• لارو درمانی؛ مهر پایان قطع عضو

  تلاش پزشکان همدانی و استفاده از علم حشره شناسی زمینه ای شد تا با کمک لارو مگس ها کابوس تلخ قطع عضو افرادی که زخم های مزمن و دیابتی دارند، به پایان راه برسد.

 • راننده در تصادف زنجیره ای سوخت

  سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی اعلام کرد: صبح پنجشنبه در اثر وقوع حادثه زنجیره ای رانندگی در آزاد راه تبریز - زنجان، راننده خدور پژو پارس در آتش سوخت.

 • افزایش دما در شمال و شمال غرب کشور طی امروز و جمعه +فایل دانلود

  بنا بر اعلام سازمان هواشناسی روند افزایش دما در سواحل شمالی و شمال غرب کشور طی دو روز آینده روند افزایش دما را شاهد خواه در سایر مناطق کشور طی سه روز آینده تغییرات قابل ملاحظه جوی وجود ندارد.

 • 2000 نقطه حادثه‌خیز درون شهری در شهرهای کشور جان شهروندان را تهدید می‌کند

  بن بست حادثه

  پایانه مسافربری کردستان نقطه پایان زندگی شد برای مسافرانی که زنده زنده در آتش سوختند. مسافرانی که مرگ شان ناامنی خودرو و معابر کشور را دوباره تیتر یک روزنامه‌ها کرد.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با کارشناس ارشد آبخیزداری در خصوص راه‌های برون‌رفت از بحران بی‌آبی

  احداث آب‌انبار؛ بهترین راهکار برای استان‌های جنوبی است

  در حالی که دمای دشتستان در تیرماه و حتی خرداد به بالاترین حد خود در 50سال گذشته، یعنی بالای 50 درجه رسیده، بحران بی‌آبی طاقت مردمان این دیار از جنوب کشور را طاق کرده است. درواقع نیاز آب شرب برازجان حدود 25 هزار مترمکعب است، درحالی که اکنون فقط 14 هزار مترمکعب به آن می‌رسد.

 • گزارش جام‌جم از بحران بی‌آبی در برازجان

  آب در کوزه و ما تشنه‌لبان می‌گردیم

  مثَلِ معروف لب تشنه لبِ آب؛ حکایت این روزهای بی‌آبی ساحل نشینان بوشهری است. بیش از 5سال است که استان بوشهر با کم‌آبی مواجه است؛ استانی که باوجود ساحلی‌بودن و برخورداری از آبی بی‌پایان دریا، بیش از 90درصد آب مورد نیاز خود را از منابع آبی خارج از محدوده جغرافیایی‌اش؛ یعنی چشمه ساسان و رودخانه شاپور در استان فارس و خط آبرسانی کوثر از کهگیلویه و بویر احمد دریافت می‌کند؛ منابعی که با کاهش بارندگی‌ها در سال‌های اخیر، خود دچار کاهش ذخایر آبی شده و آب بسیار کمتری به بوشهر فرستاده‌اند؛ در چنین شرایطی استان بوشهر لب خشکیده و تشنه است و دشتستان؛ بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان این استان، تشنه‌تر.