• کشف 5 معدن در خوزستان

  معاون معدنی سازمان صنایع و معادن خوزستان از کشف 5 معدن در استان خبر داد. رازانی با بیان این که این معادن از نوع مصالح ساختمانی، سنگ لاشه، مخلوط کوهی و سنگ گچ است، گفت: این معادن در شهرهای رامهرمز و بهبهان به بهره‌برداری رسیده است.

 • با نصب 280 کيلومتر لوله

  نفت و گاز سيري به عسلويه منتقل مي‌شود

  کار انتقال 23 هزار لوله پوششی از استان خوزستان به حوزه نفتی سیری آغاز شد. معاون شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران گفت: این لوله‌ها به منظور انتقال نفت و گاز از لوله نفتی دریایی سیری به منطقه خشکی عسلویه به دست متخصصان خوزستانی در مدت 2 ماه ساخته شده است.

 • کشف 240 ميليون تن ذخيره معدني جديد در خراسان رضوي

  در 3 ماه نخست امسال 15 معدن جدید با 240 میلیون تن ذخیره در خراسان رضوی کشف شد. رئیس اداره اکتشافات معدنی سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: مواد معدنی کشف شده شامل فلورین، خاک صنعتی، کالک، مس، منگنز، سنگ لاشه، کانسنگ، طلا، مارن، آهک و گچ است.

 • پيکر آيت‌الله اشتهاردي در حرم حضرت معصومه (س)‌ به خاک سپرده شد

  پیکر مطهر مرحوم آیت‌الله شیخ علی‌پناه اشتهاردی در میان حزن و اندوه مردم قم در حرم مطهر حضرت معصومه (س)‌ به خاک سپرده شد. پیکر این عالم برجسته و مدرس بنام حوزه، صبح روز پنجشنبه از مسجد امام حسن عسکری (ع)‌ قم تشییع شد و در مسجد بالاسر حرم حضرت معصومه (س)‌ به خاک سپرده شد.

 • توليد 200 هزار تن گندم در آذربايجان شرقي

  با توجه به مسایل خشکسالی و خسارت وارد شده به محصول گندم آبی و دیم در مناطق زیر کشت آذربایجان شرقی در سال جاری، پیش‌بینی می‌شود تولید این محصول در استان 200 هزار تن و مازاد خرید این محصول 150 تن باشد.

 • توفان با سرعت 80 کيلو‌متر زابل را در نورديد

  کارشناس هواشناسی در سیستان و بلوچستان گفت: توفانی با شدت 80 کیلومتر در ساعت شهرستان زابل را درنوردید. ابراهیم شهرکی در گفتگو با فارس افزود: با وزش گرد و خاک در منطقه سیستان میزان دید به طور قابل توجهی کاهش یافت و مردم برای خروج از منازل ناگزیر به استفاده از ماسک شدند.

 • کشف ‌63 کيلوگرم کريستال در تربت‌جام

  پلیس مبارزه با مواد مخدر تربت‌جام، طی یک سلسله عملیاتی هماهنگ و ردزنی اشرار در ارتفاعات مرزی، مقادیری مواد مخدر را کشف کرد. به گزارش ایسنا، تیم‌های اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر تربت جام با ردزنی گروهی از اشرار در ارتفاعات حوزه استحفاظی خود، موفق شدند سوداگران مرگ را در نقطه کمین خود غافلگیر کنند.

 • غار 70 ميليون ساله نخجير در معرض آسيب

  فاز داخلی غار نخجیر استان مرکزی که دارای 70 میلیون سال قدمت و به عنوان بی سابقه ترین غار دنیا مطرح است در معرض آسیب قرار گرفته است. به گزارش مهر، مشاهدات اولیه از داخل غاز نخجیر استان مرکزی نشان از تخریب و شکسته و خرد شدن بخشهایی از دیواره های این غار دارد در حالیکه در ورود به این غار نگهبان غار بر حفاظت و مراقبت از دیواره های غار در حین حرکت تاکید دارد.