• آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ از ۲۰ مرداد

  سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ فرایند انتخاب رشته داوطلبانی که در کنکور سراسری سال ۹۸ مجاز می‌شوند، از یکشنبه ۲۰ مرداد ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود و به مدت پنج روز ادامه دارد.

 • کدام رشته‌ها و مقاطع تحصیلی شاغل پرورترند؟ +جدول

  تازه‌ترین داده‌های مرکز آمار از بازار کار نشان می‌دهد که در سال ۹۷ در بین مقاطع تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم، کاردانی، کارشناسی، فوق لیسانس، دکترای حرفه‌ای و تخصصی و فوق دکترا نرخ مشارکت نیروی کار نیز بالا رفته است.

 • چند نکته درباره هدایت تحصیلی

  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهمی اظهار کرد: متاسفانه برخی خانواده‌ها فرزندانشان را به سمت رشته تجربی سوق می‌دهند و همه ساله شاهد حضور بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب تجربی در کنکور سراسری هستیم در حالی که شاید ۱۵ هزار نفر آنها وارد رشته‌های خوب و در آینده شغل خوبی بشوند.

 • خانواده ها توجه کنند؛

  شروط لازم برای ثبت نام در مدارس

  رئیس اداره ارزیابی عملکرد، پاسخگویی و شکایات آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به شرایط ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: یکی از شرایط ، قرار داشتن در محدود جغرافیایی محل ثبت نام است. اولویت ثبت نام با ساکنین محدوده محل ثبت نام است و معمولاً خود اولیاء نیز از این موضوع استقبال می‌کنند.

 • ویژه دانش آموزان پسر پایه‌های نهم، دهم و یازدهم

  ثبت نام المپیاد دانش آموزی سیاست گذاری آغاز شد

  المپیاد دانش آموزی سیاست گذاری در قالب یک مدرسه­ تابستانه برگزار می گردد. این دوره از دو کاردو (کارگاه-اردو) به علاوه­ روی­داد پایانی تشکیل شده است. هر کاردو، در چهار روز برگزار خواهد شد. رویداد پایانی هم یک هفته بعد از پایان دوره، برای ارائه و داوری پروژه­ ها اجرا می ­شود.

 • سرپرست آموزش و پرورش خبر داد؛

  ارائه الکترونیکی «کارنامه» به دانش‌ آموزان از اول مهر

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش از ارائه «کارنامه» و «پرونده سلامت و بهداشت» دانش آموزان به صورت الکترونیکی از اول مهرماه خبر داد و گفت: این امر در مدارسی که بسترهای الکترونیک آنها فراهم است، انجام خواهد شد.

 • معاون آموزش ابتدایی خبر داد

  ممنوعیت آزمون های چرتکه و کانگورو در مدارس

  معاون آموزش ابتدایی گفت: نامه ای را به زودی به مدارس ابلاغ می کنیم و بر اساس آن آزمون هایی چون چرتکه و کانگورو که فقط روی تقویت قوای ذهنی تمرکز کرده ممنوع اعلام می شود.