• جبران خسارات از صندوق تامین خسارت‌ های جانی

  در مورد اتفاقاتی که در روزهای اخیر در کشور رخ داد و افرادی مورد آسیب قرار گرفتند و اموالشان خسارت دید می‌توان بر اساس همین قوانینی که در حال حاضر داریم اقداماتی انجام داد. در مورد خسارت‌های جانی که به افراد وارد می‌شود چنانچه عامل خسارت‌زننده معلوم نباشد، قانون روشن و شفافی وجود دارد.

 • بهترین راه برای موفقیت

  آخرین کار جدی‌ام در تلویزیون همکاری با «خندوانه» بود که همچنان هرجا می‌روم صحبتش هست و همه می‌خواهند بدانند چه زمانی فصل جدیدش ساخته می‌شود.

 • فراصندوقی برای ستارگان دانش‌بنیان

  اقتصاد دانش‌بنیان، به صورت همزمان دو پنجره فرصت برای کشور باز می‌کند. از یک‌سو پنجره جمعیتی با داشتن جمعیت جوان تحصیلکرده و از سویی دیگر فرصت اقتصادی بر اساس رشد علمی و فناوری کشور.

 • کوتاهی همه گروه‌ها در اصلاح قوانین انتخاباتی

  ‌در حال حاضر دو قانون با محور انتخابات و نحوه فعالیت احزاب داریم. قانون انتخابات باید در کنار قوانین مربوط به فعالیت احزاب به گونه‌ای اصلاح شود که ثبت‌نام در انتخابات مجلس و ریاست‌‌جمهوری به‌عنوان امتحان مجانی برای همگان تلقی نشده و به این ترتیب هر کسی نتواند در انتخابات ثبت‌نام شود.

 • اقناع نخواستیم لااقل مسؤولیت‌پذیر باشید!

  من هم مثل خیلی از مردم ایران وقتی صحبت‌های رئیس‌جمهور را شنیدم تعجب کردم، زیرا این طرح مهم که اجرای آن مدت‌ها به تاخیر افتاده بود چیزی نیست که بتوان گفت رئیس دولت از آن بی‌اطلاع بوده است.

 • صندلی داغ

  واقعی باشیم

  یقین دارم برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای بسیار مزخرف و منحرف‌کننده است ولی آنان به واسطه رنگ و لعاب و زیباشناسی تصویری به دنبال فریب بیننده‌اند و گهگاه موفق هم می‌شوند و برای مقابله با این پدیده مخرب، تلویزیون ما باید کمی سختگیری‌ها را کم کند.

 • قوانین دود گرفته

  مجلس شورای اسلامی سال‌هاست به بحث آلودگی هوا وارد شده و تاکنون قوانین جامع و کاملی را در این زمینه تصویب کرده است.

 • اگه مستضعفین «فقرا» نیستند پس چه کسانی هستند؟

  خدا نمی‌گوید ضعفا. ضعفا نه، مستضعف‌ها. یعنی آنهایی که قدرت دارند و آنها {مستکبرین} نمی‌فهمند!امروز رهبر انقلاب در سخنانی تعبیری از مستضعفین به کار بردند که از دید برخی متفاوت از ذهنیت‌ها بود. در این یادداشت به ادبیات «استضعاف و استکبار» یا «مستضعفین و مستکبرین» در دیدگاه امام خمینی می پردازیم.

 • دروغی به نام فساد سیستمی

  بررسی گستره مطالعات علمی در مورد فساد نشان می‌دهد سیستمی (سیستمیک) فرض کردن فساد Systemic Corruption عملا به معنای ذاتی و درونی بودن و جاری و ساری بودن در تمامی اجزا و همچنین از صدر تا ذیل هر حکومتی است و القای یأس و ناامیدی و بی‌اثر بودن مبارزه با فساد می‌کند و درک این نکته که سیستماتیک بودن فساد به معنای شکل‌گیری جرم سازمان‌یافته و روشمند در معدودی دستگاه‌هاست که مقابله با آن نیازمند قاطعیت و هوشمندی است.

 • مایه آرامش

  تجمع و راهپیمایی دیروز مردم تهران و اجتماعاتی که در روزهای اخیر در سایر نقاط کشور در محکومیت اغتشاشات برگزار شد از جهات مختلف قابل بررسی است.

 • دولت «جمعیت» را ببیند

  از همان زمانی که مقام معظم رهبری اولین نگرانی‌های خود را درباره احتمال پیری جمعیت در دهه‌های آینده مطرح کردند، مجلس شورای اسلامی نیز طرح‌های مختلفی برای رفع این دغدغه در دستور کار قرار داده است که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به «طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده» اشاره کرد؛ طرحی که حدود چهار ماه پیش و پس از چند سال کار کارشناسی به کمیسیون فرهنگی مجلس رسید و با حضور تعدادی از کارشناسان امور اجتماعی ‌ تصویب شد.

 • پای درس مردم

  تصمیم دولت در مورد بنزین در بدترین شرایط و زمان اتخاذ شد و مردم نسبت به چنین تصمیمی اعتراضات بسیاری دارند.

 • شروط کنترل تورم بنزین

  دولت قیمت هر لیتر بنزین را از هزار تومان به 1500 تومان به صورت سهمیه‌ای 60 لیتر و 3 هزار تومان به صورت آزاد اعلام کرد که با واکنش‌های متعدد مردم و کارشناسان اقتصادی روبه رو شد.