• پیام سفر عمران‌ خان

  سفر عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان به ایران فی نفسه به‌عنوان یک کشور دوست مسلمان و همسایه، حائز اهمیت است.

 • تهدید بازگشت جریان بددل

  یکی از نکات مهمی که رهبر انقلاب در دیدار اخیر نخبگان به آن اشاره کردند جریان بددلی است که سعی در انکار پیشرفت‌ها و ناامید کردن جوانان کشور دارد.

 • داروهایی که اعتیاد آورند

  در خصوص مصرف برخی از داروهای اعتیادآور باید گفت؛بسیاری از خانواده ها و جوانان بر این باورند که اعتیاد تنها به سوء مصرف مواد مخدر محدود است و سایر داروهای موجود در داروخانه ها اعتیاد ندارند.

 • جوانان نخبه دیروز، فناوران راهگشای امروز

  همه ساله در مهرماه، استعدادهای برتر و نخبگان کشور این خوشوقتی را دارند که به محضر رهبر معظم انقلاب برسند و ضمن بیان دیدگاه‌ها و مسائل خودشان از نزدیک، از دیدگاه‌ها و رهنمودهای رهبر انقلاب مطلع و بهره‌مند شوند.

 • ‌‌مجاهدت‌ های رسانه‌ای در آوردگاه‌های جهانی

  مهرماه هر سال، یادآور آسمانی شدن سه شهید عزیز از خانواده معاونت برون مرزی صداوسیماست و حافظه تصویری ما دوباره از یادآوری صحنه‌های رشادت و شورآفرینی سه قهرمان عرصه رسانه‌های مقاومت یعنی حمید میرزاده، مایا ناصر و سرینا شیم تازه می شود.

 • یادداشت قنادباشی برای جام جم آنلاین

  تحریک مردم عراق توسط ارتجاع عربی و دشمن غربی

  ارتجاع عربی و دشمنان قسم خورده اسلام به هر ابزاری متوسل می شوند تا ضربه سنگینی به راهپیمایی اربعین حسینی وارد کنند و با توطئه و نیرنگ های مختلف مانع از حضور میلیونی مردم مسلمان و شیعه در کربلا شوند.

 • اجرای با تاخیر یک قانون خوب

  ‌موضوع ارسال فهرست دارایی مسؤولان و وابستگان آنها در سطح بالا و نمادین در قانون اساسی پیش‌بینی شده و رهبری، رئیس‌جمهور، معاونان رئیس‌جمهور و وزیران و خانواده‌های آنها باید فهرست دارایی خود را قبل و بعد از مسؤولیت برای مسؤولان قوه قضاییه بفرستند.

 • مسیر عزتمندی

  صحبت‌های اخیر رهبر معظم انقلاب حاوی دو نکته مهم و راهبردی در رابطه با نوع تعاملات و رابطه با کشورهای اروپایی بود.

 • نقد و بررسی سخنرانی روحانی در سازمان ملل:

  نه به مذاکره و تاکید بر صلح منطقه­ ای/ نقاط قوت و ضعف سخنرانی روحانی

  حسن روحانی در سخنرانی خود به ضعف برجام اذعان کرد و بار دیگر مذاکره تحت فشار و تحریم را مردود ارزیابی کرد. با این حال آیا طرح ابتکاری وی برای صلح در هرمز موفقیت آمیز خواهد بود؟

 • با این اروپا چه کنیم؟

  ‌‌بیانیه انگلیس، فرانسه و آلمان پیرامون لزوم مذاکره مجدد درباره برنامه هسته ای ایران را باید در راستای تلاش آنها برای امتیازگیری از ایران عنوان کرد، همه می‌دانیم که اروپا برجام را اجرا نکرد و در عمل این توافق هسته‌ای به‌طور یکجانبه از سوی جمهوری اسلامی ایران اجرا شد.

 • آقای دادستان! حرمت چادر چه می‌شود؟

  چهار سالم بود. محرم ها با مادرم می‌رفتیم روضه خانه خوشروها ؛ یک خانه با معماری قاجاری. منبر وسط قسمت زنانه بود. دور تا دور منبر زن ها می‌نشستند و همه طبیعتا با چادرهای مشکی.

 • امان از دل مادر سحر

  ساکت بودم و این مدت فقط لب دوخته تماشا می‌کردم و‌می‌خواندم. همه آنهایی را که برای سحر دخترک هوادار استقلال چیزی نوشتند و‌گفتند و ‌منتشر کردند، خیلی ترسناک شده‌ایم، تقریبا متخصص شده ایم در همه چیز، در مهندسی سیل در مدیریت و فرماندهی جنگ های کلاسیک در عراق و سوریه در رسانه در نقد ساختارگرایانه دموکراسی، متخصص تحلیل آخرین خوداختفایی قرن! اقیانوس های همه چیز دانی شده‌ایم که تا دوردست خط افق داریم و یک بند انگشت عمق و خب البته این قاعده مستثناهایی هم دارد که کم هم نیستند.