• ثبت 5 زلزله بزرگ در 4 استان / معرفی مراکزی که بر روی دو گسل «جنت‌آباد» و «باغ فیض» قرار دارند +عکس

  در هفته گذشته 5 زلزله با بزرگای بیش از 4 ریشتر در 4 استان رخ داد که بزرگترین آنها در سنخواست استان خراسان شمالی با بزرگای 4.9 بوده است، ضمن آنکه استان‌های کرمانشاه و کرمان زلزله‌های مهم بیش از 3 ریشتر را تجربه کرده‌اند.

 • هوای تهران خنک می شود

  اداره کل هواشناسی استان تهران با پیش بینی وزش باد طی 48 ساعت آینده از آغاز روند تدریجی کاهش دما از فردا در این استان بویژه پایتخت خبر داد.

 • مدیر کل پایش سازمان هواشناسی اعلام کرد

  روند افزایشی دمای هوا

  مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه دمای هوا همچنان روند افزایشی دارد گفت: این روند تا 20 مرداد ماه ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد از این تاریخ، شکست گرمای هوا رخ دهد.

 • در پی ابراز نگرانی‌ها از کم‌شدن آب بزرگ‌ترین غار ایران،‌خبرنگار جام‌جم بررسی کرد

  آب غار علیصدر برای کشاورزی مصرف نمی‌شود

  غار علیصدر را تقریبا همه ایرانیان می‌شناسند. حتی اگر ندانند که بزرگ‌ترین غار آبی قابل پیمایش جهان است و از نزدیک به تماشای زیبایی‌های آن ننشسته باشند، اما دست‌کم می‌دانند که برای دیدنش باید به همدان سفر کنند؛ شهری که امسال عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی را هم یدک می‌کشد و جاذبه‌هایش بیش از هر زمانی مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

 • پیشرفته‌ترین مرکز درمانی بیماران سرطانی کشور به همت خیرین در کرمان ساخته شد

  کار بزرگ خیرین کرمان برای سرطانی‌ها

  خدمات رادیوتراپی از ملزومات درمان بیماران سرطانی است؛ حال آن‌که این خدمات در برخی مناطق کشور مثل استان‌ها و شهرستان‌های محروم براحتی در دسترس مردم نیست. از جمله این استان‌ها، کرمان است که بیماران سرطانی‌اش تا همین یک ماه پیش برای دریافت این‌گونه خدمات درمانی مجبور بودند رنج سفر به استان‌های همجوار را به جان بخرند.