• رییس‌ جمهوری در دیدار «آمانو»:

  توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست

  رییس جمهوری با اشاره به اینکه در مسیر شفافیت‌ ایران تسهیلات لازم برای نظارت بر فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای را فراهم آورده است، افزود: ما تنها نظارت‌های قانونی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را می‌پذیریم که در چارچوب ان پی تی و پادمان باشد و هرگونه نظارت‌های فراقانونی بدعتی است که به ضرر همه کشورهای در حال توسعه تمام خواهد شد.

 • آمانو و ظریف با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند

  یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که شب گذشته وارد تهران شد، صبح امروز (یکشنبه) با «محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه و رییس هیات مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

 • وزیر امور خارجه ایران:

  نتیجه قطعی مذاکرات قبل از پایان مهلت چهار ماهه بعید است

  وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اگر در مذاکرات ایران و 1+5 به توافق کلی در موضوعات مختلف برسیم، باز هم نیاز به زمان است تا جزییات مذاکرات نیز انجام شود، بنابراین بعید می دانم زودتر از مهلت چهارماهه در مذاکرات به نتیجه قطعی برسیم.

 • 4 ساعت رایزنی ایران و آمریکا در ژنو درباره اختلافات

  عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان مذاکرات چهار ساعته معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا در ژنو را خوب و مفید توصیف کرد و گفت: محور مذاکرات روز پنجشنبه گذشته (16 مرداد) معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا موضوعات مورد اختلاف و بررسی نحوه نزدیک کردن دیدگاه‌های طرفین بود که چهار ساعت به طول انجامید.

 • عراقچی، روانچی، برنز و شرمن بر سر یک میز

  مذاکرات دوجانبه ایران و آمریکا امروز در ژنو

  گفت‌وگوهای دوجانبه هسته‌ای ایران و آمریکا در سطح معاونان وزرای خارجه با هدف ادامه رایزنی درباره موضوعات مورد اختلاف و بررسی نحوه نزدیک کردن دیدگاه‌های طرفین پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در ژنو برگزار می‌شود.

 • معاون وزیر امور خارجه خبر داد:

  احتمال برگزاری نشست ایران و 1+5 در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل

  عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: نشست ایران و گروه 1+5 به احتمال بسیار زیاد در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می شود اما سطح آن هنوز مشخص نیست.

 • رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  برنامه هسته ای ایران تغییری نکرده است

  رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ادعاهای واهی یک مقام وزارت امورخارجه آمریکا گفت: برنامه اتمی ایران هیچ تغییری نکرده است و ادعای توافق بر سر آب سنگین اراک و فردو حقه صهیونیستی برای انحراف افکار عمومی از جنایت جنگی در غزه است.

 • عراقچی:

  اختلاف نظرها با 1+5 گسترده است

  معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه با بیان این که اختلاف نظرها با 1+5 کماکان گسترده است، گفت: حفظ حقوق هسته ای ملت ایران اولویت نخست است و طرف مقابل باید آمادگی پذیرش این حقوق را داشته باشد که در این صورت وصول توافق بسیار آسان خواهد بود.

 • در پاسخ به سخنان وندی شرمن

  عراقچی توافق درخصوص اراک و یا فردو را تکذیب کرد

  عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای در پاسخ به سخنان وندی شرمن در کنگره آمریکا، حصول هرگونه توافق درخصوص اراک و یا فردو را تکذیب و تاکید کرد اصولا هنوز هیچ توافقی در هیچ یک از موضوعات مورد مذاکره به دست نیامده است.

 • مذاکره کننده ارشد هسته​ای آمریکا:

  توافق شده فقط تاسیسات نطنز غنی سازی داشته باشد

  وندی شرمن مذاکره کننده ارشد هسته ای آمریکا به همراه دیوید کوهن معاون وزیر خزانه داری امریکا با حضور در سنای این کشور به سئوال چند تن از سناتورها درباره مذاکره هسته ای با ایران پاسخ دادند.

 • در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان

  ظریف: تحمیل در توافق، ممکن نیست

  محمدجواد ظریف در مورد تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: این یک فرصت تاریخی برای همه ماست تا بتوانیم به این فصل طولانی پایان دهیم و اگر افراد به سمت افقی متفاوت برای روابط بین‌الملل حرکت کنند توافق ممکن خواهد بود.