• آمریکا باز هم معافیت خرید نفت ایران را بررسی می کند

  مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا روز دوشنبه بار دیگر با اعتماد به نفسی کاذب اعلام کرد که معافیت خریداران نفت ایران تمدید نمی شود اما آسوشیتدپرس حالا از یک عقب نشینی دیگر کاخ سفید خبر داده و نوشته که واشنگتن در حال بررسی صدور دوره تازه ای از معافیت هاست.

 • پیش ‏بینی‏ ها درباره افزایش اجاره‌بهای مسکن در سال 98 ؛

  اجاره‌بها در انتظار تعادل یا شوک مجدد؟

  قیمت مسکن در سال 97 سر به فلک کشید و باعث شد بسیاری از شهرنشینان مجبور به کوچ شوند و حاشیه تهران را به‌عنوان حیطه جغرافیایی جهت سکونت در نظر بگیرند. بگذریم از اینکه بر اساس گزارش‏ها این موضوع چقدر بر روی ذهن بسیاری از مردم طبقه متوسط به پایین به‌خصوص خانوارهای زیرخط فقر تأثیر گذاشته است، شاید برای بسیاری قابل‌درک نباشد اما طی مسافتی طولانی برای رسیدن به محل کار به‌تدریج اعصاب و روان افراد را فرسوده و آسیب‌پذیر می‎کند.

 • صادرات تخم‌ مرغ آزاد شد

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای صادرات 3 کالا را ممنوع و صادرات تخم‌ مرغ خوراکی و غیرخوراکی را آزاد کرد.

 • بانک مرکزی:

  حضور مردم در شعب برای اخذ شناسه شهاب لازم نیست

  باتوجه به لزوم احراز هویت صحیح مشتریان در نظام بانکی، شناسه‌ای تحت عنوان «شهاب» برای هر یک از مشتریان بانکی تعریف شده است که به صورت یکتا مشتری را در همه بانک ها شناسایی می‌کند، از آنجایی که اخذ اطلاعات و تکمیل و دریافت شناسه «شهاب» توسط بانک‌ها صورت گرفته لذا از هموطنان درخواست می‌شود،‌ چنانچه پیش از این، در بانک‌ها احراز هویت شده‌اند به شعب بانک‌ها مراجعه نکنند.

 • قیمت میوه در بازار

  نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با اعلام قیمت 34 نوع میوه از آناناس، توت فرنگی و موز گرفته تا انواع پرتقال، سیب و خیار منتشر شد.

 • مالیات 97 به روایت آمار (اینفوگرافیک)

  درآمدهای مالیاتی یک از درآمدهای قابل استناد و قانونی دولت‌ها در سراسر جهان است که براساس آن دولت‌ می‌تواند هزینه‌هایش را مدیریت کرده و در راستای برنامه‌های تعیین شده این نوع درآمد را هزینه کند. از این رو بد نیست به درآمدهای مالیاتی دولت در سال 97 نیم نگاهی بیاندازیم تا دریابیم سهم دولت از درآمدهای مالیاتی چقدر بوده است.

 • میزان مصرف و قبوض برق مشترکان خانگی چگونه اصلاح می‌شود؟

  مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام پیک مصرف تابستان، گفت: در صورت صرفه‌جویی 10 درصدی در میزان برق مصرفی، 20 تا 30 درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد.

 • رئیس کل بانک مرکزی:

  توهم ملتهب شدن بازار ارز رفع شد

  رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه صفر کردن صادرات نفت توهم است، اعلام کرد: توهم بر هم خوردن بازار ارز و ملتهب شدن آن که مدام از آن صحبت می شد با مدیریت بانک مرکزی و اشراف آن بر بازار ارز برای چندمین بار رفع شد.

 • عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

  جایگاه ویژه صنایع غذایی در شرایط تحریم

  عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران با اشاره به جایگاه ایران در تولید انواع محصولات کشاورزی و صنایع غذایی اعلام کرد: این پتانسیل می‌تواند امتیازی قابل‌توجه در مقابل سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه اقتصاد کشورمان باشد که باید درست از آن استفاده کنیم.

 • تدابیر جدید برای تامین سوخت هواپیما

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه از اواسط سال قبل مشکل تأمین سوخت در پروازهای خارجی داریم، گفت: اصلاً اجازه ندادیم که هیچ‌ پرواز خارجی‌مان، به خاطر نبود سوخت کنسل و یا قطع شود، ضمناً تدابیری اتخاذ شد که مشکل تأمین سوخت در کشورهای دیگر کاهش یابد.