• مسؤولان جواب قانع‌کننده به مردم بدهند

  هدفمند کردن مصرف بنزین طرحی بود که از سوی دولت ارائه شد و این طرح مثل هر موضوع دیگری موافق، مخالف و جنبه‌های مثبت و منفی دارد. البته این مساله به عنوان اصل مطرح است که باید مصرف بنزین را مدیریت کنیم و همه قبول دارند که این نحوه مصرف آثار مثبتی در انرژی و محیط زیست دارد.

 • تفکیک میان معترضان و اشرار

  تحلیل سخنان و بیانات مقام معظم رهبری باید با نگاه جامعی صورت گیرد و اگر ما به قسمتی از سخنان ایشان توجه کنیم و قسمت‌های دیگر را رها کنیم به یک تحلیل روشن و درست از سخنان ایشان نمی‌رسیم. همچنین این بیانات باید در مجموعه سخنان رهبری مورد توجه قرار گیرد.

 • جای خالی «برنامه»

  در مواقع بارش برف یا حتی بحران‌های طبیعی همچون سیل و توفان‌های شدید، پلیس به عنوان مجری قانون در شرایطی کمک‌کننده است که زیرساخت‌های لازم برای این کمک فراهم باشد.

 • می‌توانیم تولیدات تلویزیونی را صادر کنیم

  باید قبول کنیم و بپذیریم در قرن 21 به سر می‌بریم و در این روزگار مردم به‌راحتی می‌توانند سریال‌ها و فیلم‌های به‌روز و با کیفیت بالا که دارای رنگ و لعاب بسیار خوب و داستان‌های جذاب هستند را نظاره کنند.

 • بدون سرطان هرگز

  فست‌فودها و غذاهای فوری، فارغ از مواد اولیه‌ای که در آن استفاده می‌شود، باعث سرطان روده می‌شود.

 • شفافیتی که نیست!

  نه!‌نه! اشتباه تصور نکنید! یک نمونه‌اش همین که من و همکارانم در صفحات فرهنگی جام‌جم در یک سال گذشته گزارش‌های متعددی منتشر کرده‌ایم با این موضوع که وضعیت بازار ترجمه در یک بلبشویی محض به سر می‌برد و هیچ قاعده و حساب و کتابی بر آن حاکم نیست و هر ناشری هر کتاب خارجی را که اراده کند، می‌تواند در داخل کشور منتشر کند و تنها متر و معیار موضوع هم صرفا ملاحظات اخلاقی و هنجاری است، بارها دست روی این زخم ناسور گذاشته‌ایم و درباره استخوان لای این زخم بودن حرف زده‌ایم.

 • لطفا از رئیس‌جمهور تقدیر کنید

  رئیس جمهور روز گذشته در جمع مردم یزد با برشمردن اعداد و ارقامی پیرامون برخی «پرونده‌های مفاسد اقتصادی» گفت که از دستگاه‌های دولتی مسئول در این زمینه خواهد خواست تا اطلاعات این پرونده‌ها را در اختیار مردم قرار دهند.

 • پرخطر مثل خلأ شفافیت

  مدتی است نام جمعیت دانش آموزی کشور با مسائلی مانند رفتارهای پرخطر و آسیب‌ های اجتماعی همراه‌ می شود.

 • معضلی به نام موتور!

  موتورسیکلت در دنیای امروز وسیله‌ای است چابک و کم هزینه و اقتصادی برای جابه‌جایی سریع و بدون ترافیک که قطعا استفاده درست و منطقی از آن در حل مشکلات حمل و نقل شهری اثرگذار است، ولی اقدامات نادرست برخی موتورسواران شرایطی را در تهران به وجود آورده که هر گاه صحبت از موتورسیکلت به میان می‌آید در ذهن هر شنونده‌ای انبوهی از آسیب‌ها و مشکلات و معضلات نقش می‌بندد.