• تقابل روی عدد 172 (اینفوگرافیک)

  فینال تمام انگلیسی این فصل از لیگ قهرمانان اروپا روز یازدهم خرداد ماه و از ساعت 23:30 در استادیوم واندامتروپولیتانوی شهر مادرید برگزار می شود.

 • ملاقات آرسنال و چلسی ، این بار در فینال اروپا (اینفوگرافیک)

  انگلیسی‌ها در این فصل از رقابت‏های فوتبال اروپایی غوغا کردند. فینال لیگ قهرمانان اروپا تمام انگلیسی است؛ فینال لیگ اروپا هم همین طور. در دیدار نهایی لیگ اروپا که اعتبار کمتر و درجه پایین‎تری نسبت به لیگ قهرمانان اروپا دارد دو تیم لندنی یعنی آرسنال و چلسی به میدان می‎روند. چلسی برای رسیدن به این فینال اینتراخت فرانکفورت آلمان را شکست داد و آرسنال هم از سد والنسیا گذشته بود. فینال روز هشتم خرداد در استادیوم باکوی کشور آذربایجان برگزار می‏شود. آنچه در ادامه می‎آید مروری بر دیدارهای گذشته دو تیم است.

 • قدر بدانیم (اینفوگرافیک)

  برترین شب سال که اعمال در آن بهتر از اعمال هزارماه است را شب قدر می گویند. گفته شده در میان شب های نوزدهم ، بیستم و بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان یکی شب قدر است ؛ برخی از اعمال در این شب ها مشترک است که در ادامه آمده است .

 • سبقت شیرینی جات در جاده تورم (اینفوگرافیک)

  در حالی که مواد خوراکی یکی از اصلی ترین نیازهای جامعه در شرایط فعلی می باشند ولی آمارهای منتشر شده توسط مرکز نشان دهنده این موضوع بوده که تورم ماهیانه مواد خوراکی و حتی آشامیدنی موجب شده تا بخش اعظمی از بودجه خانوار صرف افزایش قیمت برخی از مواد خوراکی گردد.

 • افزایش قیمت ماهیانه در بازار مسکن (اینفوگرافیک)

  تهیه مسکن همواره به عنوان اصلی ترین دغدغه عمومی مردم مطرح بوده به نحوی که بخشی از پس انداز هر فردی برای خرید مسکن کنار گذاشته شده و با اخذ وام از بانک ها در تلاش است تا بعد از چندین سال خانه دار شود. متاسفانه روند رو به رشد افزایش قیمت مسکن موجب شده تا دیگر وام های بانکی و حتی پس اندازهای شخصی ظرفیت خرید مسکن را برای خانواده ها ایجاد نکند. افزایش خرید، اجاره بها و حتی تعمیرات منزل در ماه های گذشته به صورت ماهیانه افزایش پیدا کرده، امری که نگرانی خانواده ها را بیش از پیش خواهد کرد. براساس آمار منتشر شده مرکز آمار، در اردیبهشت ماه شاهد تورم در بخش های مختلف مسکن نسبت به فروردین ماه بوده ایم.

 • برنج مخلوط هم رسید ! (کارتون)

  مخلوط کردن برنج‌های داخلی با خارجی، به قدری ماهرانه انجام می‌شود که کمتر کسی می‌تواند تشخیص دهد که این برنج پلمب‌شده، ترکیبی از برنج داخلی و خارجی است.

 • عدم تنظیم بازار و صادرات بی رویه هندوانه (اینفوگرافیک)

  بدون شک تولید هندوانه در ایران به عنوان کشوری که در معرض خشکسالی قرار گرفته صرفه اقتصادی نداشته و موجب کاهش ذخایر آب های زیرزمینی می شود . با این وجود شاهد این موضوع بوه ایم که در روزهای گذشته دولت روحانی قریب به هفت هزار تن هندوانه را به کشورهای مختلف صادر کرده است ، امری که با توجه به شرایط زیست محیطی کشور منطقی نمی باشد !

 • آمریکا بدون روتوش ! (اینفوگرافیک)

  بحران فقر در ایالات متحده آمریکا چیزی نیست که فقط به سال 2019 یا سال گذشته میلادی اختصاص داشته باشد، این معضل خانمان برانداز و غیرقابل انکار دهه‎های متوالی است که در زندگی مردمان این کشور جریان دارد و بسیاری را به مرز فلاکت فرو برده است.