• 20 درصد زنان واریس می گیرند

  یک فوق‌ تخصص جراحی عروق از واریس به عنوان شایعترین بیماری عروقی یاد کرد و گفت: 20 درصد زنان و 10 درصد مردان به این بیماری مبتلا می‌شوند که در صورت درمان نکردن در مراحل پیشرفته، خطر لخته‌ شدن و عوارض خطرناک ناشی از آن همچون آمبولی وجود دارد.

 • مشکل مردم تهیه 90 درصد داروهای عمومی است

  رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، اقدام وزارت بهداشت در راستای بازگشت قیمت داروهای خاص به نرخ سال 91 را تنها مشمول 10 درصد داروها دانست و گفت: اقشار ضعیف جامعه برای تهیه 90 درصد داروهای عمومی هم تحت فشار هستند.

 • سلامت زنان

  عفونت‌های ناحیه تناسلی در زنان یائسه

  یکی از مشکلات بانوان، عفونت‌های متنوع واژن است که در دوره‌های مختلف زندگی دچار آن می‌شوند. این عفونت‌ها در هر دوره زندگی دارای عوامل زمینه‌ساز خود است.

 • چشم‌های کویری

  «حیف نیست این مروارید‌ها را دور می‌ریزی.» این جمله را همگی بارها برای آرام‌کردن کودکانی که زیاد گریه می‌کنند به کار برده‌ایم که مفهومش در اصل این است که اشک ما چیزی فراتر از آب ساده است و واقعیت نیز همین است؛ یعنی اشک، ترکیبی از آب، چربی‌ها، پروتئین، مواد معدنی و مواد ضد باکتری است که سطح چشم را نرم و شفاف و دید مطلوب را امکان‌پذیر می‌سازد.

 • کوچولوهای مضطرب را شناسایی​کنید

  الینا همیشه نگران و مضطرب بود. هر روز صبح می‌ترسید از اتوبوس مدرسه جا بماند و با این‌که حتی یک‌بار هم چنین اتفاقی نیفتاده بود، همیشه اضطراب داشت. وقت ناهار که می‌شد، دلش شور می‌زد که نکند جای مورد علاقه‌اش در سالن غذاخوری پر شود و نتواند آنجا بنشیند یا این‌که امتحانی را فراموش کرده باشد و برای همین هم نتواند بخوبی از عهده آن بربیاید.

 • سازمان ملل اعلام کرد:

  کاهش مرگ و میر ناشی از ابتلا به ایدز در جهان

  سازمان ملل اعلام کرد میزان ابتلا به ایدز و شمار تلفات ناشی از ابتلا به این بیماری در جهان به طور عمده به علت افزایش دسترسی افراد به امکانات بهداشتی و درمانی به نحو قابل توجهی کاهش یافته است.

 • رئیس کل سازمان نظام پزشکی خبر داد:

  ایران جزو 5 کشور جهان در سلامت خون

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: ایران جزو پنج کشور جهان در سلامت خون و رکورددار مشارکت مردم در اهدای خون است.

 • کاهش قیمت داروهای بیماران صعب‌العلاج

  رئیس سازمان غذا و دار گفت: طی بازدیدی که از ۳ داروخانه ۱۳ آبان، هلال احمر و ۲۹ فروردین امروز داشتم، داروی بیماران صعب‌العلاج مانند سرطان و ام اس با کاهش قیمت بسیار مواجه شد.

 • دبیر یازدهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست های ایران:

  ارتوپدی فک و صورت در سنین 6 تا 7 سالگی انجام شود

  دبیر یازدهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست های ایران گفت: درمان های ارتوپدی فک و صورت از سنین 6 - 7 سالگی، همزمان با رویش اولین دندان های دایمی کودکان، مانع ایجاد ناهنجاری در سنین دندان های دایمی است.

 • نسخه

  روش‌های تشخیص بیماری‌های قلبی

  در گذشته پزشکان با صرف وقت و دقت کافی و استفاده از وسایل ساده‌ای همچون گوشی و فشارسنج بیماری‌ها را تشخیص می‌دادند. اکنون با ورود تکنولوژی مدرن، وسایل کمک تشخیصی به پزشکان یاری می‌رساند و در مواردی متاسفانه حتی جایگزین معاینه شده است. قبل از ورود به این بحث باید گفت هیچ چیز جای معاینه دقیق را نمی‌گیرد.

 • چند نکته مهم درباره ارتودنسی

  امروزه وظیفه ارتودنتیست‌ها فقط ردیف کردن دندان‌ها نیست. ایجاد لبخند زیبا، نیازمند توجه به مسائل بسیاری است که یکی از آنها ردیف بودن دندان‌هاست.

 • نحوه تخصیص یارانه بیماران خاص

  مدیرکل دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تخصیص یارانه داروهای بیماران خاص، گفت: در مرحله اول ۵۰۰ ملیارد تومان به عنوان یارانه در اختیار سازمان‌های بیمه‌گر قرار گرفته و چند روز آینده در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.