• ششمین دور مذاکرات هسته‌ای

  ظریف و کری نشست خبری دارند

  امروز وزرای خارجه ایران و آمریکا جداگانه در وین نشست خبری برگزار خواهند کرد تا نتایج گفت‌وگوهای خود را تشریح کنند.

 • چرا کری نرفت؟

  یک‌شنبه مذاکرات وین میان جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 شاهد تحولی قابل توجه بود و آن حضور وزرای خارجه آمریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه در وین و دیدارهای آن با تیم هسته‌ای ایران بود. دیداری که با نبود وزرای خارجه روسیه و چین نشانگر اختلافات میان گروه 1+5 و ناتوانی آمریکا در اجرای ادعای ایجاد اجماع بوده است.

 • سخنگوی کاخ سفید:

  کری برای ادامه گفتگوهای هسته‌ای با اوباما مشورت می کند

  سخنگوی کاخ سفید با اعلام اینکه ایران در مذاکرات هسته‌ای وین جدی است، از مشاوره "جان کری" با "باراک اوباما" برای رسیدن به راه های جدیدی جهت ادامه مذاکرات میان تهران و 1+5 خبر داد.

 • یکشنبه تاریخ‌ساز در وین 6

  در این یادداشت می‌خواهم به بزرگ ترین مانع توافق هسته‌ای میان ایران و 6 قدرت جهانی اشاره کنم؛ مانعی که برداشتنی نیست؛ اما قابل مدیریت است.

 • تحلیل لس‌آنجلس تایمز از سبک جذاب ظریف در مذاکرات

  یک روزنامه آمریکایی در گزارش تحلیلی درباره سبک رفتار محمدجواد ظریف در مذاکرات هسته‌ای ایران نوشت: وزیر امور خارجه ایران با لبخند و غیر تهدیدآمیز نشان دادن برنامه هسته‌ای کشورش می‌خواهد نشان دهد که ایران مایل به همکاری با قدرت‌های جهانی است.

 • آیت‌الله حائری شیرازی در همایش «خط قرمز»:

  رهبری از مذاکرات هسته ای حمایت می‌کنند

  عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مذاکره‌کنندگان را از نوع ابوموسی اشعری نمی‌دانم گفت: وقتی رهبری از اصل مذاکرات حمایت می‌کنند شما نیز حمایت کنید وزمانی که بررعایت خطوط قرمز تاکید می‌کنند شما نیز بر آن تاکید کنید.

 • نکاتی درباره کنگره

  در روزهای اخیر در حالی مذاکرات میان ایران و گروه 1+5 ابعاد گسترده‌تری یافته و حتی وزرای خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه راهی وین شدند که این حضور با ادعای بررسی ابعاد مذاکرات و رفع موانع موجود اعلام شده است.

 • عضو هیات مذاکره کننده هسته ای:

  حسین فریدون روند مذاکرات را به اطلاع رییس جمهوری می رساند

  یک عضو هیات مذاکره کننده هسته ای ایران، درباره حضور دستیار ویژه رییس جمهوری در این دور از مذاکرات در وین گفت: به دلیل تراکم دیدارهای وزیر امور خارجه، «حسین فریدون» گزارش تفضیلی از آنچه در دور اخیر مذاکرات انجام می شود را به اطلاع رییس جمهوری می رساند.

 • یک عضو تیم هسته ای ایران اعلام کرد

  مذاکرات در شب های قدر ادامه می یابد

  مذاکرات هسته ای در ایام قدر با جدیت و عزم راسخ برای رسیدن به راهکاری پایدار دنبال می شود یک عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران گفت که این تیم در ایام و لیالی پربرکت قدر نیز با جدیت تمام و با عزمی راسخ و به منظور یافتن راه حلی پایدار برای موضوع هسته‌ای کشورمان، مسئولیت خطیر خود را دنبال می‌کند.

 • ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز آمریکا:

  انقلاب کردیم تا خودمان تصمیم بگیریم

  وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز آمریکا ضمن تاکید بر اینکه در صورت دست نیافتن به توافق نهایی ، ایران سانتریفوژها را افزایش و بازرسی ها را کمتر خواهد کرد گفت : انقلاب کردیم تا خودمان تصمیم بگیریم .

 • مذاکره فوق‌العاده‌ کری و ظریف

  «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار و گفت‌گوی یک ساعت و نیم با «محمد جواد ظریف»، همتای ایرانی خود گفت که مذاکرات فوق‌العاده‌ای داشته ولی این هنوز ابتدای راه است.اما وزیر خارجه انگلیس چیز دیگری می‌گوید؛هیچ پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در مذاکرات نداشتیم.

 • بازی سیاسی با حقوق بشر

  بازی با برگ هسته‌ای به‌منظور فشار سیاسی بر کشورمان کم‌کم اهمیت خود را از دست داده و به همین دلیل کشورهای غربی تلاش خود را برای رهایی از زیر بار فشارهای ناشی از پیامدهای این پرونده افزایش داده‌اند.