• معاون بهزيستي آذربايجان غربي:

  تضميني براي عدم بازگشت کودکان کار به خيابان ، وجود ندارد

  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان گفت: طی سال گذشته، 166 کودک خیابانی و کار استان آذربایجان غربی جمع آوری شدند. 15 سازمان و نهاد مسوولیت رسیدگی به پدیده کودکان خیابانی را بر عهده دارند که از جمله آنها می‌توان به شهرداری بیمه، خدمات درمانی و آموزش و پرورش اشاره کرد.

 • ورشو سازي، هنري فراموش شده

  لرستان سالیان سال است که با هنرمندی زنان و مردان خود در سراسر دنیا می درخشد اما این هنر در برخی از رشته های صنایع دستی از جمله ورشو سازی، امروز مسیر فراموشی را پیموده و بسیاری از آثار ارزشمند این رشته ها، مسوخ شده لقب گرفته اند.

 • کشت سيب زميني در دامغان آغاز شد

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان از آغاز کشت سیب‌زمینی در زمین‌های کشاورزی مستعد این شهرستان خبر داد. وی مناطق کلاته‌رودبار، تویه، دروار و نمکه را از جمله مناطق مستعد کشت سیب زمینی در دامغان برشمرد.

 • خشکسالي در ايلام

  همه محصولات مزارع ديم استان از بين رفت

  بر اساس آمارهای رسمی، ‌میزان بارندگی استان ایلام در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن 60 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت نیز در همین حدود کاهش داشته است. مطمئنا بیشترین ضرر خشکسالی به کشاورزان استان و مخصوصا کشاورزانی که در سال زراعی گذشته نسبت به بیمه محصولات زراعی و باغی خود اقدام نکرده‌اند، وارد شده است.

 • معاون استاندار يزد:

  با بحران آب مواجهيم

  معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد گفت: نمایندگان استان در مجلس هشتم بنا به تعهدشان از تمام ظرفیت‌ها در رفع محدودیت‌ها و محرومیت‌زدایی حوزه‌های انتخابیه، گام بردارند. یزد از استان‌های دارای شرایط خاص جغرافیایی است که بیش از 50 درصد آن را کویر شامل می‌شود و میانگین بارندگی سالانه آن حداکثر 100 میلی‌متر است و در بعضی مناطق حتی به کمتر از 50 میلی‌متر می‌رسد.

 • معاون اجتماعي بهزيستي استان زنجان:

  کودک‌آزاري علت 10 درصد تماس‌ها است

  معاون اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: با گذشت حدود 3 ماه از زمان راه‌اندازی مرکز خط اورژانس اجتماعی زنجان (123)، تاکنون بیش از 255 نفر با این مرکز تماس گرفته‌اند که بیش از 60 درصد از مراجعات به دلیل خشونت‌های فردی و اجتماعی بوده است.

 • مديرعامل آتش‌نشاني بويراحمد خبر داد:

  ادامه آتش‌سوزي«منطقه تل‌گهي»

  مدیرعامل آتش نشانی شهرستان بویراحمد گفت: آتش‌سوزی در منطقه تل‌گهی از توابع شهرستان بویراحمد در دو نقطه کوهستانی همچنان ادامه دارد. هم اکنون 10 نفر از پرسنل آتش نشانی مشغول خاموش کردن این آتش‌سوزی هستند.

 • مديرعامل شرکت گاز چهارمحال وبختياري:

  گازرساني به150 روستاي استان در سال جاري انجام مي‌شود

  مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال وبختیاری از گازرسانی به150 روستای این استان درسال جاری خبر داد. گازرسانی به دو شهر با صرف اعتباری بالغ بر 98 میلیارد ریال و 56 روستا با صرف اعتباری بالغ بر100 میلیارد ریال از مهمترین طرح‌های اجرایی این شرکت در استان به شمار می‌رود.

 • 75 درصد بيماران هموفيلي دسترسي به فاکتورهاي انعقادي ندارند

  مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با بیان این که از هر10 هزار تولد، یک بیمار هموفیلی به دنیا می‌آید اظهار کرد: بر اساس آمارهای جهانی 400 هزار بیمار هموفیلی در سطح جهان وجود دارد که 6 هزار و500 بیمار در کشور ما شناسایی شده‌اند.

 • مديرعامل مخابرات اصفهان:

  395 آنتن «بي‌تي‌اس» جهت رفع مشکلات شبکه مورد نياز است

  مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت:‌ در استان برای رفع مشکل ارسال پیامک‌ها و محدودیت شبکه، به نصب ‌395 آنتن بی تی اس نیاز است. امسال بیش از هزار و ‌200 طرح مخابراتی در استان اصفهان اجرا می‌شود.

 • غفوري:

  دستگاه‌ها از رقابت‌هاي جام تختي استفاده کنند

  استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد اجرایی مسابقات ورزشی استانٍ با محوریت برگزاری مسابقات قهرمانی جام جهان پهلوان تختی ، گفت: دستگاه‌ها در برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی جام جهان پهلوان تختی که در تاریخ شانزدهم و هفدهم خرداد ماه سال جاری در کرمانشاه برگزار می‌شود، باید هنرمندانه از این فرصت استفاده کنند و نمایش حضور خود را با جدیت به منصه ظهور برسانند.