• مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران به جام جم آنلاین اعلام کرد:

  فرهنگ مصرف برق را در جامعه باید تغییر دهیم/ هرچه نیروگاه برق بسازیم بازهم کافی نیست

  با توجه به خاموشی‌های اخیر در برخی نقاط کشور به دلیل کمبود برق گروهی از کارشناسان براین باورند مدیریت نادرست و همچنین شرایط اقلیمی اصلی‌ترین عامل این اتفاق بوده درحالی که نباید فراموش کنیم الگوی مصرف و صرفه‌جویی در زمینه تعادل تولید و مصرف بسیار تاثیرگذار است.

 • گرد و خاک و وزش باد در راه است

  طی سه روز آینده در ارتفاعات شرق هرمزگان ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب بارش پراکنده و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

 • ملحمدره؛ ماسوله غرب کشور

  هر خانه بر بالای خانه دیگری بنا شده تا روستا پله پله دامنه سرسبز کوهستان را بالا برود؛ بالا برود و بشود یکی از مشهورترین روستاهای پلکانی کشور؛ ماسوله غرب ایران؛ «ملحمدره». ملحمدره، بهشتی پنهان در دل کوه‌های سربه فلک کشیده از توابع اسدآباد است که در ۷ کیلومتری شمال این شهرستان واقع شده، دومین روستای گردشگری همدان است و زیبایی‌اش تنه به تنه زیبایی ماسوله می‌زند، گرچه هنوز از ماسوله بکرتر است و خانه‌های گلی و سنگی‌اش با پنجره‌های چوبی و گل‌های پیچک و عطر درختان آلویی که در فضا می‌پیچد، هر گردشگری را مسحور می‌کند.

 • خطر سنگین فلزات سنگین

  برای کنترل آلاینده‌ها ویژگی‌های میکروبی منابع ساحلی از سوی نهادهای بین‌المللی اندازه‌گیری می‌شود. سازمان‌هایی نظیر سازمان منطقه‌ای حفاظت از محیط‌زیست خلیج فارس و دریای عمان (راپمی) با مشارکت سازمان حفاظت محیط‌زیست این پارامترها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 • مردم اورارتو از حدود ۱۵۰۰ تا 600 سال پیش از میلاد مسیح بر منطقه حکمرانی داشتند

  کتیبه‌گردی با اورارتوها در ارومیه

  می‌خواهیم از تمدنی عجیب در غرب ایران بگوییم که تاثیرات مهمی روی دوره‌های تاریخی بعدی ایرانیان گذاشته؛ این تمدن نامش اورارتو است که آن را پادشاهی وان و آرارات هم می‌نامند. تمدنی که ما را به دوران عصر آهن می‌برد. گستره جغرافیایی حکومت این تمدن در اطراف دریاچه ارومیه، دریاچه وان و بلندی‌های ارمنستان است.

 • فرود اضطراری هواپیمای بمبئی در زاهدان

  مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: پرواز هواپیمای مسیر تهران - بمبئی به دلیل شرایط نامساعد جوی در هندوستان امروز /جمعه/ در فرودگاه بین المللی زاهدان فرود اضطراری کرد.