• عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  ترامپ در جایگاهی نیست که با ایران بتواند مذاکره کند

  یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «ترامپ در جایگاهی نیست که با ایران بتواند مذاکره کند»، تاکید کرد که ترامپ وارد بعد نظامی با ایران نمی‌شود، چون آمریکایی‌ها به شدت از تهدیدهای ایران در منطقه تاثیرپذیر هستند و منافع آنها از توانمندی‌های جمهوری اسلامی آسیب‌پذیر می‌باشد.

 • یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین تشریح کرد:

  تصمیم‌های ایران برای اقدامات برجامی بعدی

  یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: اگر غربی‌ها به هیچ‌کدام از تعهدات خود عمل نکردند کاهش سطح روابط با سازمان انرژی اتمی هم مدنظر است که پروتکل الحاقی را تعلیق خواهیم کرد و بحث‌های دیگر مانند NPT و غیره را مدنظر خواهیم داشت و اگر این اقدامات انجام شود خروج از برجام اجرایی شده است.

 • سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا:

  اروپا فقط بیانیه می‌ دهد، اقدامات موثر ندارد

  سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در مصاحبه با رادیو «کادنا سر» اسپانیا با انتقاد از اینکه اروپا نقش فعالی‌ درباره ایران ندارد، گفت:اروپا فقط بیانیه می‌ دهد و تا کنون گام موثر عملی برنداشته است.

 • اندیشکده شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا:

  اولتیماتوم ایران را جدی بگیرید

  اندیشکده شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا با یادآوری گذار سیاست برجامی ایران از «صبر استراتژیک» به «اقدام استراتژیک»، خواستار توجه جدی مقامات اتحادیه اروپا به اولتیماتوم برجامی ایران شد.

 • عراقچی در دیدار مدیر سیاسی وزارت خارجه انگلیس؛

  اجرای تعهدات1+4 ضروری است

  معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار مدیر سیاسی وزارت خارجه انگلیس بر ضرورت اجرای تعهدات 1+4 که در چهار بیانیه کمیسیون مشترک برجام بعد از خروج آمریکا آمده است، تاکید کرد و خواستار اقدام عملی از سوی اروپا به ویژه در دو حوزه نفت و بانک طی 60 روز آینده شد.

 • لزوم خروج از برجام و توقف تعهدات ایران در صورت تداوم عهدشکنی اروپا

  راهپیمایان تهران و سراسر کشور در قطعنامه خود خواستارتوقف کامل اجرای یک­طرفه تعهدات جمهوری اسلامی ایران در توافقنامه نقض‌شده موسوم به برجام و خروج کامل از این معاهده در صورت تداوم بدقولی و عهدشکنیِ کشورهای اروپایی شدند.

 • وزیر امور خارجه ایران:

  اتحادیه اروپا به تعهداتش عمل کند

  وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری اعلام کرد: اتحادیه اروپا به جای درخواست از ایران برای پایبندی یکجانبه به برجام به تعهدات خود عمل کند.

 • عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  بیانیه اتحادیه اروپا درباره رد ضرب‌الاجل ایران فراری رو به جلو است

  یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیانیه اتحادیه اروپا در رد مهلت ۶۰ روزه ایران برای انجام تعهداتش را فراری رو به جلو خواند و گفت که علیرغم این بیانیه ایران به آن مهلت ۶۰ روزه پایبند است و اگر اروپا تعهداتش را عملیاتی نکند گام‌های بعدی برداشته خواهد شد.

 • رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  توقف برخی تعهدات برجام در قالب مقررات بین‌المللی است

  رئیس کمیسیون امنیت گفت: ایران با اتخاذ تصمیم جدید مبنی بر توقف برخی تعهدات برجامی در شرایط کنونی در قالب مقررات و عُرف بین‌المللی عمل می‌کند.

 • سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  ایران همچنان بر راهبرد تعامل تاکید دارد / آمریکا مسئولیت نقض عهد را بپذیرد

  نماینده مردم بابل و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «ایران همچنان بر راهبرد تعامل تاکید دارد» گفت: اروپایی‌ها ۶۰ روز برای انجام اقدامات عملی زمان دارند وگرنه ایران گام‌های دیگری را بر می‌دارند.

 • سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان:

  اقدام ایران مبتنی بر برجام است / امید است اروپا اقدام اساسی انجام دهد

  سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: بر اساس بند ۲۶ برجام به ایران این حق داده شده که می تواند بخشی از تعهدات برجام را به صورت کلی و جزئی متوقف کند.

 • نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد:

  اروپا در 60 روز آینده اراده سیاسی خود را نشان دهد

  نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، زورگویی های آمریکا به متحدان نزدیکش را مانع دستیابی ایران به منافع اقتصادی برجام دانست و گفت: اگر اروپایی ها در 60 روز آینده به تعهدات خود عمل نکنند یعنی اراده سیاسی وجود ندارد و ما بر اساس منافع ملی تصمیم می گیریم.