• دلار ارزان شد

  بانک مرکزی نرخ 39 ارز را اعلام کرد که بر این اساس، نرخ دلار نسبت به دیروز کاهش اما قیمت یورو و پوند افزایش داشته است.

 • معاون بیمه مرکزی؛

  تحریم‌های بیمه پس از توافق ژنو برداشته نشد

  معاون بیمه مرکزی با تأکید براینکه تحریم‌های بیمه ای بعد از توافق نامه ژنو برداشته نشد، از سیل تقاضای بیمه های خارجی برای ورود به ایران خبر داد و گفت: قرار نیست شرکت‌های بیمه خارجی در ایران بیمه نامه صادر کنند.

 • جدول قیمت سکه و ارز

  جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار روز یکشنبه منتشر شد که بر این اساس نرخ دلار 3255 تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 945 هزار و 500 تومان شد.

 • خیال همه ثبت‌نام کنندگان راحت

  یارانه خرداد ماه واریز می‌شود

  با وجود اینکه بعد از ثبت نام برای دریافت یارانه در مرحله دوم اعلام شد که در اردیبهشت ماه به حساب تمامی متقاضیان یارانه واریز شده تا دولت با بررسی اطلاعات برای مراحل بعد تصمیم گیری کند شواهد نشان می‌دهد که یارانه خردادماه نیز به روال قبل به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

 • جدول قیمت سکه و ارز

  جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار روز شنبه منتشر شد که براین اساس، نرخ دلار 3277 تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 956 هزار و 500 تومان شد.

 • نظر سیف در مورد جریمه دیرکرد بانکی

  رئیس کل بانک مرکزی درباره جریمه تأخیر تأدیه در نظام بانکی گفت: سیستم بانکی به منظور تقویت انگیزه بازپرداخت در مشتریان، مکانیزم وجه التزام را دارد که آئین نامه مربوط به آن بر اساس مصوبه شورای نگهبان در نظام بانکی مورد اشاره قرار می‌گیرد.

 • بانک مرکزی نرخ 23 ارز را افزایش داد

  بانک مرکزی نرخ 39 ارز را اعلام کرد که براین اساس، نرخ 23 ارز در روز جاری (شنبه)نسبت به روز سه شنبه هفته گذشته (آخرین روز کاری) افزایش، قیمت 14 ارز کاهش و نرخ دو واحد پولی نسبت به روز مذکور ثابت ماند.

 • انتشار اوراق گواهی سپرده کالایی در بورس کالا

  رئیس سازمان بورس با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی بورس که به ریاست وزیر اقتصاد برگزار شد، از تصویب انتشار اوراق سپرده کالایی در بورس کالای ایران و تخفیف ۸۰ درصدی سهم ارکان بازار از کارمزد معاملات صندوق توسعه بازار سرمایه خبر داد.

 • آیت الله جوادی آملی:

  بانکها پول حرام به کارمندان خود می‌دهند

  آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار سیف رئیس بانک مرکزی درباره اخذ دیر کرد توسط بانک‌ها ابراز داشت: گرفتن ربا و جریمه دیر کرد در دین اسلام حرام است اما می‌بینیم که متأسفانه بانک‌ها همین پول‌ها را از مردم می‌گیرند و بعد به عنوان حقوق به کارکنان خود می‌دهند و آنان هم آن را به خانه می‌برند در حالی که باید بدانیم اگر کاری حلال نباشد حرام است و سرنوشت آن رفتن به جهنم خواهد بود.

 • پرداخت وام‌های خرد بانکی از سر گرفته می‌شود

  معاون اقتصادی بانک مرکزی از برنامه این بانک برای تعدیل نرخ سود عقود مبادله‌ای خبر داد و گفت: با اصلاح نرخ‌ها، تسهیلات عقود مبادله‌ای را احیا خواهیم کرد. این اقدام به معنی افزایش پرداخت وام خرد بیشتر با سود کنترل‌شده به مردم از سوی بانک‌ها خواهد بود؛ موضوعی که کاهش چشمگیر آن یکی از گلایه‌های اصلی مردم بوده است. وام‌هایی چون خرید خودرو، جعاله، خرید لوازم خانگی، وام ازدواج و امثالهم در قالب عقود مبادله‌ای بانکی دسته‌بندی می‌شوند.