• رییس پلیس راهور ناجا خبر داد:

  مرگ ۵۶۳ تن در تصادفات تابستان امسال تاکنون

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در تابستان امسال نسبت به سال گذشته ۵ درصد جانباختگان در سرصحنه تصادفات در کشور افزایش یافته است و تاکنون ۵۶۳ نفر از هموطنانمان جان خود را از دست داده اند.

 • «تازه آباد» بازهم لرزید

  زمین لرزه ای با قدرت 4.2 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 10:03 دقیقه روز دوشنبه شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی در غرب استان کرمانشاه را لرزاند.

 • علت وقوع حادثه سنندج اعلام شد

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: براساس گزارشات اولیه، فعلاً پارگی شیلنگ ترمز تانکر حمل سوخت علت وقوع حادثه بوده، اما باید منتظر گزارش نهایی مراجع ذی‌صلاح باشیم.

 • کشت برنج فقط در شمال کشور

  معاون حفاظت و بهره برداری و عضو هیات مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: کشت برنج به غیر از استان های شمالی در تمام شهرها یا استان های دیگر ممنوع است.

 • مدیرکل پایش سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

  احتمال رگبار و رعد و برق در جنوب شرق کشور

  مدیرکل پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: با رشد ابرهای پشته ای در جنوب شرق کشور احتمال وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شرق هرمزگان از امروز دوشنبه تا آخر هفته جاری وجود دارد.

 • جنگل و جنگلبانان کشور قربانی نبود آتش‌نشان تخصصی جنگل می‌شوند

  آتش به جان جنگل و جنگلبان

  جنگل حسینای مینودشت آتش گرفت و گرمای حاصل از این آتش‌سوزی، صخره‌های بزرگ منطقه صعب‌العبور درگیر حریق را شکافت و تکه‌ای از این صخره به سر رضا بهرامی، قرقبان این منطقه برخورد کرد. در جریان این حادثه قرقبان به کما رفت تا بار دیگر مظلومیت جنگل و جنگلبان تیتر روزنامه‌ها شود.

 • شلمچه؛ نخستین قدمگاه امام مهربانی‌ها

  داستان حضور امام رضا(ع) در ایران زمین براساس نقشه و روایات تاریخی موجود از نقطه‌ای خاص شروع می‌شود؛ نقطه‌ای که در دوران جنگ تحمیلی مکانی مقدس برای عموم ایرانیان بود و خون‌های بسیاری بر خاک آن ریخت تا بخشی از ایران بماند.

 • تماشای مهتاب و آفتاب در نمایشگاه سوزن‌دوزی‌های بلوچ

  سوزن‌دوزی را از مادرش یاد گرفت، وقتی چند سال بیشتر نداشت، آنقدر زود که وقتی شانزده ساله شد، دیگر برای خودش استادی شده بود. مهتاب نوروزی 63 سال سوز‌ن‌دوزی کرد و هنرش را روی پارچه ریخت و توی دست و دل شاگردانش. درنهایت 24تیرماه سال 91 و در سن 78 سالگی هم از دنیا دل کند و هم از آثار ماندگارش.

 • با خلاقیت هنرمندان و همکاری شهرداری، لاهیجان زیبا شد

  این گلستان همیشه خوش باشد

  کلافه از گرما و ترافیک، عجله دارد که خود را به بانک برساند و تا باز فراموش نکرده قسطش را بپردازد، درست مقابل بانک جلوه‌گری کتاب پنجم دبستانش، نگاه و دلش را می‌رباید، خوب که دقت می‌کند متوجه می‌شود این همان پست مخابراتی است که همیشه زیر انبوه اعلان و آگهی‌های پاره و کثیف پنهان بود! ... حالا اما رنگ و روی دیگری گرفته و چشم‌نواز شده است. بی‌دلیل خاصی شادی و نشاط در رگ‌هایش جاری می‌شود. خاطرات دور در جانش می‌دود و نفس عمیقی می‌کشد و با آرامش و تبسم وارد بانک می‌شود.

 • واژگونی سمند 4 کشته برجای گذاشت

  معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی سمند در اتوبان نطنز-کاشان که منجر به آتش‌سوزی آن شد 4 نفر از سرنشینان در دم جان خود را از دست دادند.

 • آب آلوده 15 نفر را به مراکز درمانی فرستاد

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: آلودگی آب باز هم مشکل آفرین شد و این بار در هویزه خوزستان 15 نفر را به دلیل ابتلا به بیماری اسهالی راهی مراکز درمانی کرد.