• هوای تهران خنک می شود

  اداره کل هواشناسی استان تهران با پیش بینی وزش باد طی 48 ساعت آینده از آغاز روند تدریجی کاهش دما از فردا در این استان بویژه پایتخت خبر داد.

 • عشقی به وسعت یک آغوش

  عکاس: امیر صادقیان

  مادری ۵۰ ساله در روستای چورت از توابع شهر کیاسر استان مازندران، تمام هستی و زندگی‌اش را وقف پسر متفاوت خود کرده است. وجیهه رستمی که ۱۹ سال قبل پنجمین فرزندش را برخلاف میل خانواده به دنیا‌ می ‌آورد، در پی یک خواب نام او را " حنان " میگذارد. وجیهه سی ساله که بعد از سه ماه متوجه معلولیت حنان میشد تصمیم می‌گیرد با تمام توان از پسرش مراقبت کند، پسری که تا دوازده سالگی حتی قادر به راه رفتن نبوده است.
  خانواده پورنادر تا پیش از تنفس ده ساله منابع طبیعی، از راه جنگل امرار و معاش می‌کردند اما حالا که حنان به دلیل رشد استخوانی متفاوت، نیازمند امکانات رفاهی و درمانی است شرایط معیشتی مناسبی ندارند تا حدی که حتی توان تهیه پوشاک و کفش مناسب برا او را ندارند.
  با این همه وجیهه ۱۹ سال است که به تنهایی از فرزندش مراقبت کرده و فرسودگی جسمی و دردهای شدید استخوانی و مفصلی باعث نگرانی او بابت آینده حنان شده است. آنچه در این مجموعه می‌بینید، تنها گوشه ای از لحظات و سختی‌های این مادر و فرزند را به تصویر کشیده است، مادری که تمام قد، خود را فدای فرزند معلولش کرده است.

 • آغاز طرح ساماندهی پلاک موتورسیکلت‌ها از شنبه

  رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: طرح ساماندهی پلاک موتورسیکلت‌ها از شنبه شروع خواهد شد، پوشاندن پلاک به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و افراد مجاز به نصب وسیله‌ای که باعث کاهش دیده شدن پلاک شود، نیستند.

 • رئیس سازمان سنجش و آموزش:

  کنکور ۹۸ با ۲ نوع سؤال برگزار می‌شود

  رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: با توجه به وضعیت فعلی ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌ها و تأثیر سوابق تحصیلی، ۸۷ درصد پذیرش دانشگاه‌ها بدون کنکور شد.

 • دبیرکل خانه اقتصاد در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  هیچ گونه شفافیت اقتصادی در سیاست های ارزی دولت مشاهده نمی شود

  موضوع شفافیت اقتصادی طی چند هفته اخیر درحالی به صدر اخبار رسانه‌ها و سخنرانی‌های مسئولان مختلف بخصوص تیم اقتصادی کابینه دولت تبدیل شده است که برخی از کارشناسان براین باورند این معضلی نهادینه در مدیریت اقتصادی کشورمان است.

 • مدیر کل پایش سازمان هواشناسی اعلام کرد

  روند افزایشی دمای هوا

  مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه دمای هوا همچنان روند افزایشی دارد گفت: این روند تا 20 مرداد ماه ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد از این تاریخ، شکست گرمای هوا رخ دهد.

 • قطعی‌ برق،‌ بدون بیمه خسارت

  خاموشی‌های مکرر برق در روزهای اخیر بالاخره طاقت خیلی‌ها را طاق کرد و به همین بهانه صدای اعتراض جماعت زیادی که به خاطر قطعی برق، خسارت دیده بودند، بلند شد.