• قیمت نفت سبک ایران از 76 دلار عبور کرد

  میانگین قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 18 مه ( 28 اردیبهشت‌ماه) با 2 دلار و 81 سنت افزایش به 76 دلار و 60 سنت برای هر بشکه رسید که بیشترین رشد قیمت را در میان انواع نفت های شاخص داشته است.

 • نرخ بلیت پروازهای داخلی اوج گرفت

  با نزدیک‌شدن به تعطیلات چندروزه، نرخ بلیت پروازهای داخلی در حال اوج‌گیری است. قیمت پرواز تهران - بوشهر از مرز نیم‌میلیون تومان عبور کرده و بلیت پرواز تهران ــ‌کیش نیز ۶۱۵هزار تومان فروخته می‌شود.

 • وزیر صنعت گرانی 9.6 درصد خودروهای داخلی را قانونی اعلام کرد

  چراغ سبز به گرانی خودرو! +جدول

  وزیر صنعت، معدن و تجارت هفته پیش اعلام کرد خودروسازان داخلی حق افزایش قیمت خودرو بیش از 9.6 درصد را ندارند، چراغ سبزی که به معنای مجاز بودن افزایش قیمت خودروهای داخلی تا سقف 9.6درصد است.

 • ضرب الاجل آمریکا به خریداران نفت ایران

  تحریم های آمریکا علیه مشتریان نفتی ایران از پنجم نوامبر ( ۱۴ آبان) بازمی‌گردد و وزارت خزانه داری آمریکا به کشورها دستورالعملی برای کاهش قابل توجه وارداتشان در شش ماه آینده داده تا بتوانند از معافیت تحریم ها برخوردار شوند.

 • علیرغم خروج آمریکا از برجام

  همکاری با خودروسازان خارجی ادامه می‌یابد

  مشاور انجمن خودروسازان ایران گفت: در زمان مذاکره و انعقاد قراردادهای خودرویی پسابرجام، موضوع بدعهدی و پیمان‌شکنی آمریکایی‌ها مدنظر قرار گرفته و در قراردادها لحاظ شده بود بنابراین خروج آمریکا از برجام تاثیری بر این قراردادها نگذاشته و همکاری با خودروسازان خارجی همچنان ادامه خواهد یافت.

 • گزارش جام جم از گرانی پرسرعت خودروهای داخلی

  تخت گاز قیمت خودرو +جدول

  شورای رقابت با این‌که وظیفه قیمت‌گذاری خودروهای زیر 45 میلیون تومان را بر عهده دارد باز هم شاهد افزایش قیمت در این رده قیمتی هستیم.

 • تعطیلی نیمی از ظرفیت تولید تجهیزات نفتی ایران

  صنعت نفت، بزرگ‌ترین صنعت ایران محسوب می‌شود و هر سال میلیاردها دلار گردش مالی این صنعت است. حرکت به سمت خودکفایی در صنعت نفت از سال‌ها قبل در کشور شروع شد و اکنون ایران تا 70 درصد تجهیزات نفتی را می‌تواند در داخل تولید کند. با این حال، تولیدکنندگان می‌گوید به علل مختلف، پیمانکاران نفتی همچنان واردات تجهیزات نفتی را به خرید از داخلی‌ها ترجیح می‌دهند؛ این مسأله موجب معطل ماندن 50 درصد ظرفیت تولید داخلی تجهیزات نفتی شده است.

 • به رغم تهدیدهای آمریکا

  صادرات نفت ایران رکورد زد

  میزان صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه ‌آوریل به رغم تهدیدهای آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید رکورد زد و به 2.87 میلیون بشکه در روز رسید.