• معاون سازمان محيط زيست اعلام کرد:

  مرگ 30 هزار آبزي در پي نشت خط لوله نفت «سرکان ـ مالکوه»

  در پی نشت خط لوله 10 اینچی نفت در مسیر سرکان ـ مالکوه در 30 کیلومتری پل‌دختر استان لرستان که صبح پنجشنبه در منطقه جلگه خلج رخ داد و بر اثر آن هزازان لیتر نفت وارد رودخانه کشکان شد و 30 هزار قطعه آبزی تلف شدند، معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به رخداد یک فاجعه زیست‌محیطی در منطقه گفت: متاسفانه وزارت نفت در تعویض خطوط لوله فرسوده تعلل کرده است.

 • به‌طور ميانگين بمي‌ها با 9 ساعت قطعي آب مواجهند

  جيره بندي آب در بم

  به رغم گرمای شدید هوا در فصل تابستان به دلیل کمبود منابع آبی و نیز فراهم نبودن برخی زیرساختها، آب شرب شهروندان شهرستان بم سهمیه بندی شده و به طور میانگین بمی ها با 9 ساعت قطعی آب مواجهند که این امر شهروندان را نگران کرده است.

 • کاشمر منبع غني کانيهاي فلزي

  شهرستان کاشمر به دلیل وجود کانیهای فلزی از قبیل آهن، مس، طلا، کرومیت، جیوه، خاک های صنعتی و انواع سنگهای زینتی از غنای مطلوبی برخوردار است اما به تناسب وجود این ظرفیتها و پتانسیلها نتوانسته در زمینه توسعه صنعتی توفیق یابد.

 • نشت نفت از خط لوله سرکان ـ ماله‌کوه

  نشت نفت از خط لوله سرکان ـ ماله‌کوه پس از چهار ساعت از آغاز نشستی در ظهر دیروز پنج‌شنبه - 11 تیرماه - مهار شده است و خارج کردن نفت از رودخانه تا پایان امروز و پاک‌سازی بقایا و آثار نفت تا فردا تکمیل خواهد شد.

 • همدان؛ بهشت بوي خوش اطلسي‌ها

  اغلب مردم ایران، همدان را با نام‌هایی همچون ابن‌سینا، باباطاهر، عین‌القضات و سیدجمال‌الدین اسدآبادی می‌شناسند یا با شنیدن نام همدان به یاد آثار باستانی و تمدن 3100 ساله آن می‌افتند اما این کهن دیار و پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین به شهر اطلسی‌ها نیز شهرت دارد.