• حنای چهارمحال و بختیاری‌ها در رمضان رنگ می‌گیرد

  چهارمحال و بختیاری‌ها در ماه مبارک رمضان، دو رسم خاص دارند که در هیچ استان دیگری نمی‌توان سراغی از آن گرفت. این آیین‌ها در هفته پایانی این ماه ـ همزمان با سالروز مجازات قاتل امام علی(ع) ـ برگزار می‌شود و رسمی زنانه است.

 • رویداد گردشگری «همدان 2018» فرصتی است برای اعتلای دوباره تولیدات باکیفیت این استان

  چرم همدان برق می‌افتد

  رویداد مهم همدان 2018، چندی است از راه رسیده و با خود فرصت‌های زیادی به ارمغان آورده است. رونق و توسعه گردشگری همدان تنها یکی از این فرصت‌هاست، اما ده‌ها فرصت دیگر همچون معرفی صنایع‌دستی و صنعتی و کالاهای باکیفیت این خطه هم وجود دارد که در صورت توجه مسئولان می‌تواند علاوه بر احیای مشاغل از دست رفته، اشتغال‌زایی و درآمدزایی و رونق اقتصادی را برای مردمان دیار مادستان به همراه بیاورد؛ احیا و فعال سازی صنعت و هنر چرم‌سازی یکی از آنهاست.

 • رهایی محکوم از ۱۴۸ ضربه شلاق

  خانم معلم «ولی» دانش آموزش را بخشید

  خانم معلم سبزواری که به دلیل برخورد فیزیکی و توهین و افترای یکی از والدین دانش‌آموزان به دادگاه شکایت کرده بود، وقتی اظهار ندامت «ولی دانش‌آموز» را دید از حکم دادگاه مبنی بر 148 ضربه شلاق و 3 سال حبس تعلیقی، صرف نظر کرد و «ولی دانش‌آموز» را بخشید.

 • رگبار باران در شمال کشور

  مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز(۶ خرداد) با نفوذ جریانات خنک شمالی در نوار شمالی کشور شاهد رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی هستیم. شدت این بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، بخش‌هایی از خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

 • ۸ محور کشور مسدود است

  رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا کفت به دلیل بارش باران و وقوع سیلاب هشت محور مواصلاتی در کشور مسدود است.

 • همزمان با برگزاری جام جهانی 2018 در روسیه نمایشگاهی از صنایع‌دستی در مسکو برپا می‌شود

  جام‌های ایرانی در جام‌جهانی

  صنایع‌دستی ایران در جهان بی‌نظیر است و درواقع کشورمان یکی از سه قطب تولیدکننده صنایع‌دستی در دنیا به شمار می‌رود، اما این صنعت و هنر دست ایرانیان که ریشه در باور و فرهنگ این سرزمین دارد، هنوز نتوانسته با تمام ظرفیت‌های خود در بازار جهانی جلوه‌گری کند و زینت بخش خانه بی‌شمار هنردوست غیرایرانی در سراسر جهان شود.