• تیم‌ ملی اقتصادی

  کارگر روزهای دورِ کارواش و پیتزافروشی‌ و رفتگر کوچه و خیابان‌های تهران که جای خواب هم نداشت، حالا شده است ضرب‌المثلِ روی زبان میلیون‌ها ایرانی: «رهبر معظم انقلاب در همین دیدار اخیر اعضای هیات دولت فرمودند از تیم اقتصادی دولت می‌خواهم مثل تیم ملی فوتبالمان که در رقابت‌های جام جهانی دلاورانه و با اقتدار جنگیدند و کاری کردند کارستان و به ویژه آن دروازه‌بان خوب تیم، برای حل مشکلات تلاش کنند.»

 • و ما ادراک توتال

  درباره تعهدات شرکت توتال به طرف ایرانی و خروج از ایران برخلاف متن قرارداد باید به صحبت‌های قبلی وزیر نفت ایران درباره عدم امکان خروج توتال از ایران طبق قرارداد توجه کرد.

 • تفکیک نادرست در حوزه مد و لباس

  حضور کارگروه مد و لباس و در کنار آن جشنواره‌ای که به همین نام چندسالی است که به راه افتاده، به طور قطع در سطح کاربردی و صنعت تولید پوشاک تأثیراتی را گذاشته است، اتفاقی که در طول آن فرصتی فراهم می‌شود تا طراحان در کنار صنعتگران و تولیدکنندگان آثارشان را ارائه کنند و مورد داوری و قضاوت قرار بگیرند.

 • یقه سبزها، سفیدها و کلاه آبی‌ها

  اول این‌که قبل از ورود به اصل بحث دو پیش‌فرض، این متن را همراهی می‌کنند؛ یکم این‌که دفاع از فلسطین یا هر مظلوم دیگری خارج از مرزهای قراردادی این روزها، وظیفه انسانی است و دوم این‌که برگرداندن قدس به مسلمانان، دفاع از حرم و... آرمانی دینی است که شهادت در راه آن آرزوی هر نیروی انقلابی است.

 • ایستادن در دامنه آتشفشان

  همه چیز از یک اتفاق عجیب در پلاسکو خبر می‌داد در مرکز تهران. خبرنگار شبکه خبر و تصویربردارش رفته بودند در دل ماجرا.

 • جــدا از جامعه

  انسان‌ها با توجه به فرهنگ خود با دیدگاه‌های متفاوتی به ازدواج نگاه می‌کنند. برخی ازدواج را نوعی محدودیت می‌دانند و این نوع دیدگاه‌ دلیلی می‌شود برای این‌که زندگی مجردی را ترجیح دهند. بسیاری از تحقیقات دانشگاهی نشان می‌دهد بسیاری از افراد که از پیشینه زندگی خانوادگی خود رضایت ندارند یا پدر و مادرشان با یکدیگر درگیرند و دچار اختلافات خانوادگی هستند تمایل به مجرد بودن دارند.

 • تکیه دولت مقتدر بر توان داخلی

  دیدار دیروز رهبر انقلاب با اعضای هیات دولت حاوی نکات مهمی بود. یکی آنکه این دیدار به دعوت رهبر انقلاب از رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت برگزار شد.

 • چهره شدن با رانت

  افرادی که با شرایط اقتصادی مناسب خود را به چهره‌های ورزشی نزدیک می‌کنند، معمولا سرمایه خود را در یک اقتصاد ناکارآمد، از طریق زد‌و‌بند و دلالی به دست آورده‌اند. اما اعضای جامعه و این افراد می‌دانند که توانمندی اقتصادی به تنهایی دلیلی بر شایستگی آنها در جامعه نیست.

 • پیروزی از آن ماست اگر...

  تردیدی نیست که در دوران نبرد اراده ها بسر میبریم و در این دوران، پیروزی از آن کسی است که صاحب اراده ای قــــــوی‌تـــر و پایدارتر باشد.

 • رادیو معارف؛ رسانه مرجع

  رادیو، با وجود رسانه‌های عصر دیجیتال، رسانه‌ای سنتی به حساب می‌آید. گرچه ویژگی‌های منحصر به فرد رادیو، آن را از سایر رسانه‌ها متمایز کرده، ولی باید برای بقای خود در عرصه رقابتی راهکارهایی را پیدا کند. رادیو در دوره‌های مختلف، مقبولیت خود را حفظ کرده و در برابر رسانه‌های جدید از گردونه رقابت حذف نشده است.

 • عبور آسان از خط قرمز

  تاکنون مسئولان وزارت بهداشت در رابطه با ادامه و تکمیل طرح تحول سلامت شعارهای بسیاری داده‌اند. آنها نسبت به اقدامات مثبت برای کاهش هزینه‌های بیماران و ارتقای خدمات درمانی بیمارستان‌ها قول‌هایی فراوان داده‌اند، اقداماتی از این دست که اگر در بیمارستان دولتی بیمار بستری برای تهیه دارو به بیرون بیمارستان ارجاع شود مسئول مربوطه صد‌در‌صد برکنار خواهد شد.

 • دفاع از مطالبه مردم در پی اظهارات وزیر اطلاعات

  هشدار رهبر انقلاب نسبت‌به «مدارا با مفسدان»

  اظهارنظر مقامات مسئول درباره مسائل روز کشور گاهی بازتابی در اذهان عمومی پیدا می‌کند که ممکن است بی‌توجهی به این پژواک اجتماعی باعث تضعیف موقعیت فرد یا حتی نهادهای اجرایی شود.

 • یکی حسام‌بیک را از بنز تشریفاتش پیاده کند

  «روزی روزگاری»، یادگار دورانی است که هنوز عطر و بوی فضای معنوی جبهه‌ها در جامعه حضور دارد و دولت وقت، تازه در ابتدای راه تغییرات گسترده از بالا به پایین در اقتصاد و فرهنگ برخاسته از انقلاب اسلامی و همسان‌سازی آن با «جامعه جهانی» قرار دارد.

 • خطر سنگین فلزات سنگین

  برای کنترل آلاینده‌ها ویژگی‌های میکروبی منابع ساحلی از سوی نهادهای بین‌المللی اندازه‌گیری می‌شود. سازمان‌هایی نظیر سازمان منطقه‌ای حفاظت از محیط‌زیست خلیج فارس و دریای عمان (راپمی) با مشارکت سازمان حفاظت محیط‌زیست این پارامترها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 • احساس سوختن به تماشا نمی شود ...

  خبر کوتاه بود و واقعا داغ : یک اتوبوس حامل مسافر در پایانه مسافربری سنندج در آتش سوخت ... همین خبر کافی است تا یک روزت را به هم بریزت ... حباب‌ها بالای سرم یکی یکی شکل می‌گیرند ورم می کنند می‌ترکند و حباب بعدی ... خانواده هایشان ... آخرین تماسشان ... قرارهای فرداشان ... قول دادن‌های برگشتنشان ... ذهن خیالپرداز من هزار جا می رود و هزار فکر توی سرم هوریز می کند ...

 • پیام سفر ولایتی به مسکو

  روابط ایران و روسیه که تاریخی حدود 4 قرن دارد در مقاطع مختلف تاریخی فراز و نشیب داشته و مردم دو کشور براساس همین فراز و نشیب ها قضاوت‌های بسیار مختلفی دارند.