• نرخ شش گروه مواد خوراکی ثابت ماند

  بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی 11 گروه مواد خوراکی را در هفته منتهی به 25 مهرماه 93 را در تهران اعلام کرد که بر این اساس نرخ شش گروه کالایی ثابت ماند در عین حال قیمت دو گروه افزایش و نرخ سه گروه دیگرکاهش یافت.

 • بانک مرکزی نرخ 17 ارز را کاهش داد

  بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای روز جاری شنبه اعلام کرد که براین اساس نرخ بانکی 17 ارز نسبت به پنجشنبه هفته گذشته کاهش و قیمت 18 واحد پولی افزایش یافت البته نرخ چهار ارز نیز بدون تغییر ماند.

 • با دکتر ایرج توتونچیان،​کارشناس ارشد بانکداری اسلامی

  سود علی‌الحساب بانک‌ها​ همان رباست

  مساله اصلی این روز‌های بانک‌های کشور، کمبود نقدینگی و همچنین نحوه عملیات بانکداری است. به گفته کارشناسان، سیستم بانکی راه را اشتباه رفته‌ و همان روش‌هایی که در بانکداری غرب و نظام سرمایه‌داری حاکم است، به شکلی دیگر اکنون در کشور اجرا می‌شود.

 • خروج ارزهای بلوکه شده از حساب‌های راکد

  فروش ارز صادراتی نرخ آزاد به بانک‌ها آغاز شد

  نایب رییس کنفدراسیون صادرات از آغاز فروش ارز صادراتی به بانک​ها به نرخ آزاد خبرداد و گفت: بانک​ها با توجه به قوانین آن زمان، به دنبال خرید ارز به نرخ ارز مرجع و بعد از آن نرخ مبادله ای بودند که اغلب صادرکنندگان به دلیل ضرر هنگفت، حاضر به واگذاری نبودند و میزان زیادی ارز در حساب‌هایشان به‌صورت راکد مانده بود و با این روش مشکلات انها برطرف خواهد شد.

 • 70 درصد معاملات بورس، آنلاین شد

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با راه‌اندازی معاملات برخط، تعداد معامله کنندگان آن بالغ بر 614 هزار نفر شده‌اند و به طور میانگین 70 درصد از تعداد دفعات معاملات از بستر آنلاین صورت می‌گیرد و در واقع 20 درصد از ارزش کل بازار سرمایه از این طریق صورت می‌پذیرد.

 • شاخص بورس 1267 واحد صعود کرد

  شاخص کل بورس و اوراق بهادار در جریان معاملات امروز دوشنبه روند مثبت دو روز گذشته خود را ادامه داد و با صعود 1267 واحدی پس از عبور از مرز 73 هزار واحدی در ایستگاه 73 هزار و 548 واحدی ایستاد.

 • در انتظار پاسخ شفاف بانک مرکزی

  خیلی صریح و همین اول برویم سر اصل مطلب: مصوبه دولت قبل درباره پرداخت وام ساخت و خرید مسکن به خبرنگاران با وجود پیگیری‌های مکرر، هنوز روی هواست و بانک مرکزی به هر دلیل ـ که عمده‌اش مشغله‌های این روزهای بانک مرکزی است ـ پاسخ شفافی به این موضوع نمی‌دهد.