• استاندار اردبيل خبر داد

  احداث 5 سد بزرگ در مناطق مختلف استان‌

  علی نیکزاد استاندار اردبیل گفت: احداث 5 سد بزرگ در مناطق مختلف استان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد. هم‌اکنون عملیات ساخت سد عمارت با پیگیری جدی در حال انجام است و برای ساخت این سد بیش از 3 هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

 • کوچک‌ترين هواپيماي بدون‌سرنشين ايران ساخته شد

  کوچک‌ترین هواپیمای بدون سرنشین ایران توسط تیم هشت نفره دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر شاهین شهر ساخته شد. پلت فرم این هواپیما با نام زیمرمان برای اولین بار است که بر روی هواپیماهای میکرو استفاده می‌شود.

 • تخريب جنگل‌هاي شمال نگران‌کننده است‌

  روزانه درصد زیادی از جنگل‌های شمال، جنگل‌زدایی و نابود می‌شود. فرسایش خاک از نتایج بارز جنگل‌زدایی به شمار می‌آید که میزان فرسایش خاک در شمال 20 تن در هر هکتار است.بر اساس آمارها، 10 برابر خاکی که در کشور تولید می‌شود از بین می‌رود که فاجعه‌آور است.

 • دبير شوراي ثبت‌ آثار تاريخي لرستان خبر داد

  کشف 250 غار و پناهگاه صخره‌اي تاريخي در 2 سال گذشته‌

  عطا حسن‌پور دبیر شورای ثبت آثار استان لرستان از کشف 250 غار و پناهگاه صخره‌ای تاریخی در 2 سال گذشته خبر داد. در عین حال در آغاز فصل دوم کاوش در غار یافته در خرم‌آباد که با همکاری شرکت باستان‌شناسان ایرانی و بلژیکی صورت می‌گیرد، سیروس ابراهیمی رئیس سازمان میراث فرهنگی لرستان از تلاش برای کشف نشانه‌های دیگری از حضور نخستین انسان‌‌های پارینه سنگی جدید خبر داد.

 • معاون عمران استانداري گيلان اعلام کرد

  87 درصد پيشرفت فيزيکي در آزادراه رشت - قزوين

  آزاد راه رشت ‌ قزوین 87 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امسال به بهره‌برداری می‌رسد. محمدجعفر علیزاده معاون امور عمران استانداری گیلان ضمن اعلام این خبر به نقش آزاد راه مذکور در کاهش ترافیک محور قزوین - رشت اشاره کرد و به فارس گفت: در حال حاضر به جز 11 کیلومتر، عملیات اجرایی در 127 کیلومتر آزاد راه در دست اقدام است و براساس برنامه‌ریزی، باید این پروژه امسال به بهره‌برداری برسد.

 • شاليزارهاي مازندران به بار نشست‌

  اولین خوشه‌های برنج در بخش کوچکی از اراضی شالیزاری بابلسر و آمل استان مازندران به بار نشست. هم‌اکنون در سطح 5 هزار مترمربع از شالیزارهای روستای کرسی کلا از بخش دابودشت شهرستان آمل خوشه‌های برنج از نوع رقم طارم محلی نمایان شده است.

 • بحران آب در 240 دشت ايران‌

  فریدون کرم‌پور معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: از 609 دشت موجود در کشور، 240 دشت کمبود آب دارند و به دشتهای ممنوعه مبدل شده‌اند.کاهش شدید بارندگی در 40 سال اخیر بسیار بی‌سابقه و بسیار نگران‌کننده است.

 • کشف 20 تن چاي احتکار شده در کرمانشاه‌

  هاشم پیراینده معاون بازرسی و نظارت سازمان بازرگانی استان کرمانشاه گفت: بازرسان این سازمان در بازرسی از واحدهای عمده‌فروشی و خرده‌فروشی کرمانشاه،20 تن چای احتکار شده در این شهر را کشف و ضبط کردند. وی افزود: در همین راستا بازرسان سازمان بازرگانی در روزهای گذشته طی بازرسی از واحدهای عمده و خرده فروشی کرمانشاه ضمن شناسایی متخلفین و محتکرین، اقدام به کشف و ضبط 20 تن چای و جریمه متخلفین کردند.

 • با حضور سفراي 25 کشور

  بزرگترين نمايشگاه صنايع دستي ايران در تبريز گشايش يافت

  بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی و هدیه جمهوری اسلامی، بعد از ظهر امروز با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سفرای 25 کشور و جمعی از مسئولان در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز گشایش یافت.

 • در استان خراسان رضوي صورت گرفت‌

  حضور 100 هزار نفر در همايش بزرگ فاطميون‌

  همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) همایش بزرگ فاطمیون با حضور گسترده هیات‌های مذهبی استان خراسان رضوی ظهر دیروز در شهرستان‌های مختلف این استان برگزار شد. سیدمهدی طباطبایی مسول شورای هیات‌های مذهبی خراسان رضوی در حاشیه تجمع بزرگ هیات‌های مذهبی فاطمیون در جمع خبرنگاران افزود: این همایش در استان خراسان رضوی با حضور 100 هزار نفر از مشتاقان حضرت فاطمه‌زهرا(س) برپا شد.

 • راهپيمايي مردم قم در سالگرد قيام 15 خرداد

  مردم قم در سالروز قیام خونین 15 خرداد با برگزاری راهپیمایی باشکوهی بر‌تداوم اهداف بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدا تاکید کردند. راهپیمایان در حالی که پیشاپیش آنان علما و روحانیون حضور داشتند، از بیت قدیمی حضرت امام خمینی(ره) در منطقه یخچال قاضی حرکت و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) تجمع کردند.

 • در ديدار شهردار اصفهان و تاداميچي ياماموتو عنوان شد

  روابط ايران و ژاپن توسعه مي‌يابد

  شهردار اصفهان در دیدار با مدیرکل دیپلماسی عمومی و فرهنگی وزارت امور خارجه ژاپن ، گفت: انگیزه‌های بسیاری برای توسعه روابط میان کشورهای ایران و ژاپن و استفاده از توانایی‌های دوجانبه وجود دارد.

 • تشکيل ستاد ويژه‌ براي تامين آب شرب مردم همدان

  حسن موسوی رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه استان همدان با اشاره به کمبود بارندگی در استان همدان و احتمال قطع آب گفت: باید در این راستا یک ستاد ویژه در استان همدان تشکیل شود. باید با برنامه‌ریزی درست و اصولی و صرفه‌جویی از این بحران عبور کنیم که این امر نیازمند همکاری جدی همه مردم است.