• مقاوم‌سازی اقتصاد در چهارگوشه جهان

  ژاپن چگونه منطقه بحران‌زده را به قطب کشاورزی تبدیل کرد؟

  توجه به زیرساخت‌های کشاورزی با توجه به افزایش تقاضا برای تامین نیازهای غذایی، یکی از سیاست‌های قابل اعتماد اقتصادی در اغلب کشورهاست و مسئولان و سیاستگذاران همواره به دنبال ایجاد تنوع تولید و افزایش بازارهای صادراتی برای محصولات کشاورزی خود داخل مرزهای کشورشان هستند. اگرچه اشتغالزایی و گردش مالی مناسب در این صنعت، عاملی برای توجه بیش از پیش سرمایه‌گذاران به منظور حضور در بخش‌های مختلف اقتصاد کشاورزی است.

 • رکود چین

  سیاست جدید چین برای خروج از بحران

  پس از انتشار اخبار نگران‌کننده اقتصادی در «دوشنبه سیاه» بازارهای مالی چین و افت شدید شاخص‌های بورس و همچنین کند شدن آهنگ رشد اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ جهان، دولت این کشور برای کنترل و همچنین افزایش رشد اقتصادی درمیان شرکت‌ها سیاست جدیدی اتخاذ کرده است.

 • در برنامه خندوانه مطرح شد؛

  اصفهان آغازگر طرح حمایت از کالای ایرانی

  شهردار اصفهان در گفت‌وگوی تلفنی با رامبد جوان، مجری و کارگردان برنامه «خندوانه» گفت: اصفهان در لبیک به پیام رهبر معظم انقلاب، نخستین قرارگاه اقتصاد مقاومتی را در بین کلانشهرهای کشور راه‌اندازی کرد.

 • 10 چهره تاثیرگذار دنیای مالی

  بر اساس تازه‌ترین ارزیابی بلومبرگ، در میان 50 چهره تاثیرگذار در حوزه مالی در سال 2016، ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا در صدر قرار دارد و این در حالی است که در این فهرست خبری از باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا نیست.

 • آزادراه 3 هزار نفر را بیکار کرد

  نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیکاری دغدغه اصلی خانواده ها و جوانان پلدختر است و هر خانواده دو جوان تحصیلکرده و بیکار دارد.

 • اقتصاد جهان

  خط لوله «تاپی» به جای خط لوله «صلح»

  اواسط سال 2002 میلادی بود که با انتشار اخباری گسترده‌ مربوط به اجرای پروژه خط لوله صلح با مشارکت ایران، پاکستان و هندوستان، قرار شد گاز طبیعی ایران از طریق این خط لوله به کشورهای یاد شده انتقال داده شود تا آنها به عنوان یکی از بازارهای گاز طبیعی ایران در جدول فروش‌خارجی کشورمان قرار گیرند.

 • اقتصاد جهان

  کار سیاه؛ نگرانی‌ تازه قاره سبز

  در حالی که بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مثل یونان، پرتغال، ایتالیا ، دانمارک و... از نظر اقتصادی با مشکلات عمده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند، این موضوع باعث گسترش «کارسیاه» درقاره سبز شده است.

 • نگاه

  پیش‌بینی آینده قیمت نفت

  بانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کردند با تداوم روند کاهشی یک سال اخیر قیمت‌های جهانی نفت‌خام، بهای هر بشکه نفت‌خام در سال ٢٠١٦ میلادی از ٦٠ دلار در هر بشکه فراتر نخواهد رفت.

 • راهکار اروپایی برای کاهش بیکاری

  پدیده پیری و افزایش روز افزون افراد تحصیلکرده بیکار در سراسر جهان به خصوص در قاره سبز به معضلی گسترده تبدیل شده که دولتمردان نسبت به آن واکنش نشان داده و با استفاده از راهکارهایی غیر از آنچه تاکنون به آن اشاره شده است سعی در یافتن راه‌حلی مناسب برای پایین آوردن آمار بیکاری دارند.

 • نگاه

  تجربه توسعه چین

  شاید بتوان این گونه اذعان کرد که ژانویه 1979 در تاریخ چین نقطه عطفی تاریخ ساز محسوب می‌شود. سفر دنگ شیاثونیگ به ایالات متحده و انعقاد قراردادهای همکاری علمی و فنی دو جانبه، پیوندهای نوینی برای انتقال تجارب علمی جهان به چین فراهم کرد.

 • اقتصاد جهان

  رشد اقتصاد آنلاین در اروپا سریع اما دشوار

  براساس اطلاعات موجود از روند توسعه اقتصاد دیجیتال در قاره اروپا، اقتصاد دیجیتال در این قاره هفت برابر سریع‌تر از دیگر حوزه‌های اقتصادی رشد می‌کند در حالی که سهم اروپا از کل این بازار جهانی، تنها یک‌چهارم است.

 • اقتصاد جهان

  کسب و کار خرد؛ موتور اقتصاد اروپا

  در گذشته استفاده از مجتمع‌های تجاری بزرگ برای ایجاد تحرک اقتصادی و همچنین اشتغالزایی به عنوان راهکاری علمی و عملی شناخته می‌شد، اما امروز موتور محرکه اقتصاد در بسیاری از مناطق دهکده جهانی ازجمله قاره اروپا، شرکت‌های کوچک و متوسط شناخته شده‌ است.