• مالیات ما و مالیات بعضی ها (اینفوگرافیک)

    درحالی که مالیات به عنوان یکی از منابع اصلی درآمد دولت‌ها در سراسر جهان است آمار بالای فرار مالیاتی در کشورمان نکته‌ای نگران کننده برای کاهش وابستگی اقتصاد ایران به دلارهای نفتی است. این درحالی است که وقتی صحبت از سختگیری مالیاتی یا تحقق درآمدهای مالیاتی در کشور می‌شود برخی اصناف و تولیدی‌ها به این بهانه که اقتصاد درگیر رکود شده در تلاش هستند شانه از این امر خالی کنند. به همین دلیل بد نیست نیم نگاهی داشته باشیم مالیات ما و مالیات بعضی‌ها.

  • تورم همچنان در حال صعود ( اینفوگرافیک)

    درحالی مرکز ملی آمار ایران نرخ تورم فروردین ماه سال جاری را 30.6 درصد اعلام کرده است که نگاه آماری به روند افزایش نرخ تورم در کلان اقتصاد ایران بیانگر این نکته است که هر روز هزینه‌های معیشتی و زندگی در کشورمان افزایش یافته و رفته رفته سفره مردم کوچک‌تر می‌شود.

  • مالیات 97 به روایت آمار (اینفوگرافیک)

    درآمدهای مالیاتی یک از درآمدهای قابل استناد و قانونی دولت‌ها در سراسر جهان است که براساس آن دولت‌ می‌تواند هزینه‌هایش را مدیریت کرده و در راستای برنامه‌های تعیین شده این نوع درآمد را هزینه کند. از این رو بد نیست به درآمدهای مالیاتی دولت در سال 97 نیم نگاهی بیاندازیم تا دریابیم سهم دولت از درآمدهای مالیاتی چقدر بوده است.