• کدام رشته‌ها و مقاطع تحصیلی شاغل پرورترند؟ +جدول

  تازه‌ترین داده‌های مرکز آمار از بازار کار نشان می‌دهد که در سال ۹۷ در بین مقاطع تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم، کاردانی، کارشناسی، فوق لیسانس، دکترای حرفه‌ای و تخصصی و فوق دکترا نرخ مشارکت نیروی کار نیز بالا رفته است.

 • چند نکته درباره هدایت تحصیلی

  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهمی اظهار کرد: متاسفانه برخی خانواده‌ها فرزندانشان را به سمت رشته تجربی سوق می‌دهند و همه ساله شاهد حضور بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب تجربی در کنکور سراسری هستیم در حالی که شاید ۱۵ هزار نفر آنها وارد رشته‌های خوب و در آینده شغل خوبی بشوند.

 • خانواده ها توجه کنند؛

  شروط لازم برای ثبت نام در مدارس

  رئیس اداره ارزیابی عملکرد، پاسخگویی و شکایات آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به شرایط ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: یکی از شرایط ، قرار داشتن در محدود جغرافیایی محل ثبت نام است. اولویت ثبت نام با ساکنین محدوده محل ثبت نام است و معمولاً خود اولیاء نیز از این موضوع استقبال می‌کنند.

 • ویژه دانش آموزان پسر پایه‌های نهم، دهم و یازدهم

  ثبت نام المپیاد دانش آموزی سیاست گذاری آغاز شد

  المپیاد دانش آموزی سیاست گذاری در قالب یک مدرسه­ تابستانه برگزار می گردد. این دوره از دو کاردو (کارگاه-اردو) به علاوه­ روی­داد پایانی تشکیل شده است. هر کاردو، در چهار روز برگزار خواهد شد. رویداد پایانی هم یک هفته بعد از پایان دوره، برای ارائه و داوری پروژه­ ها اجرا می ­شود.

 • سرپرست آموزش و پرورش خبر داد؛

  ارائه الکترونیکی «کارنامه» به دانش‌ آموزان از اول مهر

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش از ارائه «کارنامه» و «پرونده سلامت و بهداشت» دانش آموزان به صورت الکترونیکی از اول مهرماه خبر داد و گفت: این امر در مدارسی که بسترهای الکترونیک آنها فراهم است، انجام خواهد شد.

 • معاون آموزش ابتدایی خبر داد

  ممنوعیت آزمون های چرتکه و کانگورو در مدارس

  معاون آموزش ابتدایی گفت: نامه ای را به زودی به مدارس ابلاغ می کنیم و بر اساس آن آزمون هایی چون چرتکه و کانگورو که فقط روی تقویت قوای ذهنی تمرکز کرده ممنوع اعلام می شود.