• زنگنه اعلام کرد:

  ایران به اروپا و آمریکا گاز صادر می کند

  وزیر نفت با اشاره به افزایش ذخایر گاز ایران به 33.6 ترلیون مترمکعب از صادرات حدود 10 میلیارد دلار محصول پتروشیمی به کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی خبر داد و اعلام کرد: ورود دولت به توسعه صنایع تکمیلی نفت، گاز و پتروشیمی ممنوع است.

 • 30 درصد ظرفیت پتروشیمی خالی مانده است

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنعت پتروشیمی با شعار توسعه نمی یابد، از خالی و بدون استفاده ماندن 30 درصد ظرفیت صنایع پتروشیمی کشور سخن گفت و در ادامه از سیاست‌های خصوصی سازی صنعت پتروشیمی در دولت قبلی انتقاد کرد.

 • قیمت انواع خودرو در بازار 17 خرداد

  اگر قصد خرید خودرو دارید، جدول قیمت انواع خودرو با تفکیک کارخانه، نام و مدل خودرو، قیمت اعلامی از سوی نمایندگی و فروش در بازار را در ادامه مطلب آورده‌ایم که می‌توانید بدین وسیله از حدود قیمت های خودرو در این روز مطلع شوید.

 • معاون وزیر صنعت خبر داد:

  بسته حمایتی دولت برای خروج صنایع از رکود

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تدوین بسته حمایتی دولت برای خروج صنایع از رکود خبرداد و گفت: در این بسته حمایتی، مجموعه راهکارهای مالی، حمایتی و قوانینی به صورتی در نظر گرفته شده است که تحریک تقاضا و عرضه صورت گیرد، اما تمرکز وزارت صنعت در تحریک تقاضا، بر بازارهای صادراتی و رونق صادرات کالا است.

 • هشدارهای پدر علم کویرشناسی ایران:

  تدابیری اتخاذ کنیم که مجبور به خوردن آب فاضلاب نشویم

  پدر علم کویرشناسی ایران گفت: ما با وجود فقر در منابع آبی با استفاده بیش از حد؛ اندک ذخایرمان را نیز غارت کردیم حال باید تدابیری بیندیشیم که مجبور نشویم از آب فاضلاب بخوریم.

 • شگردهای جدید سرقت گاز در کشور

  مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با تشریح شگردهای جدید سرقت گاز در کشور از وجود 4 میلیارد مترمکعب گاز قرائت نشده در سطح کشور خبر داد و گفت: امسال هزینه انشعاب گاز 180 هزار تومان بوده و هیچگونه افزایشی نیافته است.

 • احتمال اجرای طرح «کارت به کارت» بنزین

  یک مقام مسئول در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه امکان اجرای طرح «کارت به کارت» سهمیه‌های بنزین در صورت توصیه وزارت نفت وجود دارد، از امضای تفاهم نامه‌ای با ونزوئلا به منظور صادرات خدمات فنی و مهندسی سامانه هوشمند سوخت به این کشور آمریکای جنوبی خبر داد.

 • 46 سد در شرایط هشدار قرار گرفت

  در حالی که ذخیره آب در برخی سدها از جمله دز، کارون 3 و 4 در شرایط عالی و به میزان بالای 90 درصد است، ذخیره آب 46 سد از جمله دوستی (تامین کننده آب مشهد) و لار (تامین کننده آب شرق تهران) به کمتر از 40 درصد رسید.

 • به مدت شش ماه

  اوباما لایحه تشدید تحریم‌های نفتی ایران را به حال تعلیق درآورد

  کاخ سفید اعلام کرد با وجودی که تلاشمان برای تشدید تحریمهای نفتی ایران را فعلا تا شش ماه آینده متوقف می کنیم اما لازم است بگوییم که میزان تولید و ذخایر موجود نفت در بازار جهانی به حدی هست که بتوان خرید نفت از ایران را کاهش داد.

 • قیمت انواع خودرو در بازار 13 خرداد

  اگر قصد خرید خودرو دارید، جدول قیمت انواع خودرو با تفکیک کارخانه، نام و مدل خودرو، قیمت اعلامی از سوی نمایندگی و فروش در بازار را در ادامه مطلب آورده‌ایم که می‌توانید بدین وسیله از حدود قیمت های خودرو در این روز مطلع شوید.

 • بنزین 1000 تومانی هم حریف مصرف نشد

  با وجود اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت بنزین به بیش از هزار تومان، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از رشدی 2 درصدی مصرف بنزین با وجود افزایش قیمت‌ها خبر داد و گفت: با فرا رسیدن تابستان مصرف بنزین باز هم افزایش می‌یابد.

 • در راستای جلوگیری از سوء استفاده

  ممنوعیت ثبت‌نام افرادی که ظرف 6 ماه اخیر خودرو خریدند

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از فروش نقدی خودرو از سوی دلالان راهکارهایی اندیشیده شده است، گفت: اگر کد ملی فردی در 6 ماه گذشته در سامانه فروش نقدی خودرو ثبت شده باشد، اجازه خرید جدید نخواهد داشت.

 • جریمه ۱۸ میلیارد دلاری ایران در پرونده کرسنت حقیقت دارد؟

  وزیر صنعت معدن و تجارت از جریمه ۱۸ میلیارد دلاری ایران در پرونده کرسنت از سوی دادگاه لاهه خبر داده بود و رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز که در دوران دولت نهم وزیر نفت بوده با ابراز بی اطلاعی از این رای تاکید کرده مجلس بارها خواسته موضوع کرسنت را گام به گام پیگیری کند اما برخی مانع شدند و حالا خودشان باید پاسخ بدهند.

 • بزرگترین شرکت داروسازی خاورمیانه خوان اول را رد کرد

  چشم سرمایه گذاری میلیاردی به کلید دولت تدبیر

  کارخانه داروسازی دامی بایرافلاک شهرستان ازنا پس از کش و قوس های فراوان و گذشت حدود چهار سال از تاریخ آغاز ساخت آن امروز با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح خواهد شد تا تکمیل بزرگترین داروسازی خاورمیانه نیازمند کلید دولت تدبیر و امید باقی بماند.