• سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور:

  آماده‌ایم اختلاف نظر با معدود کشورهای منطقه را مسالمت‌‌ آمیز حل کنیم

  سخنگوی وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که با تعداد اندکی از کشورها روابط‌مان مطلوب نیست و البته مقصر هم ما نیستیم و اگر اختلاف نظری هم هست آماده‌ایم پشت میز مذاکره و مسالمت‌‌ آمیز آن را حل کنیم.

 • روحانی در پیامی با قدردانی از حضور حماسی مردم در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن:

  ملت ایران ثابت کردند بر سر استقلال و عزت خود معامله نخواهند کرد

  رئیس جمهور در پیامی با قدردانی از حضور حماسی و معنادار ملت بزرگوار ایران در جشن باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: این حضور پر معنا و آگاهانه، وظیفه مسئولان کشور از جمله دولت را در تلاش پیگیر برای خدمت به مردم و کشور مضاعف کرده و امیدوارم بتوانیم متناسب با شأن و جایگاه این ملت به مطالبات به حق آنان جامه عمل بپوشانیم.

 • رئیس جمهور در مراسم 22 بهمن:

  نقشه‌های یک ساله دشمن، نقش بر آب شد

  رئیس جمهور با اشاره به مقاومت‌های مردم در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: مردم در دوران دفاع مقدس به دنیا گفتند که امروز ایران شاهی و شاهنشاهی نیست، بلکه تفکر امروز ایران اسلامی است و جوانان این سرزمین طبق وظیفه دینی و ملی خود در برابر همه دنیا با قدرت می‌ایستد.

 • وزیر امور خارجه ایران:

  مهم‌ترین موفقیت انقلاب، اعطای حق رأی به مردم است

  وزیر امور خارجه ایران در گفتگویی کوتاه با نشریه «نیویورکر» که در ماه دسامبر (آذر /دی) انجام داده و بامداد دوشنبه منتشر شده است، گفت: مهم‌ترین موفقیت انقلاب، اعطای حق رأی در امور داخلی و خارجی به مردم بوده است.

  • دولت
 • سخنگوی وزارت خارجه کشورمان:

  برخی از شعار «نه شرقی، نه غربی» برداشت ساده انگارانه‌ای داشتند

  سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، با اشاره به این که شعار «نه شرقی، نه غربی» به عنوان یکی از مبانی اصلی سیاست خارجی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد توجه بوده است، اظهار کرد: در ابتدای انقلاب، برخی به صورت ساده انگارانه تصور می‌کردند که این شعار به این معنا است که ایران با غرب و شرق نباید ارتباطی داشته باشد، در حالی که منظور این بود که در جریان تعامل با شرق و غرب، استقلال کشور حفظ شود.

 • بیانیه وزارت خارجه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

  وزارت خارجه کشورمان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با صدور بیانیه‌ای بر تداوم شکست دسیسه‌ های دشمنان با اتحاد و وحدت حول ستون‌های رکین انقلاب که چیزی جز رهبری، مردم، اسلام و ایران نبوده و نیست، تاکید کرد.

 • سخنگوی وزارت خارجه کشورمان:

  اظهارات نابجای مقامات آمریکا ناشی از سرخوردگی است

  سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: اظهارنظرهای پیاپی، بی‌مبنا و نابجای برخی از مقامات آمریکایی در مورد مسائل داخلی ایران، رفتاری ناشی از سرخوردگی است و آنها این اقدامات را به منظور جبران شکست‌های مکررشان به واسطه اتخاد سیاست‌های اشتباه نسبت به ایران و ایرانیان در طول چهار دهه اخیر انجام می‌دهند.

 • روحانی در دیدار سفرا و روسای نمایندگی‌های سیاسی مقیم تهران:

  اروپا در اجرای تعهداتش ناکارآمد عمل کرد

  رئیس جمهور شعار جمهوری اسلامی ایران را خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای و کشتار جمعی وجهان عاری از خشونت و افراطی گری برشمرد و تصریح کرد: حتی آمریکا هم اگر از مسیر غلط خود بر گردد، از مداخلات گذشته عذرخواهی کند و با احترام با ملت ما سخن بگوید؛ حاضریم توبه او را بپذیریم.

 • سخنگوی وزارت خارجه:

  اعلام «اینستکس» تعهد اروپا به برجام و ایران بود

  سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: کاری که اروپا باید می‌کرد یک تعهد بود، تعهدی که نسبت به برجام و ایران داشت؛ این کاری داوطلبانه نیست و باید آن را تمام و کمال و بدون فوت وقت انجام دهد.

 • روحانی در پایان جلسه هیات دولت:

  مشکلات منطقه و جهان ناشی از مداخلات آمریکاست

  رئیس‌ جمهور همه ملت ایران را به حضور گسترده و پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن فرا خواند و اظهار داشت: حضور حماسی و باشکوه مردم در نیمروز 22 بهمن می‌تواند پاسخی قاطع به همه توطئه‌های یکسال گذشته دشمنان باشد و این نیمروز در حقیقت ساعت‌های قدر ملت ایران است.

 • سخنگوی وزارت خارجه:

  تروریسم در غرب آسیا نتیجه سیاست های آمریکا و متحدانش است

  سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: تروریسم در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا نتیجه و مولود ناپاک سیاست های نادرست آمریکا و برخی از متحدان این کشور طی سالیان و دهه های اخیر در منطقه است.