• در جلسه هیات دولت مطرح شد؛

  6 مطالبه رئیس‌جمهور از رییس کل جدید بیمه مرکزی

  رئییس جمهور در این جلسه رییس کل جدید بیمه مرکزی را به گسترش چتر حمایتی بیمه و پوشش کامل آن در حوادث طبیعی و غیرمترقبه و نیز بهره گیری از نیروهای جوان و خلاق و تحول در این صنعت از طریق گسترش شفافیت و رقابت توصیه کرد.

 • پیگیری و تاکید شرکت عمرانی بنیاد مستضعفان برای ارایه خدمات بعد از فروش

  انتقال 600 سند به مالکان شهرک شهید بروجردی در فاز نخست

  با تلاش های صورت گرفته و تعامل خوب شهرداری منطقه 15 تهران و شرکت وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای انتقال اسناد واحدهای مسکونی شهرک شهید بروجردی به مالکان آنها ، تاکنون حدود 600 سند انتقال پیدا کرده است.

 • معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت خبر داد:

  اختصاص100 میلیارد ریال یارانه به طرح ملی توسعه صنعت پوشاک در هر استان

  معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران با اشاره به اینکه بخشی از ضمانت اعطای تسهیلات به طرح توسعه پوشاک در مناطق روستایی از طریق صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تا سقف ۳ میلیارد تومان خواهد بود، گفت: اکنون سرانه مصرف پوشاک کشور فقط 89 سنت است که اگر بتوانیم مطابق برنامه ریزی ها آن را به 40 دلار افزایش دهیم، 360 هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

 • نیمه پنهان آمار واردات خودرو (اینفوگرافیک)

  واردات خودرو همواره یکی از خبرساز‌ترین بخش‌های تجارت خارجی ایران بوده که نه تنها واردکنندگان بلکه خود مسئولان دولتی را هم درگیر حاشیه‌‌هایی از جمله آمارهای متناقض، دستورالعمل‌های خلق‌الساعه و همچنین تصمیم‌گیری‌های غیر اصولی کرده است.

 • دبیرکل بانک مرکزی:

  انتشار اوراق سکه پابرجاست

  با وجود اینکه طرح انتشار اوراق سکه در بازار سرمایه مدتی است متوقف شده و برخی گمانه‌زنی‌ها درباره منتفی شدن آن وجود دارد، دبیرکل بانک مرکزی می‌گوید که این طرح همچنان پابرجاست و روی میز قرار دارد.

 • رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس درگفتگو با جام جم آنلاین ؛

  اسامی متخلفان واردات غیرقانونی خودروبه قوه قضاییه داده شده است

  رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلف صورت گرفته در واردات ۶۴۸۱ دستگاه خودرو به کشور گفت: وزارت صنعت معدن تجارت در مورد این تخلف اطلاع رسانی کرده و گزارشات لازم به مراجع ذی‌صلاح قضایی ارجاع شده است.

 • رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درگفتگو با جام جم آنلاین؛

  باید مشخص شود چه کسانی از رانت خودرو بهره‌مند شدند

  رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس شورای اسلامی قبل از نامه آقای رئیس جمهور به وزیر صنعت معدن و تجارت در رابطه با تخلف واردات خودروهای خارجی به مسئله ورود پیدا کرد.

 • جام‌جم در گفت‌وگو با کارشناسان بررسی کرد

  چرا ایران از توتال شکایت نمی‌کند؟

  شرکت توتال که پس از برجام پروژه نان‌وآب‌دار فاز 11 پارس جنوبی را به دست گرفت، سرانجام از این پروژه کناره‌گیری کرد تا مورد تحریم‌های آمریکا قرار نگیرد.

 • تیم‌ ملی اقتصادی

  کارگر روزهای دورِ کارواش و پیتزافروشی‌ و رفتگر کوچه و خیابان‌های تهران که جای خواب هم نداشت، حالا شده است ضرب‌المثلِ روی زبان میلیون‌ها ایرانی: «رهبر معظم انقلاب در همین دیدار اخیر اعضای هیات دولت فرمودند از تیم اقتصادی دولت می‌خواهم مثل تیم ملی فوتبالمان که در رقابت‌های جام جهانی دلاورانه و با اقتدار جنگیدند و کاری کردند کارستان و به ویژه آن دروازه‌بان خوب تیم، برای حل مشکلات تلاش کنند.»

 • و ما ادراک توتال

  درباره تعهدات شرکت توتال به طرف ایرانی و خروج از ایران برخلاف متن قرارداد باید به صحبت‌های قبلی وزیر نفت ایران درباره عدم امکان خروج توتال از ایران طبق قرارداد توجه کرد.