• سلطه دلار 8 هزار تومانی بر بازار تلفن همراه

  موبایل ارزان نشد

  گرانی شدید موبایل به بهانه افزایش قیمت ارز و با وجود تخصیص دلار 4200 تومانی به واردکنندگان، موضوعی است که با وجود ورود مستقیم وزیر ارتباطات، لاینحل باقی مانده است.

 • یک کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با جام جم آنلاین:

  بیشترین میزان رانت اقتصادی در حوزه خودرو شکل گرفته است

  یک اقتصاددان گفت: سالهاست افراد صاحب نفود در دولت از رانت استفاده می کنند مخصوصا در بحث واردات خودرو بی شک رانت های زیادی صورت گرفته و می گیرد، اگر واردات خودرو رانتی نباشد دیگر اصل شفافیت موضوعیت پیدا نمی‌کند. افرادی که در ثبت سفارش خودرو با رانت اطلاعات یک شبه میلیاردر شده‌اند چه کسانی هستند؟ چرا دولت در معرفی این افراد و شرکت‌ها سهل‌انگاری می‌کند؟ رانت خواری بخش واردات بیشترین میزان را از گذشته تا کنون داشته است.

 • یک کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با جام جم آنلاین:

  تعلل در انتشار متخلفان واردات خودرو، حاصل عدم برنامه ریزی دولت است

  یک اقتصاددان گفت: دولت اگر در رابطه با موضوع تخلفات واردات خودرو شفاف سازی لازم را ارائه نکند انگشت اتهامات به سویش دراز می شود به عبارتی ساده تر تعلل در انتشار لیست متخلفان خودرو نشان دهنده وجود ایرادی در برنامه ریزی سیستمی دولت است.

 • عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین:

  دولت منابع مالی مورد نیاز برای تاسیس صنایع جدید برق را در اختیار وزارت نیرو قرار نمی دهد

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران از جهت بد مصرفی حامل های انرژی در دنیا رتبه هشتم را دارد تاکید کرد که دولت منابع مالی مورد نیاز برای تاسیس صنایع جدید برق را اختیار وزارت نیرو قرار نمی دهند.

 • معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی در گفتگوی اختصاصی با جام جم آنلاین:

  رانت سنگین بر سر خصوصی سازی ها سایه افکنده است

  بحث خصوصی‌سازی و اجرای دقیق اصل 44 قانون اساسی درحالی همواره با فراز و فرودهایی روبرو شده که رئیس این سازمان معتقد است از نظر قانونی هیچ مشکلی نداریم و تنها در اجرای آن با چالش‌هایی روبرو هستیم.

 • جنگ تجاری آمریکا و چین به پسته رسید

  وال‌استریت ژورنال خبر داده است که در پی تشدید جنگ تجاری، چین در پی اقدام تلافی‌جویانه تعرفه ۴۵ درصدی روی پسته آمریکا اعمال کرد که این باعث از دست رفتن بازار این محصول به نفع ایران خواهد شد.

 • خبر خوش رئیس سازمان خصوصی‎ سازی

  سود سهام عدالت افزایش می‎یابد

  رئیس‌کل سازمان خصوصی‌ سازی در خصوص میزان سود تقسیمی مربوط به سال مالی ۹۶ شرکت های سرمایه‌ پذیر گفت: با توجه به مجامع برگزارشده پیش‌بینی می‌شود امسال سود بیشتری میان مشمولان سهام عدالت نسبت به سال گذشته تقسیم شود.

 • جدیدترین قیمت وام مسکن +محاسبات

  اخیرا قیمت اوراق تسهیلات مسکنِ بانک مسکن مقداری کاهش داشته، اما قیمت اوراق تسهیلات بانک ملی با مقداری رشد همراه بوده است. با توجه به قیمت های جدید زوج های تهرانی برای گرفتن وام مسکن به علاوه جعاله باید حدود ۱۶ میلیون تومان هزینه کنند.