• موگرینی در دیدار با ظریف تاکید کرد:

  عزم اتحادیه‌ اروپا برای حفظ برجام

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر خارجه ایران در حاشیه نشست ژنو بر عزم این اتحادیه برای حفظ برجام تأکید کرد.

 • رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفتگو با یورونیوز:

  بلوف نمی‌زنیم / ایران کلید طلایی خاورمیانه است

  رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اگر دستوری صادر بشود که برجام تمام شد و شما بروید کارتان را انجام بدهید، ما خیلی راحت می‌توانیم برگردیم و این بلوف نیست.

 • بیانیه‌ دفتر موگرینی؛

  برجام از ستون‌های امنیت منطقه و اروپاست

  دفتر فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اروپا پس از دیدار وی با «علی اکبر صالحی» معاون رئیس جمهور ایران، در بیانیه‌ای نوشت: هر دو طرف عزم خود را برای حفظ برجام به عنوان یکی از ستون‌های امنیت منطقه و اروپا و نیز با هدف احترام به توافق‌های بین‌المللی ابراز داشتند.

 • بیانیه پایانی سمینار همکاری های بین المللی هسته ای در بروکسل اعلام شد

  توافق ایران و اروپا بر گسترش همکاری‌ های هسته‌ ای

  ایران و اروپا در پایان سمینار دو روزه همکاری‌های بین‌‌المللی هسته‌ای در بلژیک، روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای بر تداوم و گسترش همکاری‌های صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای در چارچوب برجام توافق کردند.

 • هشدار صالحی به اروپا:

  صبر ایران رو به پایان است

  رئیس آژانس انرژی اتمی ایران درباره اقدامات ناکافی اروپا برای حفظ برجام به خبرگزاری رویترز گفت: صبر مردم ما بتدریج رو به اتمام بوده و مدت زیادی از بازه چندماهه پیش‌بینی‌شده (برای اقدام اروپا) باقی نمانده است.

 • دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا:

  ایران باید به ‌طور مؤثر از مزایای برجام بهره‌مند شود

  دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی در سومین سمینار همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اروپا دربروکسل اذعان داشت که ایران بر اساس برجام بایستی به‌ طور مؤثر از مزایای لغو تحریم‌ها بهره‌مند شود.

 • معاون سیاسی وزیر خارجه:

  برجام در شرایط دشواری قرار گرفته است

  معاون سیاسی وزیر امور خارجه روز دوشنبه در سومین سمینار همکاری‌ های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اروپا در بروکسل با اشاره به اینکه منافع اقتصادی ایران در برجام و لغو تحریم ها محقق نشده است، هشدار داد: این توافق در شرایط دشواری قرار گرفته است.

 • رییس سازمان انرژی اتمی:

  رویکرد آمریکا در خروج از برجام غیرسازنده است

  رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان در سومین سمینار همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا، ضمن غیرسازنده خواندن رویکرد دولت کنونی آمریکا در خروج از برجام گفت: این رویکرد نشان داد که این کشور به تعهدات بین المللی پایبند نیست.

 • وزیر خارجه کشورمان:

  فعالان اقتصادی ایتالیا از مزاحمت‌های آمریکا عصبانی هستند

  وزیر خارجه کشورمان گفت: در حاشیه کنفرانس گفتگوهای مدیترانه ای با گروهی از فعالان اقتصادی ایتالیا که علاقمند به کار با ایران هستند، دیدار کردم؛ همه آنها از مزاحمت های آمریکا عصبانی هستند.

 • حمایت شورای حکام آژانس از ادامه اجرای برجام

  نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز پنجشنبه - ۱ آذر - برای بررسی سیزدهمین گزارش مدیرکل این آژانس درباره راستی‌آزمایی اجرای برجام، برگزار شد و قاطبه حاضران، از برجام حمایت و اجرای کامل تعهدات تمامی طرف‌ها تاکید کردند.

 • وزیر خارجه کشورمان در نشست گفتگوهای مدیترانه ای در رم:

  زیر بار زور نمی رویم

  وزیر خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران دیگر درباره برنامه هسته ای خود با آمریکا مذاکره نمی‌کند.