• خروج ارزهای بلوکه شده از حساب‌های راکد

  فروش ارز صادراتی نرخ آزاد به بانک‌ها آغاز شد

  نایب رییس کنفدراسیون صادرات از آغاز فروش ارز صادراتی به بانک​ها به نرخ آزاد خبرداد و گفت: بانک​ها با توجه به قوانین آن زمان، به دنبال خرید ارز به نرخ ارز مرجع و بعد از آن نرخ مبادله ای بودند که اغلب صادرکنندگان به دلیل ضرر هنگفت، حاضر به واگذاری نبودند و میزان زیادی ارز در حساب‌هایشان به‌صورت راکد مانده بود و با این روش مشکلات انها برطرف خواهد شد.

 • 70 درصد معاملات بورس، آنلاین شد

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با راه‌اندازی معاملات برخط، تعداد معامله کنندگان آن بالغ بر 614 هزار نفر شده‌اند و به طور میانگین 70 درصد از تعداد دفعات معاملات از بستر آنلاین صورت می‌گیرد و در واقع 20 درصد از ارزش کل بازار سرمایه از این طریق صورت می‌پذیرد.

 • شاخص بورس 1267 واحد صعود کرد

  شاخص کل بورس و اوراق بهادار در جریان معاملات امروز دوشنبه روند مثبت دو روز گذشته خود را ادامه داد و با صعود 1267 واحدی پس از عبور از مرز 73 هزار واحدی در ایستگاه 73 هزار و 548 واحدی ایستاد.

 • در انتظار پاسخ شفاف بانک مرکزی

  خیلی صریح و همین اول برویم سر اصل مطلب: مصوبه دولت قبل درباره پرداخت وام ساخت و خرید مسکن به خبرنگاران با وجود پیگیری‌های مکرر، هنوز روی هواست و بانک مرکزی به هر دلیل ـ که عمده‌اش مشغله‌های این روزهای بانک مرکزی است ـ پاسخ شفافی به این موضوع نمی‌دهد.

 • قیمت میوه و سبزی افزایش یافت

  گزارش بانک مرکزی از نرخ مواد غذایی

  بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 18 مهر 1393 را اعلام کرد که بر اساس آن قیمت برنج، گروه میوه‌های تازه، سبزی‌های تازه، گوشت قرمز، گوشت مرغ و قند و شکر افزایش، قیمت گروه لبنیات و تخم مرغ کاهش یافت و نرخ گروه حبوب، چای و روغن نباتی ثابت مانده است.