• به مناسبت سالروز بسیج مستضعفان؛

  "بسیج "، از معنویت تا واقعیت

  "بسیج " هم از آن دست واژه‌هایی است که معانی مختلفی برای آن ارائه‌شده است . در فرهنگ معین در معنای بسیج آمده است : 1 - فراهم آوردن ، تهیه . 2 - رخت سفر.3 - آمادگی . 4 - تجهیزات .5 - قصد، اراده . 6 - آماده کردن نیروهای نظامی و مانند آن برای جنگ.

 • بسیج مستضعفین‎؛ دو واژه جدانشدنی!

  هرساله در این ایام ضمن گرامی داشتن هفته بسیج در ایران اسلامی، به تشریح دستاوردهای بسیج در سال‌های گذشته و هم‌چنین ارائه برنامه‌های آینده آن پرداخته می‌شود. آنچه بسیج در این سالها با خود به ارمغان داشته را نمی‌توان به‌خوبی به تصویر کشید یا به‌رسم دولتمردان با آمار و ارقام گزارش داد.

 • خصوصی سازی راهی برای تعدیل مشکلات اقتصادی

  خصوصی‌سازی در کشورها خصوصاً کشورهای درحال‌توسعه، باعث می‌شود، سهام لازم برای حیات و کارکرد بازارهای سرمایه، به این بازارها سرازیر و مکانیسم عرضه و تقاضا در این بازارها توسعه یابد و از سرمایه‌گذاری مردم در زمینه‌های غیر تولیدی از قبیل خرید ارز و طلا و غیره، جلوگیری شود.

 • شتاب‌دهنده‌های انقلاب

  آنچه امروز می‌بینیم این است که نسل دهه هفتادی وارد میدان شده است. جالب این است که فرماندهی و میدان‌داری این نسل را هم عمدتا دهه شصتی‌ها به عهده دارند. پشت سر این نسل هم دهه هشتادی‌ها دارند به خط و سازماندهی می‌شوند. اگر روزی از ریزش‌ها می‌ترسیدیم و این‌که ریزش‌ها، کار دست انقلاب خواهد داد امروز به همان حرف حضرت آقا رسیده‌ایم که رویش‌های انقلاب بیشتر از ریزش‌هاست.

 • سوسنگرد تجلی مقاومت و پایمردی ایران‌زمین

  جنگ تحمیلی در 31شهریور سال 1359 به‌وسیله رژیم بعث عراق با هجوم همه‌جانبه نیروهای نظامی صدام به مرزهای زمینی در جاده‌ها و محورهای مختلف آغاز گردید.دراین‌بین یکی از اهداف راهبردی عراق شهر سوسنگرد در شمال غربی اهواز بود. رژیم بعث می‌پنداشت با اشغال عراق به مرکزیت استان خوزستان دست پیدا خواهد کرد.

 • عراق، آمریکا را نادیده گرفت

  سفر برهم صالح، رئیس‌جمهور جدید عراق به تهران در چارچوپ رایزنی‌های سیاسی و امنیتی موجود میان بغداد و تهران از جهات مختلف قابل تجزیه و تحلیل است. وضعیت عراق در مقایسه با گذشته به لحاظ امنیتی بهبود پیدا کرده و بازگشت آرامش و امنیت به این کشور نتیجه همکاری مشترک تهران و بغداد در سرکوب گروه‌های تروریستی در عراق بوده است.

 • سازهای ناکوک

  ‌«فساد»در همه اقسامش زیانبار و در بعد اقتصادی‌اش زیانبارتر است، چرا که در اعتماد‌زدایی از حاکمیت نقش جدی‌تری دارد، خصوصا در شرایطی که بخش زیادی از مردم در تنگنا باشند و مشکلات معیشتی جدی.

 • 6 راهکار برای پیشگیری از مفاسد اقتصادی

  ‌‌پیشگیری بهتر از درمان است. این جمله در هر شرایط و جامعه‌ای کاربرد دارد و نمی‌توان منکر آن شد که وقتی می‌توانیم از وقوع یک جرم جلوگیری کنیم چرا باید بعد از وقوع آن برخوردهای قهری داشته باشیم. در مسائل اقتصادی نیز اگر پیشگیری و نظارت به صورت مداوم وجود داشته باشد جامعه تا حد زیادی ثبات را تجربه می‌کند.

 • به مناسبت شهادت امام یازدهم و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)؛

  شرایط چهارگانه ظهور امام زمان (عج)

  نهم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر علیه‌السلام است، بلکه آغاز دوره‌ای حیاتی و مهم در تاریخ نیز به شمار می‌آید. در ادامه رخدادهایی که پس از شهادت امام حسن عسکری علیه السلام در سامرا روی داده است را می خوانید .

 • یادداشت؛ « المیزان» خورشید تابان همه تفاسیر است

  «یک دهان خواهم به پهنای فلک/تا بگویم وصف آن رشک ملک» . واقعا این شعر مولانا وصف حال علامه می تواند باشد و واقعا زیبنده و زیباست. علامه طباطبایی به معنای واقعی کلمه علامه بود و جامع علوم عقلی و نقلی به شمار می رفت. او در سال 1281 به دنیا آمد و در سال 1360 درگذشت. او یک ستاره دنباله دار است، کسی که میرا نیست و مانا و جاودانه است. علامه هم بر قرآن و حدیث اشراف کامل داشت و هم بر حکمت، عرفان، ریاضیات، منطق، اصول و فقه.

 • غزه در آتش و خون

  شبیخون یک گروه کماندویی ارتش رژیم صهیونیستی به خان‌یونس برای ترور برخی رهبران میدانی حماس به بروز یک جنگ تمام‌عیار جدیدی در غزه منجر شد که تاثیر خود را در آینده خاورمیانه باقی خواهد گذاشت .

 • با امید مردم بازی نکنید

  طرح مباحث اخیر از سوی وزیر خارجه باعث ایجاد ابهام و سوءتفاهماتی در فضای کشور شده است و این در حالی است که فضای سوءتفاهم، به هیچ‌وجه فضای خوبی نیست.

 • داغ زلزله سرد نمی‌شود

  یک‌سال از زلزله کرمانشاه گذشت، دراین مدت مسؤولان و شهروندان برای کمک به مناطق زلزله زده تلاش بسیاری کردند.‌دولت تلاش کرد با پرداخت‌ وام شرایط را برای زلزله زدگان بهبود ببخشد، مردم هم برای کمک به هموطنان خود سنگ تمام گذاشتند و سیل کمک هایشان را به مناطق زلزله زده روانه کردند.