• سلامت زنان

  سفر در حاملگی

  در ماه‌هایی هستیم که به دلیل تعطیلی مدارس بیشترین مسافرت‌ها انجام می‌شود و برای یک مادر باردار این سوال وجود دارد که آیا می‌تواند به مسافرت برود یا خیر و در صورتی که می‌تواند، چه شرایطی را باید رعایت کند.

 • وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

  از هر 1000 ایرانی 90 نفر بستری می‌شوند

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق مطالعات انجام شده از هر 1000 نفر جمعیت کشور 90 نفر بستری می شوند که سالانه رقمی حدود 6.5 میلیون نفر می‌شود و برای هر نفر حدود 720 تا 800 هزار تومان هزینه می‌شود.

 • اسطوخدوس در درمان اختلالات عصبی موثرتر از دیازپام است

  مجری طرح های مطالعاتی گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت: بررسی و مطالعات پژوهشگران این دانشگاه برروی گیاه اسطوخدوس نشان می دهد، تاثیر این گیاه در درمان اختلالات عصبی از داروی دیازپام موثرتر است.

 • رییس سازمان نظام پرستاری اعلام کرد:

  حداقل و حداکثر حقوق پرستاران با اجرای تعرفه‌های پرستاری

  رییس سازمان نظام پرستاری به اعلام حداقل و حداکثر دریافتی پرستاران پس از اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پرداخت و گفت: میزان این افزایش حقوق مبتنی بر عملکرد پرستار خواهد بود.

 • دلایل ضعف و بی‌حالی

  یکی از شایع‌ترین شکایات بیماران مراجعه‌کننده به مطب پزشکان بی‌حالی، خستگی و کم انرژی بودن است.

 • زخمی بر​ قرنیه چشم

  چشم‌ها مانند یک دوربین عکاسی هستند که اصلی‌ترین جزء آنها قرنیه است. قرنیه، بافتی شفاف و جلوترین سطح کره چشم است و چون مهم‌ترین سطح انکساری چشم محسوب می‌شود، بروز هرگونه اشکالی در آن که معمولا به صورت زخم است، دید را بشدت دچار اختلال می‌کند.

 • معاون سازمان غذا و دارو :

  داروهای ایرانی ۴۰ و خارجی ۹۰ درصد گران شدند

  معاون امور دارویی سازمان غذا و دارو از اتمام قیمت‌گذاری داروهای داخلی و وارداتی خبر داد و گفت: داروهای تولید داخل به طور متوسط ۴۰ درصد و داروهای وارداتی به طور متوسط حدود ۹۰ درصد گران شدند.

 • چرا اعصاب نداری؟

  مدتی است که پس از انجام فعالیت‌های مختصر جسمی یا فکری، احساس ضعف و فرسودگی می‌کنی. گویا انرژی و توان روحی و جسمی‌ات بدون آن‌که علت‌اش را بدانی، بشدت تحلیل رفته است و ادامه این روند همراه با بدخوابی، سر درد، ضعف حافظه و کاهش تمرکز بسیار آزاردهنده شده است؛ بنابر تشخیص روانپزشک، تو مبتلا به خستگی عصبی یا ضعف اعصاب هستی، اما ضعف اعصاب چیست؟