• برگزاری ناهار کاری اشتون-ظریف

  ظریف:ان شا الله می بریم

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در پنجمین دور گفت‌وگوهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران و 1+5 در وین صبح امروز دوشنبه در رأس تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان راهی وین پایتخت اتریش شد.

 • 5 هفته سرنوشت‌ساز هسته‌ای

  همزمان با آغاز دور تازه‌ای از مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، تهران بار دیگر به کشورهای طرف مذاکره هشدار داد که ایران به «گذشته» بازنمی‌گردد. با این حال مقامات کشورمان امیدوارند که طی پنج هفته آینده، امضای توافق‌نهایی امکان‌پذیر شود.

 • فردا؛ آغاز ماراتن پنجم گفت و گوهای هسته ای ایران و 1+5

  دور پنجم گفت و گوهای هسته ای میان ایران و گروه 1+5 برای تدوین سند نهایی توافق در حالی فردا آغاز می شود که به گفته ی ناظران، گفت و گوهای دوجانبه ی هفته ی پیش ایران با برخی از کشورهای عضو این گروه، فضای شفافتری را برای این دور از گفت و گوها فراهم کرده است.

 • سرمقاله ظریف در واشنگتن پست:

  راکتور آب سنگین اراک کمتر از یک سال آینده افتتاح می‌شود

  وزیر امور خارجه با انتقاد از زیاده خواهی های غرب در قبال برنامه هسته ای ایران گفت: نتیجه زیاده خواهی های گذشته و گرفتاری در توهم تأثیر تحریم ها کاملا مشخص است. در ده سال گذشته، تعداد سانتریفیوژهای ایران از ٢٠٠ عدد به ٢٠٠٠٠ عدد رسیده است، ظرفیت غنی سازی ایران از ٣.٥ درصد به ٢٠ درصد ارتقا یافته است و رآکتور تحقیقاتی آب سنگین أراک کمتر از یکسال دیگر افتتاح خواهد شد.

 • رییس سازمان انرژی اتمی خبر داد:

  کاهش تولید پلوتونیوم آب سنگین اراک

  رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اعلام اینکه با توافقات صورت گرفته قرار است دو نیروگاه اتمی عملیاتی شود، از بازطراحی و برنامه کاهش میزان تولید پلوتلونیوم آب سنگین اراک به کمتر از یک کیلو خبر داد.

 • معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه:

  مذاکرات ایران و آمریکا در فضایی مثبت و سازنده برگزار شد

  سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای دوشنبه شب اعلام کرد: مذاکرات ایران و آمریکا در ژنو سوئیس در فضایی مثبت و سازنده برگزار شده است.

 • گفت و گوی صریح ایران و آمریکا؛ ساعت 14 در ژنو

  هیات مذاکره کننده هسته ای ایران متشکل از معاونان وزیر امور خارجه و کارشناسان امروز (دوشنبه) ساعت 14 به وقت محلی در ژنو سوئیس نخستین دور از مذاکرات سه جانبه خود را با طرف آمریکایی و هلگا اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز می کنند.

 • قبل از آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای صورت می گیرد

  مذاکرات ایران با آمریکا و روسیه در ژنو و رم

  معاونان وزیر امور خارجه ایران پیش از آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای ایران در وین با همتایان آمریکایی و روسی خود جداگانه در شهرهای ژنو سوئیس و رم پایتخت ایتالیا دیدار و گفت و گو می کنند.مذاکرات با هیات آمریکایی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری (19 و 20 خرداد ماه) در ژنو سوئیس برگزار می شود.

 • (فیلم)

  از ژنو تا وین

  مستند «از ژنو تا وین» به توافق هسته‌ای و آغاز روند آن که در ژنو آغاز شده و تا امروز ادامه دارد، می‌پردازد.این مستند قصد دارد زوایای روشنی از توافق‌نامه ژنو را برای مخاطبانش به تصویر بکشد.