• جزئیات تخلف 12 هزار میلیارد تومانی بانکی از زبان سیف

  رییس کل بانک مرکزی با بیان جزئیات تخلف 12 هزار میلیارد تومانی بانکی در خصوص دلیل انتشار اخبار متفاوت درباره آن اظهار داشت: شروع موضوع بدین ترتیب بوده که از دسته چک های بین بانکی موجود در شعبه و ثبت نشده در سیستم، براساس تبانی سوء استفاده کنندگان و چند نفر از کارکنان شعبه، چک هایی صادر و تحویل سوءاستفاده کنندگان می گردیده است.

 • مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد

  آخرین خبرها از افزایش وام مسکن، خودرو و جعاله یارانه ای

  مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی آخرین جزییات مصوبه شورای پول و اعتبار درباره‌ وام مسکن، وام خودرو، کالا و وام ازدواج را تشریح کرد و گفت:بانکها وام جعاله 20 میلیون تومانی پرداخت می کنند که 10 درصد سود آن را دولت به صورت یارانه‌ای پرداخت می‌کند.

 • رییس کل بانک مرکزی:

  متقاضیان تسهیلات بانکی باید فیلتر شوند

  رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه باید متقاضیان تسهیلات بانکی فیلتر شوند، گفت: اگر قرار باشد عدم پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی به معنای کمبود نقدینگی و محدودیت منابع مالی قلمداد شود این امر مشکلاتی را برای نظام بانکی به وجود خواهد آورد.

 • این مدیران تا پایان عمر امکان هیچ‌گونه فعالیتی در نظام بانکی را نخواهند داشت

  اخراج 8 مدیر متخلف بانکی

  معاون نظارتی بانک مرکزی از اخراج هشت مدیر متخلف بانکی و ارجاع دو پرونده بانکی به هیات انتظامی خبر داد.

 • در هفته منتهی به 5 دی ماه

  نرخ 3 گروه مواد غذایی افزایش یافت

  بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به پنجم دی ماه جاری را اعلام کرد که براساس آن قیمت چهار گروه مواد خوراکی نسبت به هفته گذشته آن ثابت ماند و سه گروه کالایی کاهش و سه گروه دیگر افزایش یافت.

 • کاهش قیمت 20 ارز

  نرخ بانکی دلار 2720 تومان شد

  بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای روز جاری شنبه اعلام کرد که براین اساس نرخ بانکی 20 ارز نسبت به روز پنجشنبه هفته گذشته کاهش و قیمت 17 واحد پولی افزایش یافت البته نرخ دو ارز نیز تغییری نکرد.

 • با هوشنگ نادریان، کارشناس ارشد حسابرسی

  بانک‌ها نظام جامع مدیریت تقلب ندارند

  کشف سوء‌استفاده‌های متعدد درسیستم بانکی که آخرین آن سوءاستفاده 12 هزار میلیارد تومانی در چند بانک کشور بود، بار دیگر این پرسش قدیمی را روی میز قرار داده که چه نقصی در نظام حسابرسی، کنترل و بازرسی بانک‌های کشور وجود دارد که هرچند وقت یک‌بار چنین سوء‌استفاده‌هایی رخ می‌دهد؟