• اوضاع بحراني هوا در خوزستان

  گردو غبار همراه با رطوبت بسیار بالا مردم خوزستان را با مشکل روبر کرده است. به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیر کل هواشناسی خوزستان اوضاع هوا در استان را بحرانی اعلام کرد و گفت:هم اکنون درجه رطوبت در بیشتر شهرهای استان بیش از 90 درصد، دمای هوا بیش از 40 درجه و گرد و غبار بیش از یک هزار و یکصد میکروگرم برمتر مکعب معادل 4 برابر وضع استاندارد است که موجب پایین آمدن دید افقی تا حد یک هزار متر شده است.

 • رئيس سازمان کار و آموزش فني و حرفه‌اي استان:

  افزايش شمار بيکاران در مازندران هشداردهنده است

  رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران، نسبت به افزایش و اضافه شدن شمار بیکاران در این استان هشدار داد. محمد نجفی تروجنی در حاشیه افتتاح بزرگ‌ترین مجتمع ورزشی کارگران شمال کشور به مهر گفت: اگر ممنوعیت تسهیلات اعتبارات زودبازده اشتغالزا از سوی بانک‌ها رفع نشود تا پایان امسال 32 هزار نفر به جمعیت بیکاران مازندرانی اضافه خواهد شد.

 • مشکل اورژانس مشهد کمبود فضاست

  در حال حاضر اصلی‌ترین مشکل اورژانس مشهد، کمبود شدید فضا برای استقرار پایگاه‌هاست. محمدرضا کلانی، رئیس اداره اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این مطلب به ایسنا گفت: با توجه به تصویب اعتبارات کافی در 2 سفر هیات دولت به استان، برای ساخت اورژانس 115 در مشهد، مشکل فعلی این نهاد برای احداث ساختمان‌های مورد نظر فقدان زمین و مکان برای احداث پایگاه‌هاست.

 • تراکم پزشکان؛ مهم‌ترين مشکل داروخانه‌هاي کاشان

  تراکم پزشکان در نقطه‌ای از کاشان مهم‌ترین مشکل داروخانه‌های این شهرستان است. رضا شب‌زنده‌دار رئیس انجمن داروسازان کاشان با بیان این مطلب به فارس گفت: این تراکم موجب ایجاد عدم تعادل در میزان نسخه‌های ارائه شده به داروخانه‌ها می‌شود.

 • رکود مسکن، گريبان املاک قم را هم گرفت

  سریال کاهش قیمت زمین و مسکن در شهرها و استان‌های مختلف کشور همچنان ادامه دارد. پس از اعلام خبرهایی مبنی بر کاهش قیمت مسکن و زمین در برخی شهرها و استان‌های کشور، از جمله تهران، اصفهان، خوزستان و ... رئیس اتحادیه املاک استان قم نیز در گفتگو با خبرنگار جام‌جم از کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت زمین در قم خبر داد.

 • آغاز توزيع سبد غذايي در خوزستان

  توزیع سبد غذایی و کالاهای مصرفی در استان خوزستان آغاز شد. مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان گفت: در این طرح، اقلام خوراکی از جمله روغن، شکر، مرغ و گوشت در بین افراد واجد شرایط توزیع می‌شود.

 • پاي تله‌کابين به برفخانه يزد مي‌رسد؟

  روا نیست که بلایی دیگر بر طبیعت استان یزد وارد شود. وظیفه سازمان حفاظت محیط‌زیست و سازمان جنگل‌ها و مراتع است که جلوی این نوع طرح‌ها را بگیرند و در چنین راهی، ده‌ها سازمان کوهنوردی و گروه‌های مدافع محیط‌زیست، پشتیبان این سازمان‌ها خواهند بود.

 • مقبره اوحدي مراغه‌اي در فهرست آثار ملي به ثبت رسيد

  به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مقبره اوحدی مراغه‌ای در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. این اثر فرهنگی و تاریخی در داخل شهر مراغه واقع شده و به شماره 21080 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

 • در نخستين شب طنز تبريز

  چهره ماندگار طنز آذربايجان تجليل شد

  در اولین ویژه‌برنامه شب طنز با عنوان «زعفران چایی» از هاشم چاووشی به عنوان چهره ماندگار طنز آذربایجان تجلیل شد. در سی‌وهفتمین روز برگزاری جشنواره تابستانی تبریز ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «زعفران چایی» برگزار و در آن از چهره‌های فعال طنز استان تجلیل شد.