اخیر نمی توان چشم پوشی کرد بی شک نوسانات نرخ ارز بوده است . در ماه های اخیر بازار ایران و تورم در کشور، بزرگترین شوک ناشی از نوسانات نرخ ارز را تجربه کرد.

 • جام‌جم آنلاین گزارش می‌دهد؛

  روزی روزگاری بازی کودکان اشکنک داشت

  اشکنک در بازی کودکان معنای بسیار مهمی دارد و یادآور بازی آنها در گذشته همراه با مخاطره و سختی‌ها است چراکه بازی خیلی هم بازی نیست و دارای کیفیت‌هایی نیز هست که حتی ممکن است سرشکستنک داشته باشد.

 • به مناسبت روز جهانی کودک؛

  بایسته های آموزش به کودکان

  در بحث آموزش های لازم برای کودکان اساسی ترین مبحث آموزش مهارت های زندگی است.نکته قابل توجه این است که آموزش این مهارت ها می‌بایست از سن 3 سالگی شروع شود و در قالب بازی و ارتباطات بین فردی که در خانواده شکل می گیرد به کودک منتقل گردد. الگوهای ارتباطی والدین بیشترین تاثیر را در انتقال این مهارت ها به کودکان دارد.

 • اشراف کامل پلیس بر کانون‌های مخفی و مجرمانه، علی رغم عدم دسترسی به برخی سرورها

  در بهمن‌ماه سال 1389 به دستور سردار فرماندهی محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و با توجّه به تصویب قانون جرایم رایانه‌ای در مجلس شورای اسلامی و لزوم تعیین ضابط قضایی برای این قانون و نیز مصوّبات کمیسیون افتای (امنیت فضای تبادل اطلاعات) دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تشکیل پلیس فضای تولید و تبادل اطّلاعات، این نیروی پلیس با هدف صیانت از حاکمیت و اقتدار ملّی شکل گرفت.

 • راه‌های کنترل نقدینگی

  نقدینگی تیغ دولبه است که یک لبه آن به بخش تولید ختم می‌شود و بخش دیگر می‌تواند ویرانگر بازارهای دیگر باشد. نقدینگی زمانی به مشکل می‌خورد که توزیع پول در بخش‌های مختلف اقتصادی نامناسب باید و یا رشد آن بیش از اندازه اتفاق بیفتد که اقتصاد ایران از دو این موضوعات رنج می‌برد.

 • نقش خودمان را فراموش نکنیم

  اختلال در همه حیطه‌ها از دیرباز وجود داشته و شاید در هفته‌های اخیر اختلالات اقتصادی افزایش پیدا کرده است، ولی انگار همه فقط اختلال را می‌بینند و کمتر می‌بینیم تلاش کنند برای ارائه پیشنهاد سازنده به منظور حل اختلالات. همان طور که در حیطه فرهنگ اختلال موجب تولید محصولاتی شده که نمی‌شود با خانواده به تماشایشان نشست، در حیطه اقتصاد هم اختلالاتی است که باعث نوسانات قیمت ارز و گرانی‌های متعاقبش شده است.

 • حامیان سی‌اف‌تی باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشند

  زمانی که جمهوری اسلامی ایران با تحریم‌های شش‌گانه شورای امنیت و آمریکا و اتحادیه اروپا روبه‌رو شد و سال‌ها مذاکره کردیم، استدلال غرب این بود که اگر برجام را بپذیرید و توافق بین‌المللی صورت بگیرد و شورای امنیت، آن را بپذیرد دیگر نظام بانکی بین‌المللی مشکلی در همکاری با ایران ندارد. در همین چارچوب، برجام از طرف ایران پذیرفته و اجرایی شد اما مشکل پولی و بانکی حل نشد و هیچ کشوری با ما کار نکرد و پولی از جمهوری اسلامی ایران نقل و انتقال پیدا نکرد.

 • چرا «خالد» ماندگار شد؟

  درمصر، روز چهاردهم مهرماه (ششم اکتبر) یادآور دو مناسبت است: مناسبت نخست سالروز عبور موفقیت آمیز ارتش این کشور از کانال سوئز، آنهم در جنگ با رژیم اشغالگر صهیونیستی است؛ یعنی همان جنگی که به «جنگ 1973» یا «جنگ رمضان» مشهور است و هرساله مردم مصر با برگزاری رژه و رزمایش های نظامی آن را گرامی می دارند.

 • جواب صهیونیست‌ها را در جبهه مقاومت می‌دهیم

  به‌کار بردن الفاظ توهین‌آمیز از سوی رئیس رژیم خون‌آشام و پلید صهیونیستی نسبت به مردم ایران در دیدار با صدر اعظم آلمان برای ما تازگی ندارد. رژیم صهیونیستی، رژیمی است که بزرگ‌ترین افتخارش جنایت علیه مردم فلسطین و جدیدترین اقدامش قانونی کردن نژادپرستی، آپارتاید و سلب حقوق ابتدایی از شهروندان و اعراب ساکن فلسطین است. این رژیم، سابقه‌ای پر از جنایت و رفتار ضد انسانی دارد و به همین دلیل اتخاذ چنین موضعگیری‌هایی از سوی مقامات آن طبیعی است.

 • خائنان بدانند...

  واژه خیانت، واژه پر استعمالی است و در زمینه های مختلف به‌کار برده می شود، اما یکی از سنگین ترین و پرخسارت ترین خیانت ها، خیانت در حق یک ملت است.